אלה לי להב רק בת 19 וכבר יש מאחוריה רזומה מפואר. היא הספיקה להגיע לגמר "הכוכב הבא", להוציא סינגלים שהתפוצצו במצעדים, להופיע על במות ברחבי הארץ ולשרת בלהקה הצבאית. הקהל כבר שבוי אחריה, ואולי בגלל זה היא מבקשת משהו קטן מהצופים: "תנמיכו ציפיות".

אל העונה החדשה של "רוקדים עם כוכבים" (הערב, אחרי החדשות, קשת 12), היא מגיעה עם התרגשות ענקית אבל גם עם חששות, והיא לא מסתירה אותן. "חייב להוריד את הציפייה מאנשים, אני לא באה עם שום יכולת, אני לא גמישה, לא בכושר, לא למדתי ריקוד בצורה מקצועית בחיים שלי". גם תזכורת קטנה לריקוד המדהים שעשתה עם חיים פרשטיין באירוע לזכרו של צביקה פיק, ישר מביא לתגובה זהה: "עשינו שלוש חזרות, זה לא היה כזה טוב. השופטים יכולים להעיד שהייתי מאוד עקומה".

מאיפה זה נובע שאת אומרת להנמיך ציפיות?
"לא למדתי ויש ציפייה מאוד גבוהה ממני שאני רקדנית עולם, ואני לא שם. אני לא מתה על עצמי רוקדת, אני רוצה שיופתעו ולא יבואו עם ציפייה. אני לא ביונסה".

מה היתרון שלך על מתמודדים אחרים?
"כולם באים עם רצון להצליח אחרת הם לא היו פה. אני לא חושבת שיש לי יתרון מסוים, פשוט לעבוד הכי הרבה והכי קשה".

הוכחת עד עכשיו שאת יודעת להחזיק במה, זה יכול לעזור. 
"זה לא מרגיש לי מספיק, אני שואפת לגבוה מאוד. אני עדיין לא ממש יודעת לעמוד על במה, אני מאוד ביקורתית כלפי עצמי". 

אלה לי וחיים פרשטיין במשדר צביקה פיק (צילום: אורטל דהן)
"השופטים יכולים להעיד שהייתי מאוד עקומה" | צילום: אורטל דהן

מה שלא מספיק טוב לאלה לי, לגמרי הספיק לקהל והוביל אותה בעבר הישר לגמר "הכוכב הבא" שם היא סיימה במקום השני. לאורך העונה היא חרכה את הבמה ונתנה נאמברים משוגעים של שירה וריקוד, אבל היא עדיין שואפת להרבה יותר ומצפה מעצמה להכי גבוה שאפשר.

היא אמנם ביקורתית כלפי עצמה ולא מסתירה את זה, אבל לקבל ביקורת מאחרים זה כבר חלק משגרת חייה. "אני רגילה לקבל ביקורת, אמא שלי מאוד ביקורתית. היא מוזיקאית אז היא ביקורתית על מוזיקה ואני מקבלת ביקורת מאנשים כל הזמן".

ואיך יהיה לקבל ביקורת מהשופטים בתחרות?
"בעיניי מה שהשופטים יגידו לי הוא קדוש ונכון מבחינתי. אני אעשה את ההכי טוב שלי ואתייחס לכל מה שהם אומרים כי בסוף הם רוצים שאשתפר. אני בטוחה שהם לא בכוונה תוקפים אותנו ולא שונאים אותנו".

>> רוצים לדעת הכל על "רוקדים עם כוכבים"? הגעתם למקום הנכון

ממה את הכי חוששת בתחרות?
"עומס. זה קשה, כל הגוף שלי כואב, אני עייפה גמורה, הכל כואב לי, אני עם שלפוחיות בכל הרגליים. אין איך להסביר את זה, ואנחנו רק בהתחלה, מה יקרה כשנתקדם? אם אתקדם. איך אני אשרוד את זה? אני לא יודעת אם הגוף שלי ישתף פעולה".

מצד שני את צעירה, אצל צעירים הגוף מחלים יותר מהר.
"אני לא בכושר בכלל, אני כל היום יושבת במיטה ולא עושה כמעט כלום. התאמנתי תקופה, ממש רק לפני 'רוקדים עם כוכבים' עשיתי אימוני כוח פעמיים בשבוע וכל השאר הייתי במיטה".

איך היה באימונים?
"קשה מאוד, אני אצא מפה אשת ברזל אחרי מה שעושים לי. זה טוב, זה כושר אבל זה אינטנסיבי".

את מרגישה כבר ש'דיי'?
"זה כבר קשה, אבל את ממשיכה ורוקדת לתוך הכאב. את בתוך זה".

לצד הקושי הפיזי, אלה לי מתרגשת לקראת התחרות והחזרה לריאליטי. הרבה זמן שהיא לא הייתה חשופה מול כולם בפריים טיים. מאז הפעם האחרונה היא הספיקה לעבור לא מעט גם בחייה האישיים, ומאותה נערה שהייתה, היום היא נראית מאופקת יותר, אבל היא ממהרת לדייק בעצמה את התהליך שעברה: "אני אותה אלה לי, אותו בן אדם, אני פשוט יותר בוגרת, מנוסה וחושבת, אבל בסוף אני אותו אדם שהייתי".

קצת יותר בוגרת אחרי הדברים שעברת בתקופה האחרונה?
"כן. חשיבה יותר עמוקה לפני פעולה, לחיות את חיי יותר עם עצמי ופחות עם העולם".

אלה לי להב - "Hey Mama" (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12)
שרפה את במת "הכוכב הבא" | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12

איזה צד חדש נגלה בך בתחרות?
"אני חושבת שהרבה צדדים, הרבה זמן לא הייתי ככה פתוחה, הייתי סגורה תקופה ארוכה. בחדר חזרות יראו אותי יותר, אני מדברת יותר".

לצידה בחדר החזרות ועל הבמה נראה גם את מתנאל קונבסקי, שבעונה שעברה רקד עם בר זומר. השילוב שלהם ממש משמיים, ככה היא מתארת בעיניים נוצצות כשנשאלת עליו. "הוא מושלם, אני מתה עליו. קבלתי את הרקדן הכי טוב, מעבר לזה שהוא בדיוק מה שהייתי צריכה".

מה היית צריכה?
"הייתי צריכה בן אדם שיכיל אותי כי אני בן אדם מאוד מסובך ואנחנו צריכים להיות ביחד המון שעות, הוא צריך לדעת להכיל ולהבין אותי ולא להקשות עליי כשאני אומרת לו שאני צריכה רגע. הוא רגיש, אכפתי, טוב לב והוא ממש איתי בכל התהליך הזה".

הוא מורה קשוח?
"כולם מורים קשוחים, כל הרקדנים באו ממקום של מצוינות והם חדורי מטרה, אבל הוא עושה את זה ברכות".

View this post on Instagram

A post shared by Ellalee Lahav (@ellalee)

היה לכם כבר רגע מצחיק באחת החזרות?
"אנחנו כל הזמן צוחקים, אני כל הזמן נופלת ולא מצליחה. אנחנו מנסים לא להפוך את זה ליותר מידי רציני, אנחנו רוצים גם להנות מזה. כשאני לא מצליחה או כשאנחנו נופלים זה מצחיק".

יש גם רגעי בכי?
"יש רגעים קשים, כן, זה לא קל. במתיחות בעיקר אני נורא סובלת. זה כואב, אני לא גמישה בכלל. הגב שלי לא גמיש, אין לי שפגטים, אין לי שום יכולת, שום דבר, לא פוינט ולא כלום. יש צורך בזה, והעבודה היא מאוד סיזיפית".

בהרבה תשובות שלך אני שומעת שיש לך פחד לאכזב.
"כן כי כולם אומרים 'את רקדנית', זה כל מה שאני שומעת כל הזמן וזה לא נכון. זה גם לא אותו דבר, זה לא אותו ריקוד. היפ הופ זה הרבה יותר חפיף, פרי סטייל. בסלוניים זה שרירים שלא ידעת שקיימים בך, כואב לך במקומות שלא ידעת שיכולים לכאוב, וצריך דברים שאין לי. זה עולם אחר אז אני מנסה להנמיך ציפיות. חכו רגע, אני בעצמי הולכת לאיבוד. אני בקו התחלתי מאוד".

לצד כל הלחץ, מה מד ההתרגשות?
"עשרים מתוך עשר. כיף חיים, זאת התרגשות, זה גם כיף לחזור לריאליטי".

מאיזה זוג את הכי חוששת?
"יש הרבה, התחרות מאוד קשה השנה. כולם מאוד מוכשרים ואני דוגלת בשיטה שקים אור אזולאי אמרה לי, בשיטה של לא לראות אף אחד, לא להסתכל על אף אחד, לא רוצה לדעת איך הם רוקדים כי זה סתם ילחיץ אותי. אני לא רוצה להיכנס לזה בכלל, אני אעשה את הכי טוב שאני יכולה ואתמקד בזה".

איך פיליפ הגיב כששמע שאת הולכת לרוקדים עם כוכבים?
"התרגש ברמות, הוא הכי מושלם בעולם. אני מכריחה אותו ללכת שנה הבאה".