תמונת ניצחון של אלכס ונינה (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12)
תמונת ניצחון | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12

23:25 - ההכרזה על המנצחים של "רוקדים עם כוכבים"

אחרי גמר מרהיב מלא בנאמברים היסטריים בלשון המעטה, אלכס שטילוב הוכרז כמנצח הגדול של "רוקדים עם כוכבים". מי שתפסה את המקום השני, היא לא אחרת מעדי אשכנזי שהציגה יכולות ריקוד מרהיבות בכל פעם שעלתה על הרחבה. מעיין אדם שעברה במהלך העונה מסע עוצמתי, בסופו הראתה לכולם אחת ולתמיד שמדובר ברקדנית הגיעה למקום השלישי. "זאת הייתה חוויה בלתי נשכחת, אני רוצה להודות לנינה על הדרך שעשינו ולמשפחה שלי שתמכה בי. אלה רגעים שלא אשכח", אמר שטילוב רגע אחרי הזכייה המרגשת.

שלישיית הגמר (צילום: אורטל דהן)
במתח. שלישיית פיינליסטים | צילום: אורטל דהן

23:05 - התגעגענו לראות ככה את אנה

את דרכה העוצמתית כרקדנית, אנה ארונוב החלה אי שם בשנת 2006 ב"רוקדים עם כוכבים". 16 שנים אחרי היא עולה על הבמה ממנה התחילה ומראה לכולם שאנה ארונוב היא חד פעמית, אין אייקוניות כמוה. "אנה מה זה היה? רקדנית שאין כמוהה באמת", אמר דוד דביר על ביצוע הפסדובלה הלוהט. "הייתי צריכה להרים את הלסת מהשולחן", הוסיפה רונה לי שמעון.

23:00 - רונה לי שמעון בשואו חד פעמי

16 שנים אחרי שהתגלתה ב"נולד לרקוד", השופטת רונה לי שמעון עלתה היום על הבמה של "רוקדים עם כוכבים" וסגרה מעגל. מי שנמצאת בעשייה בלתי פוסקת, מככבת בסדרות ומכהנת כשופטת, חרכה את הרחבה עם ריקוד מודרני עוצמתי.

22:56 - זמן להצביע

כל הנאמברים מאחורינו, ועכשיו זה הזמן שלכם. ההצבעות נפתחו, הצביעו לזוכה הגדול של העונה והזוג שיניף את הגביע.

22:52 - הריקוד השני של אלכס ונינה

את נאמבר הפריסטייל שלהם, אלכס ונינה ביצעו לצלילי השיר המרגש "אלוף העולם", של הזמר חנן בן ארי. הביצוע המרעיד התכתב בצורה מדויקת עם מילות השיר העוצמתיות, וגרם ללב שלנו לפעום בחוזקה. לא סתם אנה ארונוב אמרה: "אתה באמת אלוף העולם בכל מה שאתה עושה, אני לא יודעת אם בעולם היה רקדן ברמה כזאת ברוקדים עם כוכבים". אליה הצטרף דוד דביר שפירגן ובענק: "אתה נולדת להיות אלוף בכל דבר שאתה עושה". על הריקוד הזה, השניים קיבלו 40 נקודות, שהתווספו ל-40 נקודות שקיבלו על הנאמבר הקודם. מה שגרם לו לתפוס את המקום הראשון בטבלה.

אלכס שטילוב (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12)
מצמרר. אלכס שטילוב | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12

22:33 - הריקוד השני של עדי וחיים

נאמבר הפריסטייל של עדי וחיים נפתח בסוג של מופע סטנדאפ של הקומיקאית האהובה עלינו. מהר מאוד הבנו שמדובר בריקוד שלא נשכח לעוד הרבה מאוד זמן לצלילי השיר "One". דוד לא נרגע מהזיקית של הרחבה: "את הראית פה מניפה שלמה של המון דברים. כל הגודל הקטן שלך - יצאת גדולה". עם זה - אנחנו לא מתווכחים. על הביצוע ההיסטרי השניים קיבלו 38 נקודות, ובסך הכל הם עומדים עכשיו על 77 נקודות.

עדי אשכנזי (צילום: אורטל דהן)
בלתי נשכחים. עדי וחיים | צילום: אורטל דהן

22:23 - הריקוד השני של מעיין וארטיום

את הסיבוב השני, פתחו מעיין ואדם עם ביצוע לא פחות מהיסטרי לשיר "it's raining men". כמו דיווה אמיתית אדם נכנסה לרחבה כשלצידה גברים לבושים בתלבושות נוצצות - וחרכה אותה. "את כזאת ממזרה, עצם העובדה שאת עומדת עם כל כך הרבה גברים לידך ורואים רק אותך, את מטריפה", אמרה רונה לי שמעון על הביצוע האייקוני. "את היום בשיא שלך", הוסיפה אנה ארונוב. על הריקוד הזה הם קיבלו 40 נקודות מעוררות קנאה, שהתווספו ל-38 נקודות שקיבלו על הנאמבר הקודם.

מעיין אדם (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12)
אייקונית. מעיין אדם | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12

22:10 - לירן דנינו שר "ללכת" ורותם כהן מזמר "A vida"

הזמרים ואפשר לומר שגם הרקדנים - לירן ורותם, עלו לרחבה אחד אחרי השני בביצועים בלתי נשכחים. לירן שר את השיר שלו "ללכת" כשלצידו ג'וליה, בת זוגו לרחבה. מיד אחריו עלה רותם למופע לטיני כשהוא מלווה ברקדני העונה ובבת זוגו לריקוד - מישל.

22:08 - הריקוד הראשון של עדי וחיים

הבאים בתור לעלות לרחבה היו עדי וחיים בריקוד המשלב רומבה ומודרני לצלילי השיר "Formidable". עדי אולי לא הצליחה להוריד את העיניים מהספר שלה אבל אנחנו לחלוטין לא הורדנו ממנה ומחיים את העיניים כשנתנו ביצוע בלתי נשכח. אנה החסירה פעימה "זה היה כל כך מפתיע, ממש גאוני בעיניי". על הריקוד היצירתי הזה כמו שהגדיר את זה אלי, הם קיבלו לא פחות מ-39 נקודות והתמקמו במקום השני בטבלה.

עדי אשכנזי וחיים פרשטיין – רומבה ומודרני (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12)
"הם מספרים כל הזמן סיפור, את גאונה" | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12

21:47 - הריקוד הראשון של אלכס ונינה

אלכס ונינה הם הזוג השני שעולה לרחבת הגמר בריקוד המשלב פוקסטרוט ורומבה לצלילי השיר "Feeling Good". ואו, כניסה כזאת אנחנו לא נשכח לעוד הרבה זמן. המתעמל ובת זוגו לרחבה השאירו אותנו פעורי פה כשפיזרו זהב על כל הבמה. רונה לי הסדירה נשימה והחמיאה "אתה הבאת נשמה יתרה, זה היה מפעים". על הריקוד הזה הם זכו גם בציון הזהב - 40 נקודות.

אלכס שטילוב (צילום: אורטל דהן)
ציון מושלם. אלכס ונינה | צילום: אורטל דהן

21:38 - הריקוד הראשון של מעיין וארטיום 

מעיין וארטיום הם הזוג שפתח את ערב הגמר בריקוד המשלב טנגו ופסדובלה לצלילי השיר "It's My Life". מגישת הטלויזיה לא נתנה לפציעה לעצור אותה והדהימה בנאמבר שגורם לנו להבין שהריקוד לגמרי הפך להיות החיים שלה, הבנתם מה עשינו פה? דוד דביר החמיא לה ולארטיום "היית מדויקת, זה היה מרהיב". מעיין לא הצליחה לעצור את ההתרגשות ואמרה בהתנשפות "אם מישהו היה אומר לי שאני אפתח את גמר 'רוקדים עם כוכבים' לא הייתי מאמינה". אז מעיין תאמיני כי על הריקוד הזה השגתם 38 נקודות מהשופטים.

מעיין אדם (צילום: אורטל דהן)
תאמיני. מעיין וארטיום בריקוד הראשון | צילום: אורטל דהן

21:32 - כל נבחרת העונה בביצוע משותף

במקום עוד חימום מאחורי הקלעים, שלושת הפיינליסטים עלו לביצוע משותף ביחד עם כל משתתפי העונה בנאמבר מטורף לשיר "!Can't Stop The Feeling" של ג'סטין טימברלייק ושרפו את הרחבה. אם ככה זה התחיל - אנחנו לא יכולים לחכות עד שנדע איך זה ייגמר.

יעל בר זוהר (צילום: אורטל דהן)
זוהרת | צילום: אורטל דהן

21:15 - אירוע הגמר, מתחילים

הנה זה קורה, אירוע הגמר רוקדים עם כוכבים יוצא לדרך, ממש עוד מעט יעלו לרחבה שלושת הפיינליסטים, אלכס שטילוב, מעיין אדם ועדי אשכנזי ביחד עם בני זוגם לרחבה - נינה סולוביוב, ארטיום ליאסקובסקי וחיים פרשטיין ויבצעו את נאמבר הגמר שלהם. מי יהיה המנצח של העונה? הצטרפו עכשיו לשידור.

לוסי איוב (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12)
התחלנו. לוסי איוב | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת12

20:30 - ואו: השופטים והמנחה בסטייל 

בעוד פחות משעה הגמר הגדול יתחיל, והלוקים ההורסים של השופטים והמנחה השאירו אותנו ללא מילים. לוסי מהפנטת בשמלת סטרפלס ורדרדה, אנה משגעת בלוק נוצץ במיוחד ודוד ואלי בלוק מסוקס וחלק, ואפילו הספיקו לנצל את הדקות האחרונות לסלפי עם לירן דנינו לפני שהמתח האדיר מתחיל. 

לוסי איוב
מהפנטת, לוסי איוב
אנה ארונוב
הורסת. אנה ארונוב
לירן דנינו, דוד דביר ואלי מזרחי (צילום: אורטל דהן)
אין כמו גברים בטוקסידו | צילום: אורטל דהן
 

18:40 - אנה ארונוב ודוד דביר בראיון 

כשההכנות בשיא הכוח, והמתח ממריא לשחקים, תפסנו את השופטים אנה ארונוב ודוד דביר לשיחה צפופה בה סיפרו על הערב המרגש שצפוי להיות לנו. "שלושתם עשו קפיצת דרך ארוכה מאוד וכל אחד מביא אופי אחר וסגנון אחר. אנחנו נצטרך לשבור את השיניים והעיניים", הודה השופט. "אני יכולה לקחת כל אחד מהזוגות ולהגיד למה אני כל כך מאמינה בהם כמנצחים. נראה לי שזה הטירוף בגמר הזה, אני לא יודעת מה יהיה". אמרה השופטת. דוד מיהר להגיד שהוא דווקא חושב שהוא יודע מה יהיה "זה יפול ויקום על שגיאות בסגנון ובצעדים". אנה התנגדה "אני רוצה להפתיע אותך דוד, זה יקום ויפול על הצבעת הקהל. אני מבטיחה לך, זה לא משנה מה יקרה, זה באמת תלוי בקהל". הערב בגמר "רוקדים עם כוכבים", תעלה שלישיית הגמר על הרחבה הנוצצת בשידור חי, שם הם ילחמו על התואר הנכסף.

18:00 - ההכנות האחרונות לגמר בעיצומן 

הערב בשעה 21:15 (קשת 12) ייצא לדרך האירוע שחיכינו לו כל העונה: גמר רוקדים עם כוכבים. אלכס שטילוב, מעיין אדם ועדי אשכנזי יעלו על רחבת הריקודים ויתחרו על הגביע.

בשעות אלו כל מתחרי העונה, שלושת הפיינליסטים, השופטים הנרגשים והמנחה לוסי נמצאים בהכנות אחרונות לקראת הגמר. עדן פינס עובדת על הכניסה שלה, עומר דרור כבר מפזז על הרחבה וסנדי בר שולטת בפוזת הפתיחה עם הכיראוגרפית של הגמר.

עדן פינס  (צילום: אורטל דהן)
יודעת לדפוק כניסה. עדן פינס | צילום: אורטל דהן
עומר דרור (צילום: אורטל דהן)
עובדים על הצעדים. עומר וסנה | צילום: אורטל דהן

סנדי בר  (צילום: אורטל דהן)
התגעגענו. סנדי בר | צילום: אורטל דהן

14:00 - לייב שאלות-תשובות עם הפיינליסטים 

View this post on Instagram

A post shared by רוקדים עם כוכבים (@dancing.with.stars.il)

אתם תמשיכו לרקוד אחרי התוכנית?

מעיין: "לא אחד עם השנייה זה בטוח" צוחקת וממשיכה "אני חשבתי שאני לא ארצה יותר לרקוד אף פעם כי זה היה נורא אינטנסיבי". 

נשאל את זה אחרת, יש מישהו שלא מתכוון לרקוד אחרי התוכנית?

חיים: "אני, לפחות חודש". 

מעיין: "אנחנו רוקדים בלי הפסקה. השיא היה 15 שעות בחדר החזרות אבל אני וארטיום כל חצי שעה צריכים הפסקה. אלכס נכנס לחזרה, אחרי שעתיים אומנם הוא יוצא, אבל הוא לא עושה הפסקות ולא נח". 

איך מתמודדים עם פציעה כשאתם יודעים שאתם חייבים להמשיך למרות הכאבים?

מעיין: "אני אתמול נפצעתי, יש לי 4 זריקות הרדמה בגב כרגע. פשוט ממשיכים, כל מה שרקדן רוצה ברגע שהוא נפצע זה לעלות בחזרה לפרקט". חיים דווקא הסתייג: "כשעדי נפלה על הפנים היא דווקא פחות רצתה לחזור מיד לרקוד". 

יש זוג שבהלך העונה חששתם ממנו?

עדי: "אני מאוד חששתי מיובל סגל, כשליהקו אותו אמרתי 'הוא ינצח'".

מעיין: "אמרתי לעצמי שאין לי סיכוי אחרי שראיתי את הליהוקים". 

אלכס: "עדן פינס הייתה ממש מתמודדת חזקה, גם בר זומר".

איך הצלחתם לשלב את החיים האישיים עם ההכנות האינטנסיביות?

עדי: "לא הצלחתי. הילדים רואים אותי קוראים לי 'אבא'. לא מזהים אותי. הפסקתי הופעות, כביסות, לבשל, לסדר. נדמה לכולם שאנחנו עובדים קשה רק מראשון עד חמישי - לא. גם בשישי ושבת אנחנו עושים חזרות כ-12 שעות. יש תחושה של לופ אחד גדול".

מעיין: "פתאום את אומרת לעצמך 'איך זה קרה לי הדבר הזה'"? ארטיום הוסיף לדבריה וצחק "את מתכוונת איך עשית דבר כזה מרצון"? מגישת הטלוויזיה כמובן שענתה לו בזמן השידור החי: "אני יוצאת לבושה יפה, עם אבנים ונוצות מרגישה בגג העולם, רגע אחר כך ארטיום שם על עצמו אבנים ונוצות, יוצא החוצה ואומר 'מעיין לא תהיה יותר יפה ממני'".