מהרגע שאלכס שטילוב עלה לרחבה היה ברור לכולם - הוא מצטיין בכל דבר שהוא עושה. עם המסירות והמקצועיות המופתית שלו הוא עלה לרחבה מידי שבוע יחד עם נינה סולוביוב, והשניים הותירו את השופטים המומים וגאים בסוף כל ביצוע. עכשיו, אחרי אירוע גמר מותח אפשר להכריז באופן סופי: אלכס ונינה הם הזוכים הגדולים של "רוקדים עם כוכבים". שטילוב סיפר בראיון עם נדב בורשטיין על הדינמיקה עם הפרטנרית שלו והדרך שעברו יחד. 

"אין ספק שפה הלחץ יותר גדול מהאולימפיאדה כי זה לא אזור הנוחות שלי, פה אני לא מקצוען. למזלי הייתה לי את הפרטנרית הכי טובה שהכניסה ביטחון לתוך הנאמברים שלנו, וגם אהבתי שהיא סומכת עלי. עכשיו יהיה לי קשה לרקוד בלי נינה", שיתף.

באירוע הגמר, הם ביצעו תחילה את ריקוד הפוקסטרוט והרומבה לצלילי השיר "FEELING GOOD" ועליו הם זכו למחמאות מהשופטים ולציון של 40. לאחר מכן עלו שוב לרחבה, הפעם עם ריקוד פריסטייל לצלילי "אלוף העולם" שעליו קיבלו ציון של 40, ובשקלול עם שני הריקודים הם הגיעו ל-80 נקודות שמיקם אותם במקום הראשון בטבלה. לאחר השכלול עם הצבעת הקהל בבית, הם הוכרזו כמנצחים הגדולים, כשבמקום השני סיימה עדי אשכנזי ולמקום השלישי הגיעה מעיין אדם.

שלישיית הגמר (צילום: אורטל דהן)
רגע לפני ההכרזה על המנצח | צילום: אורטל דהן

כבר בריקוד הראשון בתחרות הם התברגו בראש הטבלה כשקיבל 33 נקודות מהשופטים על ריקוד הואלס לצלילי השיר "ללכת". מביצוע לביצוע אלכס הצליח להעלות את הרמה וזכה למחמאות אדירות מהשופטים. בשלב מוקדם בתחרות אנה ארונוב אמרה לאלכס ונינה בהתרגשות: "זה ביצוע של לפחות חצי גמר, אם לא גמר", על הרומבה שרקדו לצלילי "ערב כחול עמוק".

במהלך העונה שטילוב קיבל ביקורות שדרשו ממנו להגיע משוחרר לריקוד ולהביע יותר רגש ותשוקה, הוא כמובן הצליח ליישם הכל בהצטיינות ועבר גם את המכשול הקטן שהיה בדרך. אלכס ונינה הפכו לזוג הראשון שקיבל את הציון 10 מהשופטים, ופעמיים במהלך העונה הם הגיעו לציון שיא של 39 נקודות. יחד עם הדיוק המדהים, הביצועים המהפנטים והריקוד שחודר אל הלב, הם הצליחו לסחוף את כולם אחריהם - כל הדרך אל הניצחון בגמר.