לאחר שהפתיעה את עצמה וגם אותנו עם ביצועים יוצאי דופן כשהיא עוברת בין בית החולים לרחבה - עידית מטות היא המודחת הרביעית של ״רוקדים עם כוכבים״ (קשת 12). בראיון ראשון לאחר ההדחה היא מספרת על הקשיים הפיזים, המנטליים והקשר המיוחד עם בן זוגה על הרחבה.

"קניתי את מקומי בהדחה. התבלבלתי, זה קורה". סיפרה מטות והמשיכה "ריקוד זו שפה אחרת, הרגשתי מאוד נוח בריקוד הרומבה שביצעתי הערב אבל איבדתי קצת את הראש, הוא היה במקום אחר, שזה בסדר גמור". היא כמובן מתכוונת לתקופה האינטנסיבית בה היא נאלצת לשלב בין החזרות לתוכנית ועבודתה כרופאה מרדימה בבית החולים. "האמת שקצת רווח לי, זה עשה את החיים שלי מטורפים מעבודה בלילה לרוקדים עם כוכבים". דני יוחטמן, הרקדן לצידה של עידית סיפר גם הוא "לפעמים בעשר בלילה היינו מסיימים אימון והיא הייתה חוזרת לאיכילוב".

אבל אל תטעו, מטות לרגע לא מתחרטת על ההשתתפות בתחרות "זה היה אושר גדול, גם באימונים. הפתעתי את עצמי. נהניתי מכל שניה. אם היו שואלים אותי אם הייתי רוצה לעשות את זה שוב - בפירוש הייתי עונה כן. בן אדם חי פעם אחת והחיים בנויים מעוד חוויה ועוד חוויה. אתה מחליט איפה תרצה להיות, וריקוד זה משהו שחשבתי באותו רגע שיהיה מאוד נכון".

עידית מטות ודני יוחטמן - סלסה (צילום: רוקדים עם כוכבים, קשת12)
"אם היה לי כובע הייתי מוריד אותו בפנייך" | צילום: רוקדים עם כוכבים, קשת12

הרופאה המרדימה לא מפסיקה לדבר על הקשר המיוחד עם דני: "בתוך כל האימונים והשעות האינטנסיביות בחדר החזרות, אני חושבת שבסופו של דבר התאמנו רק מחצית מהזמן, אולי פחות. היו לנו הרבה שיחות, דיבורים, צחוקים וארוחות ביחד". אבל הקשר בין השניים גם חצה את גבולות הסטודיו "דני הגיע לבקר אותי בבית החולים אז עשינו כמה בדיקות על הדרך". דני סיפרה עליה "בחיים לא טיפלו בכי כמו שגברת עידית מטות טיפלה בי".

דני סיכם את החוויה לצד בת זוגתו על הרחבה "זאת זכות. אין לי מספיק מילים לתאר את הבן אדם הזה. היא מצליחה חיים, מה אני יכולה להגיד על בן אדם שמציל חיים? אפשר להגיד שהיא הצילה גם את החיים שלי". מטות ודני הם הזוג השלישי שהודח "כל הזוגות שנשארו ראויים, ואם ללכת - אז בכבוד. עידית הפתיעה אותי ואת עצמה ויש לה עוד הרבה מה להראות, אולי עוד נראה". אנחנו בכל אופן, מאוד מקווים לראות ממנה עוד בתחום הריקוד.