בעונה השנייה של סדרת הדרמה "כיפת ברזל" מופיעה דמות חדשה. את תפקיד המ"מ – מפקד המחלקה - תופס בעונה הזו קצין בשם בניה, דמות אותה מגלם השחקן גל פופולר. חוץ מלפקד על מחלקת טירונים לא שגרתית, המורכבת מחיילים חרדים לצד מתנחלים, בניה מנהל מערכת יחסים עם הקצינה אלישבע, שזוכה לחיזורים גם מצדו של החייל עמרם. 

"תמיד כיף לראות משולש רומנטי", מתייחס לכך השחקן גל פופולר, כשהוא נשאל על התגובות לתפקיד של בניה, ומספר שהקהל מעדיף לראות את הקצינה עם מישהו אחר. "אנשים שואלים אותי: איך אלישבע ויתרה על עמרם? הם מנסים לגלות מה יקרה ביניהם בסוף ואם הם יהיו ביחד. בכלל, אנשים נהנים לראות סדרה בנושא חיילים חרדים. הקהל פתאום מתרשם לראות את ההתמודדות של אותם חיילים, ולא רק מהצד שמוכר לחילונים, של חרדים נגד הצבא".

החודש יחגוג גל פופולר יום הולדת 26, כשברזומה שלו כבר שורה של תפקידים במגוון תחומים. בין היתר הוא הופיע בסדרות "שכונה" ב-Hot ו"האחיות המוצלחות שלי" ב-Yes. על הבמה כיכב בשורה של מחזות זמר לנוער, ומלבד המשחק, הוא גם רקדן מקצועי שהופיע בלהקות "מחולה" במשך 12 שנים.

גל פופולר (צילום: אור דנון, יחסי ציבור)
"במציאות אני מסתובב עם יותר שיער ופחות זקן" | צילום: אור דנון, יחסי ציבור

"אני רואה את המקצוע שלי כמשהו פתוח ולא חושב שיש סיבה להתמקד במשהו אחד", הוא משיב לשאלה מה ירצה לעשות כשיהיה גדול. "בתחום הזה אתה צריך לדעת לשחק, לרקוד ולשיר. חינכו אותי לדעת לעשות הכל ועם זה אני הולך בחיים. היום אני בעיצומם של לימודי המשחק אצל יורם לוינשטיין, אבל לא שוכח שהייתי רקדן. זו יכולת שאני יכול להביא אותה ולהוציא בעזרתה את הייחודיות שלי".

השחקן שמגלם קצין על המסך, שירת בתפקיד שונה לגמרי כשהתגייס בעצמו לצה"ל. "בצבא הוגדרתי רקדן מצטיין, מה שהפך אותי פשוט לג'ובניק בקריה כדי שאוכל להמשיך בפעילות במהלך השירות. לכן, ב"כיפת ברזל" הייתי צריך לעשות עבודה מקדימה לתפקיד, לא רק מבחינת הדת. בשירות שלי לא הייתי מפקד או לוחם, ובניה הוא לגמרי איש צבא, עם מוטיבציה ואסרטיביות שדמות כזו דורשת. הייתי צריך לחקור ולהבין מאיפה להביא את הקטע הזה".

איך התחברת לדמות של בניה, למרות המרחק מהחיים שלך במציאות?

"זה תפקיד מאוד מעניין שמביא צד אחר שלי, נהניתי לעבוד על הדמות ולהביא אליה דברים שונים. אמנם באתי מירושלים והחרדים הם בהחלט חלק מנוף הילדות שלי, יש גם דברים שהקפדנו עליהם בבית מבחינת מסורת, אבל אני חילוני לגמרי. התפקיד ב"כיפת ברזל" גרם לי להעמיק בדת. תמיד היה לי מקום לאמונה פרטית שלי ואני חושב שגם הבאתי את זה לסדרה. חקרתי את כל העניין של הזרם הדתי-לאומי שבניה מגיע ממנו, קראתי חומר, דיברתי עם אנשים. לקחתי את זה ברצינות".

היה משהו אחד שאהבת במיוחד בתפקיד?

"היופי בדמות הזו היא שאתה רואה אותו מצד אחד מול החיילים שלו, מאופק, כדי להוביל אותם למטרה. מצד שני, בסצינות עם אלישבע רואים מי הבנאדם באמת ופחות את הדמות מול החיילים שלו. למשל בסצינה שבה הוא מבשר לעמרם שאבא שלו במצב קשה בבית חולים הוא מביא צד יותר רגיש, שלא ראו קודם".

גל פופולר (צילום: כיפת ברזל, קשת 12)
עבר מהפך. גל בדמות של בניה | צילום: כיפת ברזל, קשת 12

אם תפגשו את גל במציאות, יהיה לכם קשה מאוד לזהות שמדובר באותו הבחור שמופיע על המסך בכיפה, זקן ודרגות. "המהפך שלי היה בדגש על השיער המגולח והזקן המלא, במציאות אני מסתובב עם יותר שיער ופחות זקן. זה מקשה על הקהל לזהות אותי, אבל מי שמכיר זיהה מהר ופרגן בענק. מבחינתי זה אומר שנעשתה פה עבודת דמות יפה, הצלחנו להביא בן אדם שהוא שונה ממני וזה נראה על המסך. היכולת של שחקן להביא פתאום דמות אחרת ששונה ממנו מאוד היא דבר חשוב בעיניי".

>>לצפייה בפרקים המלאים של "כיפת ברזל" ב-MakoTV

למרות שהסדרה עוסקת במציאות שונה לגמרי ממה שהוא מכיר, השחקן הרגיש די בנוח על סט הצילומים. ככה זה, שהפרטנרית שלך לסצנות היא גם חברה טובה שהכרת עוד קודם. מדובר בשחקנית יעל פולמן, שמגלמת את אלישבע. בסדרה, הדמויות שהשניים מגלמים נמצאות בזוגיות ויש אפילו הצעת נישואין. "ההיכרות שלי עם יעל פולמן עזרה לנו להרגיש נוח על הסט", מדגיש גל פופולר. "היינו נפגשים עוד לפני הצילומים כדי לעבור על הדברים ביחד, להבין אותם. הכימיה הייתה שם כל הזמן ולא היה צריך לבנות אותה, זכיתי בפרטנרית מדהימה".

מאחורי הקלעים הייתה משמעת צבאית קשוחה, או שהיו גם צחוקים?

"מה פתאום אווירה צבאית, היה לנו קאסט מדהים מכל הבחינות. אני יכול לספר שבסצינה בה בניה מציע לאלישבע נישואין, עשיתי טעות וכל הסט התפוצץ מצחוק. בתפקיד יש פקודות והמון רצינות, אבל מאחורי הקלעים הייתה חוויה מדהימה, עם המון רגעים מצחיקים וכיפיים. עכשיו כשהסדרה משודרת אני לא מחמיץ אף פרק וממש מצפה להם עד שזה מגיע".

גל פופולר בגאווה ודעה קדומה (צילום: רדי רובינשטיין, יחסי ציבור)
גל בהצגה "גאווה ודעה קדומה" | צילום: רדי רובינשטיין, יחסי ציבור

מאז שהסתיימו צילומי "כיפת ברזל", גל פופולר ממש לא נח. במסגרת לימודי המשחק שלו, ישתתף השחקן גם בהצגה "גאווה ודעה קדומה", שתוצג החל מה-16 בינואר בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין.  "כרגע אני בעיקר מתעסק בלקדם את עצמי קדימה ולהיות כמה שיותר בפרונט", הוא אומר ומתייחס למוטו שלו: "הדרך שלי היא לעבוד קשה, ללמוד ולהשתפר. העיקר להיות בעשייה כל הזמן ולגדול, זו השאיפה. כיף לי לטעום מכמה שיותר עולמות".

עוד ב"כיפת ברזל":

"כיפת ברזל", עונה שנייה. מוצ"ש אחרי "מאסטר שף" בערוץ 12