"יום אחד צילמנו בבני ברק ובסצינה אני הייתי צריך לברוח מבריונים שרדפו אחרי. התושבים שם נלחצו כנראה והזעיקו משטרה. כשהגיעו השוטרים הם ראו אותי בורח, תפסו אותי וכמעט לקחו אותי למעצר. אמרתי להם שאני שחקן ואנחנו בצילומים אבל הם לא האמינו, עד שהבמאי הגיע והסביר להם הכל". כך מתאר עדי אלון (23) עוד יום צילומים שגרתי שלו בתפקיד שימי בסדרה "כיפת ברזל" (רביעי אחרי "עובדה" בקשת 12).

הסדרה מתמקדת בסיפורם של שלושה חיילים חרדים ושימי הוא חברו הטוב ביותר של עמרם עוד מילדות. בעוד עמרם משתדל לשים את חיי הפשע מאחוריו, שימי מנסה כל הזמן למשוך את חברו בחזרה לחיים הקודמים שלהם. "שימי הוא פושע אמיתי", מסביר עדי, "אצלו צריך לגנוב כדי להתקיים, הוא יעשה גם דברים אכזריים כדי להשיג את מה שהוא רוצה. הוא ממש שונה ממי שאני במציאות וזאת הסיבה שאני כל כך נהנה בדמות הזאת".

"גדלתי בירושלים והיכרתי שבב"ניקים כמוהו"

עדי אלון מוכר בעיקר בקרב הקהל צעיר של צופי הטלוויזיה לאחר שהספיק להשתתף במגוון סדרות כמו "נעלמים", "שנות השמונים" ו"מטומטמת", שם הוא מנהל רומן עם דמותה של יוצרת הסדרה (בת חן סבג) ומפלרטט עם עולם הפשע. 

אתה לא חושש להפוך לשחקן שמזוהה רק עם דמויות של עבריינים?

"אני לא בוחר תפקידים לפי מה שהדמות עושה, אלא מסתכל יותר על כמה התפקיד מעניין. אם אני מרגיש  שיש לי מה לתת לדמות ואני מאמין ביוצרים, גם לזה יש חלק בשיקולים שלי. בדמות של שימי מצאתי את כל החבילה, יש בה הרבה "בשר".

כלומר?

"שימי זה בן אדם שגדל ברחוב, בלי משפחה. כשחקן, זה מושלם להיכנס לדמות ששונה ממך לגמרי ולבנות אותה מאפס. אני זוכר שקראתי את התסריט ופשוט התחלתי לדבר כמו שימי. כנראה בגלל שגדלתי בירושלים, הכרתי שבב"ניקים כמוהו, עם ההליכה וחיתוך הדיבור הזה".

עדי אלון (צילום: כיפת ברזל, קשת12)
"קראתי את התסריט והתחלתי לדבר כמו שימי". עדי אלון | צילום: כיפת ברזל, קשת12

עדי מספר שהתגובות לתפקיד מחמיאות ומפרגנות. מהאנשים שמזהים אותו ברחוב הוא שומע שהם קיבלו בעניין רב את הסדרה. אלו שהכירו אותו קודם, אומרים שהתפקיד מציג אותו באור שונה. "היו כאלה שאמרו לי שאני מפחיד אותם בדמות הזו", הוא מספר.

אחד האנשים שהכירו את עדי לפני התפקיד הוא דולב מסיקה, שמשחק את יעקב ב"כיפת ברזל". "כשאני ודולב גילינו שנשתתף באותה סידרה שמחנו מאוד, כי אנחנו חברים עוד מלפני, אבל אז גילינו שאין לנו ממש סצינות משותפות", הוא מעדכן. "כמובן שבמהלך הצילומים גם אני ורועי ניק הפכנו לחברים טובים והיה לי תענוג לעבוד איתו".

>> היכנסו לעמוד הפייסבוק של "כיפת ברזל" וקבלו את כל העדכונים על הסדרה

"אצל שימי חבר זה דם"

בעוד הדמויות של החיילים בסדרה עוברות שינוי ומגלות עולם חדש לגמרי, בדמות של שימי רוב הימים נראים אותו הדבר. הוא מסתתר באוטו שלו, נמלט מבריונים שמחפשים לסגור איתו חשבון, וממתין שעמרם יחזור לשתף איתו פעולה בגניבות. "ברוב הסצינות שלי בסדרה הייתי לבד על הסט", מכניס אותנו עדי אל מאחורי הקלעים, "האמת היא שמאוד נהניתי מזה. עד היום לא יצא לי לעבוד בצורה כזאת עם הבמאי. קיבלתי יחס אישי, כל תשומת הלב הייתה אליי ועבדנו על כל מיני אלתורים קטנים, שהוסיפו צבע לדמות".

רוב הדמויות בסדרה מנהלות רומן. התאכזבת שלא סידרו לשימי איזו פושעת משלו?

"אי אפשר שבכל סדרה תהיה לך בת זוג בתפקיד (צוחק), בכלל, שימי לא צריך אף אחת, הנוכחות שלו לבד מספיק דומיננטית".

בפרק הקודם של "כיפת ברזל", ששודר ביום רביעי בערוץ 12, נחשף סיפור חברותם של שימי ועמרם. מסתבר שהשניים גדלו בשכנות ושימי, בא לעזרתו של עמרם כשאביו היכה אותו. מאז הם לא נפרדו, עד שעמרם התגייס לצבא. "אצל שימי חבר זה דם. קשה לו שעמרם מגלה פתאום חיים חדשים בצבא, זה מה שמוביל את הדמות הזו. אני חושב שמה שיפה בסדרה, זה העובדה שהיא פחות מעבירה ביקורת אלא יותר מציגה סיטואציות ומביאה אותן למסך. הרי רוב הקהל הוא חילוני ולא מכיר את העולם החרדי כמו שהסדרה מציגה".

עדי אלון, רועי ניק (צילום: כיפת ברזל, קשת12)
"לשימי קשה שעמרם מגלה פתאום חיים חדשים בצבא". עם רועי ניק. | צילום: כיפת ברזל, קשת12

בימים אלו, עדי מצטלם לעונה חדשה של סדרת הנוער "נעלמים" המשודרת בערוץ ניקולודאון ולפניו גם צילומים לעונה חדשה של "מטומטמת" ולסדרה נוספת, שעליה הוא עדיין לא יכול לספר. "לא קרה לי שהתבלבלתי בין דמויות מסדרות שונות", הוא עושה סדר בכל מה שקורה איתו. "אחד הדברים שכיף לי לעשות בתור שחקן הוא לשבת לקרוא טקסט ולעבוד על דמות חדשה. אני מקווה לעוד תפקידים מעניינים ומכוון בעתיד הקרוב גם לקולנוע ולתיאטרון. עוד לא ממש יצא לי להופיע בהפקות כאלו וזה מאוד מעניין אותי".  

עוד ב"כיפת ברזל":