אין תמונה
טריוויה, מצלמה נסתרת וצחוקים

הסיפור של מונית הכסף מתחיל בניו יורק, לפני ארבע שנים בערך. באחת הנסיעות שלי נתקעתי בסופת שלג והייתי מקורקע למלון. כמו שאני אוהב לעשות גם בארץ וגם בחו"ל, התחלתי לזפזפ בטלוויזיה. אני תמיד מסתכל גם בעין של צופה וגם בעין של מפיק ובמאי. פתאום, בשש בערב, בערוץ שולי כלשהו, ראיתי את מונית הכסף. מיד הבנתי שמדובר בלהיט.

תוך שעה דאגתי שיקליטו לי את זה בווידאו. את הקלטת שלחתי לאבי ניר, מנכ"ל קשת, שישר קלט את הפוטנציאל. במקביל, גיליתי מי החברה האנגלית שמחזיקה את הפורמט, ותוך 24 שעות שלחתי להם צ'ק. לצערי, אז התחילה המלחמה על זה במסדרונות קשת. אני רציתי שיקחו את התכנית, והאיש הכי חשוב בבניין היה לטובתי, ועדיין לקח חצי שנה עד שדברים התחילו לזוז.

הקלטת התגלגלה לחדרו של מולי שגב, שהיה אמור לצפות בה ולחוות דעה. היה לו חדר בקומה השלישית, והוא אהב לעשן בפנים, אז כדי לאוורר את החדר הוא היה שם קלטות שיחזיקו את החלון פתוח. יום אחד הייתי בכניסה לבניין, ופתאום משמיים נפלה לי על הראש לא אחרת מהקלטת שאני עצמי הבאתי. מיד עליתי למעלה ועשיתי סקנדל – אני מביא את התכנית הכי טובה שהייתה פה אי פעם (למרות שזה עוד לא הוקרן בישראל), ואתם משתמשים בזה בשביל לפתוח חלון?!

עידו כאילו נולד לזה

לבסוף קיבלנו אור ירוק, והתחלנו לעבוד על פיילוטים. אחרי אודישנים לעשרות אנשים, בחרנו נהג, והתחלנו לצלם לפי התנ"ך (ההוראות המדויקות לביצוע הפורמט). אבל אני הרגשתי שזה פשוט לא דופק.

ביקשתי מאבי ניר שיתן לי לעבוד עם יורם זק, שהוא האיש האולטימטיבי לדברים כאלה. אני מכיר אותו משנת 2000, ומאז אני נהנה כל פעם מהעבודה המשותפת. יורם ואני עשינו שני שינויים משמעותיים. בכל העולם הנוסעים נבחרים מראש – הם עוברים אודישנים כמו בכל תכנית טריוויה, ואז ההפקה קובעת איתם איפה ומתי הם ייאספו. אז אנחנו החלטנו שנלך על אנשים אמיתיים. את התוצאה רואים על המסך – את מה שרואים אצלנו, אי אפשר לביים. השינוי השני שעשינו היה להיפרד מהנהג שמצאנו ולהביא את עידו רוזנבלום. עידו כאילו נולד לזה, והתכנית לא הייתה מצליחה ככה בלעדיו.

והנה עכשיו אנחנו מתחילים עונה נוספת של "מונית הכסף". מאחורינו כבר מאה תכניות, ומתוך עשרות מדינות שבהן יש את התכנית, עשינו הכי הרבה תכניות בפריים טיים, ועוד בערוץ מסחרי מרכזי. התכנית התחילה בלייט נייט, שעה 11 בלילה, ובעקבות ההצלחה עברה לשעת צפיית השיא, תשע בערב. ואסור לשכוח, גם זכינו בפרס האקדמיה.

האם אני מופתע מכך? בואו נאמר שמההתחלה ידעתי שמדובר בלהיט, ולא סתם הייתי מוכן לשלם מכספי האישי כדי להעלות אותה. הרי כולם מחפשים פורמטים מתוחכמים, אבל אפשר גם ללכת על פשוט – אנשים אוהבים טריוויה, אוהבים מצלמה נסתרת, אוהבים צחוקים, וזה מה שהתכנית הזו מביאה.

מונית הכסף, העונה החדשה, כל חמישי ב-21:00

>> איך זוכים במונית הכסף? קבלו טיפים
>> גם מ'שתגידי חוזרת, ואלין לוי מתרגשת