אחרי קרב איתנים בין שני המקומות הראשונים (ששניהם גם טבעונים), אתם קבעתם שטל גלבוע היא המנצחת של העונה ואלדד גל-עד יוצא מהבית במקום השני. טל שהבטיחה לתרום את הפרס למען זכויות בעלי החיים, יוצאת הערב כמנצחת הגדולה עם מיליון שקלים.

"טל, בא לזכות? דווקא נראה לי שבא לך"

מהרגע שנכנסה הביתה, טל לא ויתרה על האג'נדה הטבעונית, ואף הצליחה לשכנע כמה מחבריה לבית לשנות את הרגלי התזונה ולהפוך לטבעונים. כמוהם גם אזרחים רבים בישראל שטענו שמדובר בדיירת הכי משפיעה בתולדות התכנית, או כמו שהם הגדירו: "טל גלבוע עשתה היסטוריה".

הזוכה הגדולה (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
קבלו את הזוכה הגדולה של העונה | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

"טל, את שבה הביתה!"

טל נכנסה לחדר האח הגדול, שקושט לכבודה ברבבות פרחים, והתגובה המיידית שלה הייתה, צעקת שמחה: "וואוו!!!".

"טל, את האמא הראשונה שיוצאת מפה כמנצחת, אמא לשלוש בנות מדהימות, שבדיוק כמוך עשו ויתור למען מישהו אחר. לפני 109 ימים נכנסת הנה ובאת לכאן לעבוד, לצעוק את צעקתם של מי שלא יכול לפצות את פיו", קרא בפניה האח הגדול".

"את הדיירת הראשונה שלא יצאה מרכב מפואר כי הריפוד עשוי מעור. הכניסה הזאת חשפה בפנינו עולם של ערכים ועקרונות שמוכרים לנו פחות, מאותו הרגע שלוש מילים שנשארו איתנו לאורך כל הדרך: צדק, חמלה, טבעונות. צדק, כי לאורך כל העונה כשראית משהו לא צודק קמת מולו, ולא משנה אם זאת החברה הכי טובה שלך. חמלה, כי ידעת לזהות חיבוק ושיחה, היית שם כשצריך. וטבעונות, אין לך מושג מה קרה בחוץ בזמן שהיית כאן. טבעונות רצית לעורר? אז נכון, היו פה דיירות עדינות ממך, מנומסות ממך, סבלניות יותר ובשליטה עצמית גבוהה יותר. אבל את היית את לאורך כל הדרך. חשפת חוזקות וחולשות, רדפת צדק ועשית טעויות, אבל היית עקבית. אהבנו אותך כמו שאת, את ניצחת הערב וכדאי שמישהו יספר את זה לבעלי החיים כי הנצחון שלך הוא גם שלהם וגם שלך".

טל תולה שלט (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
גם ברגעי הזכייה, לא שוכחת בשביל מה היא נכנסה לבית | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

"יש משהו שאת רוצה להגיד בפעם האחרונה בחדר האח?", שאל האח הגדול, וטל לא היססה: "אני אוהבת אותך", סיכמה טל, "אני מבקשת סליחה שעשיתי לך בלאגן, אני מודה לך כל כך שהכנסת אותי לפה. אני עדיין לא מאמינה. אני עדיין בשוק כרגע".

האח הגדול אמר לטל את המשפט שרצתה כל כך לשמוע: "את שבה הביתה", טל יצאה מהבית לצלילי השיר שביקשה, "עולם שקט"  של "מופע הארנבות של ד"ר קספר", ורגע אחרי שנפתחו הדלתות היא עוד הדביקה פוסט למען בעלי החיים בדלת הכניסה.

עוד באח הגדול:

"האח הגדול": כל הפרקים ב-makoTV