האח הגדול 5 (צילום: יריב פיין וגיא כושי)
רייכנטל. האשכנזים אשמים | צילום: יריב פיין וגיא כושי

הפחד הגדול ביותר של מתמודד ב"האח הגדול" הוא להיות הדייר שזוכה בכבוד המפוקפק לצאת ראשון מהבית. דני רייכנטל היה זה שצעד אמש לראשונה במעלה המדרגות ונכנס בכך לרשימה המפוארת שכוללת את בוריס שניידרובסקי, יוסי מילשטיין, דלית לאומי, סיון דרור ובטי קפרא, שחזרו מהר מאוד לשגרת חייהם הקודמת אחרי ימים ספורים בבית הנצפה במדינה.

בדומה לקודמיו, גם רייכנטל (46) מודה כי היה מופתע מאוד ברגע שהאח הגדול הכריז שהוא הראשון שהולך הביתה. "באותו בוקר חרבנה עליי ציפור והייתי משוכנע שאלת המזל בצד שלי", הוא מספר בבוקר שאחרי, "הרגעתי אנשים אחרים במחשבה שלי שזה לא יקרה אבל מסתבר שזה כן קרה, הופתעתי מאוד. אני חושב שכולם הופתעו, אף אחד לא ציפה שאני אלך".

רייכנטל לא בנה על הדחה כל כך מוקדמת ולפי שעה אין לו בית לחזור אליו מאחר ודירתו בתל אביב מושכרת לדיירים אחרים. "הבית שלי כרגע בסאבלט כי בניתי על תקופה יותר ארוכה בתוך הבית אז עד יום ראשון אני אצל ההורים שלי".

המיטה אצל ההורים אולי נוחה ומפנקת, אך רייכנטל היה מעדיף להעביר את הלילות הקרובים דווקא במיטתה של דנה רן. כן, דנה. למרות הקרבה והפלירטוטים האין סופיים עם שלי, רייכנטל זורק פצצה ומודה שדנה הייתה הפנטזיה האמתית שלו בבית.

"קמתי בבוקר ובאופן די הזוי חשבתי על דנה", הוא חושף בגילוי לב, "למרות שהיא בחורה לא פשוטה, הייתה לי איתה תחושה של חיבור שאני חושב שאם היינו כלואים שם מספיק זמן ביחד זה היה הולך לאיזשהו כיוון. אולי זה נשמע הזוי, אבל היה שם משהו".

דני ודנה על הנדנדה (תמונת AVI: mako)
עם דנה. הפנטזיה האמתית | תמונת AVI: mako

רגע רגע, אז מה היה כל הסיפור עם שלי, אסטרטגיה?
"זה התחיל כמשהו אמתי לגמרי. כשאתה נמצא במקום כזה אתה מתחבר לבחורה, זה נראה לי דבר טבעי שיקרה שם. היה ברור בדיעבד שבסיפור רומנטי יש משהו מעניין יותר מלשבת סתם סביב הבריכה, אבל זה לא הייתה אסטרטגיה, פשוט היה נעים להיות באינטראקציה עם בחורה חמודה".

אם היא תצא מהבית בשבועות הקרובים יש סיכוי למשהו? או אולי בעצם עם דנה?
"אני חושב שזה תלוי בכמה זמן הן תשרודנה בתוכנית. אם הן תהיינה שם הרבה זמן אז כל אחד ילך לכיוונים אחרים, הזמן מוחק דברים. אם הן תצאנה בשבוע הבא, אז אולי כן. לא הייתי בונה על זה, בואי נגיד ככה".

אתה מתכוון לעקוב אחריהן בערוץ 20?
"כן, זה מעניין אותי. אבל אולי אני קצת אקנא. זה כמו להיפרד מבחורה, אתה כן רוצה ולא רוצה לראות אותה. בסוף אני בטוח אשבר ואראה".

למה אתה חושב שהודחת ראשון?
"אני חושב שהקהל האשכנזי שולח פחות סמסים. תרבות ה'סמוך ויהיה בסדר', פגעה בי. אנשים היו שאננים ורגועים, אמרו שזה לא יקרה לו, וזו התוצאה. קראתי טוקבקים קצת אז שם יש חלק מפרגנים מאוד וחלק פחות. אני תל אביבי ולא ממש עממי במובן הפשוט של המילה. אני מניח שאם הייתי נשאר עוד קצת, היו רואים גם עוד דברים אצלי".

שלי ודני כל הכיסא בחצר
עם שלי. גם איתה לא היה מתנגד למשהו | תמונת AVI:

יש משהו שאתה מצטער עליו?
"שהקאתי. הרסתי לדנה את הנעליים, היא לקחה את שלי ועכשיו חסר לי זוג אחד. חוץ מזה לא הייתי עושה שום דבר אחרת, הייתי באמת אני. לא באתי עם אג'נדה ולא בוכים על חלב שנשפך".

ההורים גאים?
"האמת שהם נורא התרגשו ואהבו, היו מרוצים וגרמתי להם הרבה נחת. בהתחלה הם חששו מזה שזה גן חיות ואני אעשה פדיחות אבל עכשיו הם מאוד מרוצים".

הייתה בך את הפנטזיה להיות הזוכה הגדול?
"פנטזיות תמיד יש, אבל באופן ריאלי אני מהמר על ביז'ו. מבחינתי יש בו מהכל- גם עממי, גם מבריק וגם רגיש. יש בו הרבה דברים שגיליתי די מהר ומאוד התחברתי אליו".

ומלבד ביז'ו, מי לדעתך יגיע לסוף?
"דנה. לדעתי צריך להוציא בובת דנה עם משקפי השמש והגלביות. כל פעם שראיתי אותה רציתי בובה כזאת. גם בני שהוא באמת בחור רב פעלים עם אנרגיות שלא נגמרות, העביר לי את הזמן בנעימים, איש מעניין ומדהים".

ביז'ו ולבנה מקבלים חיזוק בשידור חי (תמונת AVI: mako)
ביז'ו. יגיע עד הסוף | תמונת AVI: mako

טוב, אי אפשר בלי מילה על רוני מיילי.
"באופן גורף הבנאדם הזה זה מישהו עם צ'ק ליסט של כל מה שלא צריך להיות בבנאדם. ולא רק זה, הכניסו את זה בדאבל, בסטריאו. אחד מדבר בחדר אחד ואתה שומע עוד אחד בחדר אחר. תשמעי, זה אנשים מתקופה אחרת. אתה לא מאמין לאף מילה שהם מוציאים מהפה. בתחושה שלי הם לא אמתיים ולא אותנטיים. אולי הם באו לשחק את המשחק וזה מה שמתאים לסיטואציה, אבל זה היה פתטי ובלתי נסבל".

איפה אתה עמדת בכל הריב הגדול שהתפתח בינו לבין טהוניה?
"תשמעי, בשלב הזה כבר פחדתי להתקרב לרוני כי פחדתי לחטוף כאפה. באותו רגע אפילו קצת הצטערתי שלבנה עצרה אותו ושהוא לא היכה את טהוניה כדי שהוא יגמור את העונה באותו הרגע. הבנאדם יוצא בשיא הגועל והכוחניות, וזה מוזר באמת שאנשים השאירו אותו, ואולי זה לא מוזר, אבל זה אומר משהו לא כל כך טוב על כולנו".

ומה חשבת על ההתנהגות של טהוניה?
"טהוניה היא בחורה, היא יפה וחמודה. אז כן, היא אנרגטית ויש בה את העצבנות אבל יש בה גם חן. אני כן מצאתי שם דברים יפים. אני ישבתי בצד השני במהלך הריב, לא ממש התקרבתי, פחות זוכר מה היא אמרה אבל בתחושה שלי, בסיטואציה הזו, הוא היה התוקף בכל רמה וכל פרמטר, גם מבחינת גילאים. זה פשוט מזעזע. מסמך אנושי מזעזע. לא ראוי למאכל אדם".

רוני וגילי (צילום: רועי ברקוביץ')
רוני וגילי. מעצבנים בסטריאו | צילום: רועי ברקוביץ'

אז לרוני לא תתגעגע בבית, אבל למה כן?
"לקום בבוקר, לשתות את הקפה, ללכת לבריכה ולראות את בני מנסה לבנות כל מיני דברים. יש לי דמעות שאני מדבר על זה, איבדתי משפחה. זה בטח יעבור לי עוד מעט, כרגע הרגש צף, אבל נתגבר".

אנחנו הולכים לראות אותך באירועים מתוקשרים?
"כן, למה לא? אני לא הולך להתבודד עכשיו".

אתה מכיר את הקלישאה על דקות התהילה, כן?
"ברור. קיבלתי 5 דקות ואני אאריך את זה לחצי שעה".

>> אנג'לינה ג'ולי עברה כריתת שד כפולה

mako בידור בפייסבוק, בטוויטר, באינסטגרם ובגוגל +

דני רייכנטל וגדעון לוי
עם גדעון לוי בצילומי "מה אתם אומרים". ינצל את דקות התהילה