העונה הרביעית של "עבודה ערבית" יוצאת לדרך, וכמו תמיד, גם הפעם אמג'ד ממשיך לחוות את המציאות על בשרו. אחרי שבעונה הקודמת נכנס לבית האח הגדול, הפעם הוא נכנס לעובי הקורה של המחאה החברתית. קפצנו לסט כדי לראות מה מחכה לנו בעונה הנוכחית וגם לבדוק מה שלום הצוות.

"יש תחושה שאנחנו עושים פה משהו חשוב"

"אני חושב שזו סדרה פשוט מופלאה", אומר דב נבון, המגלם את נתן, שכנו של אמג'ד, "היא כתובה נהדר. סייד (קשוע, יוצר הסדרה) כותב מבריק, שי (קפון) מביים מקסים ונורמן עיסא (אמג'ד) ענק. יש פה תחושה שאנחנו עושים משהו שאנחנו מאוד אוהבים וזה דבר מאוד חשוב".

למרות שמדובר כבר בעונה רביעית, אין מנוס מלהתייחס לתפקיד של "עבודה ערבית" בחברה הישראלית המעורבת. "אנשים אוהבים אותה (בחברה הערבית)", אומרת קלרה חורי, המגלמת את בושרה, אשתו של אמג'ד והצד השפוי בזוגיות הזו. "בעונה הראשונה התנפלו עלינו ואחר כך התנצלו".

העונה הנוכחית כאמור, מושפעת מהמחאה החברתית של קיץ 2011. ואמג'ד, כהרגלו, נקלע להרפתקאות חדשות. הפעם הוא הופך למנהיג חברתי, כרגיל, בלי שבאמת התכוון לכך. "נורא מצחיק לראות אותו לידר פתאום", אומר נורמן עיסא.

"חיבור אמיתי בין יהודים לערבים יכול להיות מדהים"

מריאנו אידלמן, שמגלם את חברו הטוב של אמג'ד, מאיר, אומר כי לדעתו "יכול להיות שהסדרה מצליחה להשפיע על יחסי יהודים-ערבים גם מחוץ לסדרה, ואם כן, אני מקווה שלטובה", אמר. דב נבון: "אני מאוד מקווה שזה באמת מקרב בינינו. אני חושב שזה טיפל'ה עצוב שעדיין לא הצלחנו להגיע לחיבור הזה, שהיה יכול להיות חיבור מדהים. יכול להיות פה מזרח תיכון שכיף להיות בו".

ואילו נורמן עיסא מנסה לשמור על אופטימיות: "זה עניין של תהליך. צריך עוד כמה פרויקטים כאלה כדי שהמצב שלנו ישתנה ויהיה יותר טוב".

 

בואו להיזכר בפדיחות הגדולות של אמג'ד עליאן