"התפקיד שלך", אומר ח"כ בוז'י הרצוג לאמג'ד עליאן, "יהיה להגיד לנו, מה בעצם ערבים רוצים?". הדיאלוג הזה אומנם לא התרחש במציאות, אבל בינתיים אפשר לראות אותו בפרק השני של העונה החדשה של עבודה ערבית. 

אחרי שהיה עיתונאי וסלבריטי, נאלץ אמג'ד עליאן להמציא את עצמו מחדש. אחרי שחולל מחאה חברתית חריפה, יוצא אמג'ד לגזור קופון בזירה הפוליטית ומחליט להפוך ליועץ תקשורת במפלגת העבודה. מי שגוייס לצורך התפקיד,  הוא כאמור, ח"כ בוז'י הרצוג.

"הסדרה מטפלת במתחים בחרה בצורה נכונה"

לא היה קשה במיוחד לשכנע את חבר הכנסת ממפלגת העבודה לשתף פעולה עם הסדרה. מה שכן היה קשה, זה למצוא חור בלו"ז הצפוף של הרצוג, כדי שניתן יהיה לערוך את הצילומים. לבסוף נמצאו שעתיים לצורך המשימה, והרצוג, מעריץ של הסדרה, נשמע להוראות ההפקה: "הסדרה היא נהדרת, והאמת שבהפקה התפלאו שאני שולט בכל כך הרבה פרקים", הוא אומר. "אני חושב שהיופי בסדרה היא שהוא חושף ומטפל במתחים בחברה היהודית-ערבית בצורה נכונה".

נורמן עיסא החמיא לאיכויות המשחק של הרצוג: "בפוליטיקה צריך כישרון משחק ואני חושב שהוא משחק טוב". את האישור לכך אנחנו מקבלים מיד אחר כך, כשהרצוג מבקש להקליל מעט את הטקסט שקיבל.

הרצוג עצמו משוכנע שלו אמג'ד היה קיים, נטיותיו הפוליטיות היו ברורות, הוא היה מצביע למפלגת העבודה: "זה הגיוני. זה הבית הנכון לאנשים כמו אמג'ד". 

עבודה ערבית, ימי שלישי אחרי האח הגדול 

לייק בפייסבוק כבר עשיתם?