במשך עונה שלמה ליווינו את מתמודדי "אביב או אייל", שניסו בזה אחר זה את מזלם בתחרות על התואר תגלית השנה של התוכנית. בסיומו של אירוע הגמר, ששודר אמש (ג') בשידור חי בערוץ 12, מצדה איש ימיני  מהנבחרת של אייל גולן, נבחרה על ידי הצבעות הקהל וזכתה בתואר תגלית השנה.

"אני עוד לא מעכלת", סיפרה מצדה לפליקס חודורקובסקי בראיון ל-mako מיד אחרי הזכייה. "אני רוצה להגיד לך המון תודה מכל הלב", היא אמרה לאייל גולן שבנבחרת שלו התחרתה לאורך העונה, "שעזרת לי ונתת 200 אחוז ממך כל פעם". באירוע הגמר מצדה ביצעה שיר מקורי מתוך אלבום עתידי של גולן, בביצוע שגם הביא לה את הזכייה. "היה חשש אבל כל כך התחברתי לשיר", שיתפה מצדה, "אבל באמת האמנתי שזה ייתן את המאה אחוז שלי". 

גולן התייחס גם הוא לזכייה ואמר: "אני מאוד אוהב את מצדה, ואני אעשה הכל כדי שהיא תצליח. רצינו להפתיע בשיר מקורי, משהו שעדיין לא קרה בגמר". טיגיסט הנוק, גם היא מהנבחרת של גולן הגיעה למקום השני אך יחד עם נועם בתן ולינוי קנטור, שהתחרו בנבחרת של אביב גפן, הביעה פרגון על הזכייה של חברתה לתחרות: "כל אחד הוא תגלית בפני עצמו", אמרה הנוק. 

במהלך אירוע הגמר, ביצעו אביב גפן ואייל גולן ביצוע משותף לגרסאות מחודשות לשירים של השניים, "צליל מיתר" ו-"האם להיות בך מאוהב". ביצוע שגם סימל את הדרך המשותפת שעברו בתוכנית על אף הסכסוך המתוקשר ביניהם. "עשינו את התוכנית הזו בהתחלה כדי לגשר על כל מיני דברים שיש בינינו", הסביר גולן, "והיו חילוקי דעות אבל בסוף היא נוצרה כדי שנהיה ביחד על הבמה ושאנשים יבינו שמעל הכל המוזיקה יכולה לחבר".

רגע אחרי שהקונפטי התפזר, סיפר נועם בתן שהגיע למקום השלישי על הדרמה שהתחוללה מבחינתנו מאחורי הקלעים. "לרגע חשבתי לוותר על כל הדבר הזה", אמר נועם והסביר שבהכנות לגמר החששות כמעט גברו על הרצון להופיע,"אני מקווה להתחיל לעשות דברים משלי ואני אעשה. העיקר שתהיה עשייה".

>> כל הפרקים של "אביב או אייל" ב-makoTv

"אביב או אייל" משודרת בערוץ קשת 12