23:15 - מצדה איש ימיני מהנבחרת של אייל גולן היא תגלית השנה

רגע השיא של התכנית הגיע, כשאתם אלה שקבעתם: מצדה איש ימיני היא הזוכה בתואר תגלית השנה. את המקום השני קטפה טיגיסט הנוק, שמתחרה גם כן בנבחרת של אייל, ולמקום השלישי והמכובד הגיע נועם בתן מהנבחרת של אביב גפן. הקולות שלכם בבית אמנם הכריעו את הכף, אבל למירי מסיקה דווקא הייתה דעה שונה, כשהחליטה לחלק את 1000 הנקודות שברשותה כך: 400 לנועם, 300 לטיגיסט ו-300 נוספים למצדה.

מצדה איש ימיני
מצדה איש ימיני מהנבחרת של אייל גולן היא תגלית השנה | צילום: אביב חופי

>> הירשמו עכשיו לעונה השנייה של "אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה"

23:05 - בפעם הראשונה: אביב גפן, אייל גולן ומירי מסיקה הופיעו יחד

כולנו יודעים שבין אביב לאייל שרר סכסוך ארוך שנים, אבל הערב סוף סוף ראינו אותם מופיעים יחד על במה אחת. מה היה לנו שם? אביב ומירי שרו את "אתה פה חסר לי", מירי ואייל עם "באתי אלייך", ואביב ואייל שרו את "האם להיות בך מאוהב" ו"צליל מיתר". פייר, התרגשנו.

23:00 - ההחלטה עוברת לידיים שלכם

אחרי שנפרדנו מלינוי קנטור, עלה נועם לביצוע סולו הגמר שלו - "Hallelujah" של לאונרד כהן. אחריו הופיעה מצדה עם מאש אפ בין תפילת "אנא בכוח" ל-"טיפת מזל" של זהבה בן, ואחרונה חביבה הגיעה טיגיסט עם ביצוע לשיר "Let It Be" של הביטלס. בקרוב יעלו אביב, מירי ואייל בפעם הראשונה לביצוע משותף, על במה אחת. יש למה לחכות. 

22:22 - קבלו אותם: יש לנו שלישיית גמר

אחרי שני דו קרבים מותחים במיוחד, בהם זכו מצדה וטיגיסט מהנבחרת של אייל, הגיע הרגע להיפרד מאחד הפיינליסטים - נועם או לינוי. ההצבעה הייתה צמודה למדי, והוכרעה על הפרש של שישה אחוזים בלבד לטובתו של נועם, מה שאומר שלינוי הגיעה למקום הרביעי והמכובד. מכאן, ממשיכים לשלושת הסולואים הסופיים, שיכריעו מי יהיה תגלית השנה.

22:15 - טיגיסט ומצדה עוברות לשלב הבא

אירוע הגמר התחיל עם נאמבר מרגש של רביעיית הגמר, ומשם המשכנו ישירות אל שני הדו קרבים הראשונים שיכריעו מי הפיינליסטים שיעפילו לשלישיית הגמר. ראשונה עלתה טיגיסט עם ביצוע סוחף ל-"Empire State Of Mind" של אלישייה קיז, ומולה עלה נועם בשיר "יש לי סיכוי" של אביתר בנאי. אחרי שני הביצועים, טיגיסט היא זאת שניצחה את הדו קרב, כשקיבלה 550 נקודות ממירי, ובתוצאה המשוקללת עם הצבעות הקהל זכתה ב-63 אחוז מהקולות בדו קרב.

אחריהם עלו לינוי ומצדה לדו קרב השני של הערב, כשלינוי שרה את "The Power Of Love" של Frankie Goes To Hollywood, ומיד אחריה עלתה מצדה עם "איפה הוא היום", שיר מקורי שאייל העביר לה במיוחד. במעמד ההצבעה, מירי בחרה להעניק ללינוי 550 נקודות, אך בשקלול עם הצבעות הקהל מצדה היא זו שזכתה ב-73 אחוזים מהקולות הסופיים. מה שאומר שנועם ולינוי הם המועמדים להדחה, וההחלטה בידיים שלכם. 

21:00 - אירוע הגמר יוצא לדרך

רגע האמת הגיע. אירוע הגמר הגדול יוצא לדרך, ובסופו נגלה מי מרביעיית הגמר יזכה בתואר תגלית השנה. מוכנים? אנחנו מתחילים. 

חזרות אירוע הגמר
אירוע הגמר יוצא לדרך | צילום: אביב חופי

20:30 - חצי שעה לאירוע הגמר

החזרות לאירוע הגמר בעיצומן, ובעוד שהפיינליסטים מתכוננים לרגע השיא בחזרות על הבמה ובהחלפת אאוטפיטים, יש כאלה שמנצלים את הזמן להפסקת אוכל זריזה. בתאבון.

אירוע הגמר אביב או אייל
רביעיית הגמר בחזרות | צילום: אביב חופי
אירוע הגמר אביב או אייל
נועם בתן וטיגיסט הנוק מאחורי הקלעים | צילום: אביב חופי
אירוע הגמר אביב או אייל
הפסקת אוכל רגע לפני הגמר | צילום: אביב חופי
אירוע הגמר אביב או אייל
לינוי קנטור מחליפה אאוטפיטים | צילום: אביב חופי

20:00 - החזרות של אביב אלוש ועילי בוטנר

למקרה שתהיתם, מירי היא לא היחידה שעלתה לחזרות, גם אביב אלוש, עילי בוטנר והפיינליסטים התכוננו לנאמבר שלהם בגמר. מה הם ישירו? חכו ותראו.

חזרות אירוע הגמר
החזרות של אביב אלוש, עילי בוטנר והפיינליסטים | צילום: אביב חופי

19:15 - הצצה לחזרה הגנרלית של מירי מסיקה

אם חשבתם שלא יהיו עוד הפתעות, כדאי שתחשבו שוב. כי גם מירי מסיקה עומדת להופיע על במת אירוע הגמר, והנה הצצה קטנה למה שמצפה לכם. 

19:00 - גם אביב אלוש ודנה גרוצקי כבר כאן

מלבד ארבעת הפיינליסטים ושלושת הזמרים, הגיעו לאירוע הגמר גם כמה אורחים מיוחדים. ביניהם אביב אלוש, שיעלה להופעה מיוחדת עם הצמד שלו - עילי בוטנר, וגם דנה גרוצקי שהגיעה להרים. לפי החיוכים, נראה שמאחורי הקלעים כבר מרגישים את ההתרגשות באוויר, אז בואו נראה איזה לוק מירי בחרה לכבוד האירוע? הנה כמה תמונות שיכניסו אתכם לאווירה.

אירוע הגמר אביב או אייל
אביב אלוש מאחורי הקלעים | צילום: אביב חופי
אירוע הגמר אביב או אייל
אביב גפן מאחורי הקלעים | צילום: אביב חופי
אירוע הגמר אביב או אייל
הפיינליסטיות מאחורי הקלעים | צילום: אביב חופי
אירוע הגמר אביב או אייל
אייל גולן ודנה גרוצקי | צילום: אביב חופי
אירוע הגמר אביב או אייל
הלוק של מירי מסיקה לגמר | צילום: אביב חופי
אירוע הגמר אביב או אייל
נועם בתן מאחורי הקלעים | צילום: אביב חופי

18:00 - אביב, אייל ומירי על במה אחת

בנוסף לביצועי הגמר של ארבעת הפיינליסטים, הערב גם אביב גפן, אייל גולן ומירי מסיקה יופיעו על הבמה - ולראשונה, ביחד. תמונה ראשונה מהחזרות חושפת את שלושת הזמרים בהכנות אחרונות לביצוע המשותף.

אביב, אייל ומירי על הבמה
אביב גפן, אייל גולן ומירי מסיקה בהכנות לגמר | צילום: יחסי ציבור קשת 12, יחצ קשת

17:30 - ההכנות לגמר החגיגי החלו

ארבעת הפיינליסטים כבר הגיעו אל מאחורי הקלעים, וכך גם שלושת הזמרים והמנחה שלנו, שפתחו בהכנות לקראת אירוע הגמר של "אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה", שישודר הערב ב-21:00, לייב בערוץ 12. ההתרגשות בעיצומה, ובעיקרון רק אתם אלה שחסרים, כי הערב ההחלטה על המנצח שיזכה בתואר תגלית השנה עוברת לידיים שלכם.

מה זה אומר להיות תגלית השנה? הנה זה בא. הזוכה יקבל חוזה הקלטות, דואט עם אביב גפן או אייל גולן, בהתאם לנבחרת שבה התחרה - ביצוע שיופק גם כקליפ. ואם זה לא מספיק, אז גם מובטח לו אירוח בהופעות של אביב או אייל בהתאמה. 

עד שנגלה מי זה יהיה, אתם מוזמנים לעקוב כאן אחרי כל העדכונים שמגיעים ישירות מאחורי הקלעםי של אירוע הגמר. שימו לב, כדי להצביע ולהשפיע על הצבעת הגמר עליכם לוודא שאתם מחזיקים בגרסה העדכנית ביותר של אפליקציית mako (היכנסו לחנות ובדקו שאין  צורך לעדכן גרסה). תוכלו להצביע בהצבעה המוקדמת עד השעה 21:00, ולאחר מכן תתרווחו על הספה, תגבירו את הווליום וקבלו את ההחלטה: מי יהיה תגלית השנה?

>> רוצים עוד? בואו לעקוב אחרי "אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה" גם בפייסבוק ובאינסטגרם

עוד ב"אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה?":

"אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה": אירוע הגמר הערב (שלישי) ב-21:00, קשת, ערוץ 12