אביב גפן, מירי מסיקה, אייל גולן (צילום: אביב חופי)
מה למדנו על אביב גפן, אייל גולן ומירי מסיקה? | צילום: אביב חופי

עברנו דרך ארוכה מאז שאביב גפן, אייל גולן ומירי מסיקה התיישבו זה לצד זה לצד זו ב"אביב או אייל – מי ימצא את תגלית השנה", ובין מתמודד אחד לאחר הצלחנו להכיר את הזמרים יותר לעומק. בין אם היה זה הווידוי של אייל על התקפי החרדה, הדרך שבה מירי נהגה להציג את עצמה בילדות או היחסים של אביב עם סבא שלו, בכל אחת מהפעמים האלה הופתענו לגלות עוד חתיכה מהפאזל. אז אספנו בשבילכם שישה דברים שלמדנו עליהם.

>> רוצים לראות את כל הביצועים שלא שודרו על המסך? לחצו כאן

מי עבר חרם בילדות?

ילדים זה שמחה אבל לפעמים הזאטוטים הקטנים יכולים גם להתנהג בצורה פוגענית, ועל כך יעיד אביב. באודישן של מיכאלה יחיא, הוא סיפר לא רק על חרם אחד אלא על כמה שעבר בילדות, ואלה בנו אותו להיות מי שהוא היום. אמנם הוא טען שאחרי כמה שנים הזיכרון כבר לא היה נורא, אבל אין ספק שלכל אחד שחווה חרם בעבר יתכווץ טיפה הלב.

הגזמה זאת דרך חיים

לפעמים חלומות מתגשמים, ובמקרה של מירי מסיקה לא רק לפעמים. מסתבר, שכבר מהילדות היא ידעה טוב מאוד מה הייעוד שלה בחיים, והחלום הזה התחלק לשניים – שירה ומשחק. את שניהם היא כבר הגשימה בענק, אבל הדרך, או לפחות תחילת הדרך, לא הייתה פשוטה בכלל. באודישן של קים אטדגי מירי שיתפה בכך שהייתה עוברת בשכונה שלה, ומציגה את עצמה בצורה לא שגרתית בכלל. למה? כדי להקצין את החלום שבסוף יגיע. וואלה, כנראה שזאת הדרך.

אוכל בשביל שתיים

כמו שכבר ראינו, אביב ואייל לא מסכימים על הרבה נושאים וכך גם היה כשאביב הודה שהיה רוצה לחוות היריון מהבחינה הפיזית, אייל כבר טען שהוא חווה את ההיריון יחד עם גרושתו, אילנית לוי ובת זוגו לשעבר, רוסלנה רודינה. מסתבר, שבתקופת ההיריונות שלהן הוא אכל הרבה יותר ואפילו רץ להביא להן דברים באמצע הלילה. פייר, לא ראו עליו אפילו גרם עודף.

>> רוצים עוד? בואו לעקוב אחרי "אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה" גם בפייסבוק ובאינסטגרם

איך להתגבר על חרדה?

עוד פרט מפתיע שלמדנו על אייל ואביב, קשור דווקא לנושא פחות משמח מהיריון, והוא התקפי החרדה. בעוד המתמודדת עידן ביגלר סיפרה על התקפי החרדה שעברה בחייה, שני הזמרים הודו שגם הם חוו זאת על בשרם. אביב אמנם הלך לטיפול שעזר לו להתמודד עם החרדה, אבל אייל התעקש לעזור לעצמו וסיפר על הדרך שלו להתגבר. שום פסי-כו-לו-גית לא תהיה כאן.

האקסית

טוב נו, האקסית המקצועית, או בשמה הפרטי - בטי פבלו, שהפתיעה את אביב באודישנים אחרי שנים של נתק רועם, הייתה שוק מוחלט עבורו. מספיק היה לראות את התגובה הראשונית כדי להבין שמסתתר כאן סיפור מעניין. ואכן, העבר המורכב ביניהם חשף את שיתוף הפעולה, שהסתיים כשהזמרת המתחילה החליטה לפרוש לקריירה עצמאית ולהשאיר את אביב מאחור. מאז השניים כבר ליבנו את העניינים, ונראה שדווקא היה מעניין בחדר החזרות. אם רק היינו יכולים להיות זבוב על הקיר.

פשוט מירי

אולי זה לא פרט המידע הכי עסיסי על החיים של מירי, אבל האודישן הזה בהחלט לימד אותנו דבר או שניים על האופי האמיתי שלה. משהו שכנראה שווה הרבה יותר מאזכור של בעלה הגורו או החלום להצליח בארץ ולא בחו"ל. אחרי שבתעודת הזהות של בנצ'י מלדה עלה סיפורו של אברה מנגיסטו, אזרח ישראלי ששבוי בשבי החמאס, הגיע המונולוג הזה של מירי והמילים שלה פגעו לנו כמו חץ בלב. מזה אי אפשר להתעלם.

בקרוב יעמדו בשידור חי על במת הגמר של התוכנית הפיינליסטים שיתחרו על התואר - תגלית השנה. במה זוכים? הנה זה בא. הזוכה בתואר תגלית השנה יקבל חוזה הקלטות, יבצע דואט עם אביב גפן או עם אייל גולן, בהתאם לנבחרת בה התחרה - ביצוע שיופק גם כקליפ, ואם זה לא מספיק אז גם מובטח לו גם אירוח בהופעות של אביב או אייל, בהתאמה. 

עוד ב"אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה?":

"אביב או אייל - מי ימצא את תגלית השנה": משודרת בקשת, ערוץ 12