מותג האיפור הישראלי הוותיק נודע בעיקר בזכות המוצרים הנהדרים שלו שמציעים איכות ללא פשרות, אך מסתבר שבנוסף לכך מפעיל גם מכללת איפור המציעה קורסים שונים, ולא רק למי שרוצה לאפר כמקצוע. את כלל הקורסים מעבירים מאפרים מקצועיים מהמובילים והמנוסים בתחום. תפסנו כמה מהם לשיחה וקיבלנו מהם את הטיפים הסודייםשיהפכו גם אתכן למקצועיות יותר:

שירן פרידלנד, למדה איפור בניו יורק ומאפרת בעולם האופנה ב-12 השנים האחרונות. איפרה שערים לכל המגזינים המקומיים, כתבות אופנה, תצוגות, קטלוגים וקמפיינים. לפני שנה חזרה מחופשת לידה והחליטה להתמקד בהוראה ובהכשרה של דור חדש של מאפרים. מלמדת בקורס הביוטי, המאסטר פאשן ובקורס טאץ׳ אפ החדש - הקורס לנשים שרוצות ללמוד לאפר את עצמן.
הטיפ שלי: ״קודם כל - עור בריא וטוב. שמרו על שגרת הטיפוח, כי אם העור במצב לא טוב, גם האיפור לא יכול להיראות מושלם. בנוסף, השקיעו במברשות טובות, כי אם לא יהיו לנו את הכלים הנכונים, לא נוכל לבצע עבודה טובה״.

רוני מאטס, מאפר כבר 17 שנים, צלם ביוטי ומאפר בתצוגות ושבועות אופנה. מלמד בקורסי הביוטיוהפאשן, ועכשיו גם בטאץ׳ אפ -
הטיפ שלי: ״הדבר הכי חשוב באיפור הוא תאורה - אם אין תאורה טובה זה כמעט כמו לעצום עיניים ולאפר. תאורה חייבת להיות קודם כל פרונטלית, כלומר שהאור בא קדימה מול הפנים, כי ככל שהוא עולה הוא עושה צללים. בנוסף, חשוב שהוא יהיה לבן, כי זהו האור הכי ניטרלי״.

איל מקיאג' - קורסים (צילום: אילנית כהן)
"אם העור במצב לא טוב, גם האיפור לא יכול להיראות מושלם" | צילום: אילנית כהן

אדיר שמואל, אמן איפור, נמצא בתחום כ-18 שנה. מרצה לאיפור בקורסי הביוטי ומאסטר פאשן ומנטור בקורסי הטאץ' אפ.
הטיפ שלי: ״הטיפ שלי דווקא לא קשור לאיפור עצמו, אלא לכלי שאנחנו משתמשים בו הכי הרבה - האצבעות!
חשוב מאוד לתת את הדעת על ההיגיינה שלהן ולרחוץ ידיים עם סבון לפני מלאכת האיפור. אצלי יש ג'ל לחיטוי ידיים בכל תיק איפור, וזה משדר ללקוחה אכפתיות - אני לא נוגע לה בפנים אחרי שנגעתי באוכל, במפתחות או בטלפון הנייד״.

אנה שוחט, התחילה בתור האסיסטנטית של מורן סטויצקי, מאפרת אופנה, כלות ואיפורי ערב. באיל מקיאג׳ מלמדת איפור אופנה וגם מורה בקורס הטאץ׳ אפ, לנשים שרוצות ללמוד לאפר את עצמן ליום ולערב
הטיפ שלי: ״הרבה אנשים לא יודעים שקיימת מסקרה לגבות, ואני מוצאת שכשאין לנו זמן להתאפר היא פתרון הרבה יותר קל מפודרה לגבות או עיפרון. היא מסדרת את הגבה ואז אנחנו נראות מטופחות כשבקושי עשינו משהו״.

איל מקיאג' - קורסים (צילום: אילנית כהן)
"חשוב להכיר היטב את מבנה הפנים" | צילום: אילנית כהן

שרונה מלאייב, מאפרת שמונה שנים, מתמחה בעיקר בכלות והפקות אופנה. מלמדת איפור כלות בקורס הביוטי של איל מקיאג׳.
הטיפ שלי: ״כשאת עושה הצללות (קונטורינג), במקום להניח את החומר מתחת לעצם הלחי, כמו שמראים בסרטוני ההדרכה, נסי להניח את ההצללה כמה מילימטרים כלפי מעלה, בחיבור בין העצם לשקע. זה עוזר מאוד למי שאינה מאפרת מקצועית ליצור מראה מחוטב יותר לפנים״.

עמי נייס, מאפר 16 שנה. איפר להפקות שונות בארץ ובחו"ל והיה מאפר ראשי ב״היפה והחנון״ מלמד באיל מקיאג' כתשע שנים בכל הקורסים הקיימים ואחראי על קורס האפקטים המיוחדים.
הטיפ שלי: ״איפור עבורי הוא קסם וכוח. העובדה שבאמצעות ידע וצבע ניתן לשנות מראה של אדם, מהעצמת היופי הטבעי ועד להפיכה לדמות מטורפת מעולם הפנטזיה, מקסימה אותי. כל אדם הוא ייחודי ושונה במראה ובאופי מהאחר. לכן, חשוב להכיר היטב את מבנה הפנים, מרקם העור, צורת העיניים והשפתיים שלך, בכדי לדעת לבחור את המוצרים והטכניקות שיתאימו במיוחד לך, ולאו דווקא לדוגמניות שאנחנו רואים במגזינים. וכמובן - לא להפסיק לתרגל, לשחק עם איפור ולהכיר טכניקות ומוצרי איפור חדשים״.

איל מקיאג' - קורסים (צילום: אילנית כהן)
צילום: אילנית כהן

הטיפים עשו לך חשק ללמוד עוד? במכללת IL Makiage New York מוצעים מגוון קורסים שיעזרו לך להפוך למקצוענית, כמעט כמו המורים שמעבירים אותם. בקורס הביוטי תלמדי - איך בכלל ניגשים לאיפור, איך מסתכלים על הפנים ומחליטים כיצד לאפר אותם. קורס האופנה מלמד איך לשבור את הכללים וליצור מראות נועזים, מכיוון שאיפור עבור אופנה לא חייב בהכרח להיות ״יפה״ במובן הקלאסי. בקורס האפקטים המיוחדים תוכלי לקחת את המיומנות צעד אחד קדימה וליצור מראות פנטסטיים, אמנותיים ומרתקים.

בנוסף לכל אלה, נפתח בימים אלה קורס חדש, שלא נועד למקצוענים, אלא למתאפרת הממוצעת. בקורס Touch Up ילמדו אותך המאפרים המקצועיים איך להתאפר בעצמך כמו מקצוענית, בארבעה מפגשים בלבד. כאן תלמדי את הטכניקות, הטריקים, הגוונים והטקסטורות שמתאימים לך באופן אישי, כדי שתוכלי להראות במיטבך מבלי להזמין מאפר עד הבית.