טליה והלימון

אחרי שריקי, אמא של ישי קפצה לביקור מפתיע באישון ליל, טליה וישי ישבו, או יותר נכון שכבו לשיחה צפופה על הנושא בלוקיישן האהוב עליהם, חדר המיטות. חדי העין מבינכם בוודאי הבחינו שבזמן שטליה ניסתה להסביר לישי למה זה בעייתי לארח את אמא שלו בביתם, היא התמרחה בקרם ולאחר מכן שפשפה לימון על מרפקיה. תופתעו לגלות, אבל האמת היא שהייתה לטליה סיבה ממש טובה לעשות את זה, כי מסתבר שלמרוח לימון על שהעור שמסביב למרפק גורם לו להיות בהיר, רענן ורך יותר. מיטיבי הלכת מוסיפים לו גם דבש, אבל אנחנו לגמרי סומכים על טליה שגם לימון לבדו עושה את העבודה.

טליה והלימון
טליה והלימון. למען מרפקים רעננים יותר | צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת 12

הבורמליקוס

אחרי שהיא עזבה את הבית בעקבות ויכוח סוער עם בעלה, ריקי נחתה בסלון ביתם של טליה וישי בניסיון למצוא מקום מפלט. למרות הכעס, היא נתקפה געגועים באמצע הלילה ונכנסה, או יותר נכון, פרצה לחדר השינה של הזוג המאוהב כדי לשתף אותו בזיכרונות המשפחתיים. "אני פתאום מאוד מתגעגעת הביתה", היא אמרה. "למשפחה שלנו, לרגעים היפים, נרות שבת, הבורמליקוס בבוקר אחרי ליל הסדר עם האבקת סוכר". אם חשבתם שמדובר בסתם ניים-דרופינג של מאכל שנשמע מסורתי, טעיתם בגדול. בורמליקוס הוא מאכל ידוע שמכינים בפסח על בסיס מצות ויוגורט. חובבי הבורמליקוס מספרים שזה אחד מהתענוגות הגדולים ביותר של החג, ואם אתם במקרה רוצים לנסות אותו בעצמכם – אתם מוזמנים לנסות את המתכון הבא.

בימואלוס
בורמוליקוס. אפשר להכין גם לא בפסח | צילום: עידית נרקיס כ"ץ, טעים!

בוטוקוס בחוות סוסים

בשיחה שריקי וטליה מנהלות במטבח בזמן ששתיהן עטופות במגבת, ריקי מתנצלת בפני טליה על כך שלא קיבלה את מערכת היחסים שלה עם ישי בהתחלה ומספרת לה שבזכותה היא קיבלה אומץ לקום ולעזוב את הבית. בשלב מסוים ריקי אפילו מחמיאה לטליה על המראה החיצוני שלה ועל כך שהיא לא נדרשת לעשות טיפולים קוסמטיים, ומתוודה בפניה שהיא עצמה מזריקה בוטוקס אצל וטרינר בחוות סוסים. אם נקרעתם מצחוק ברגע הזה, כדאי לכם לדעת שיש בו גם גרעין של אמת: מסתבר שווטרינרים מזריקים לסוסים בוטוקס על מנת לטפל במחלות הקשורות לשרירים ולא דווקא בשביל לשפר את מצב עור הפנים שלהם, ככה שבהחלט יש מצב שריקי קפצה לטיפול בחווה של המושב.

אחת מהמחלות המוכרות ביותר בקרב סוסים היא למיניטיס, מחלה קשה הנגרמת מפגיעה בפרסות ומתאפיינת בצליעה קשה. רוב הסוסים הנפגעים ממחלה זו לא מתאוששים ממנה לעולם. הבוטולינום, הרעל המוזרק בטיפולי בוטוקס, מסוגל לשתק שרירים. במקרה של בני אדם את השרירים הגורמים להופעת קמטים ובמקרה של סוסים - לשתק את השרירים הסמוכים למקום הפגיעה מהמחלה.

בוטוקס
לא רק לבני אדם. בוטוקס, אילוסטרציה | צילום: RossHelen, shutterstock

ללכת לקב"ן במילואים

כשדניאל נקלע למשבר בגלל קורל, המלצרית מהמוקה בה הוא התאהב, אחותו ניצן החליטה להתגייס לטובתו – ולגייס אותו למילואים על מנת שייפגש עם קב"ן. בעוד שדניאל חשב שהקב"ן מספק לו כדורים שמפחיתים לו את החרדה ומעלים את הביטחון העצמי, ניצן ידעה שמדובר בסך הכל בפלסבו, כל דבר שעשוי להיראות כמו טיפול רפואי, כולל זריקה, גלולה, תרופה אחרת או אפילו ניתוח, אבל הוא מזויף ואין בו חומר פעיל שמשפיע על הבריאות. אם הסיטואציה הזאת נשמעת לכם מופרכת, דעו שהיא דווקא לגמרי אפשרית. על פי אתר המילואים הרשמי של צה"ל, ניתן למלא בקשה לוועדה רפואית או לפגישה עם קצין בריאות הנפש (קב"ן) גם במילואים. אמנם על פי האתר הדבר נועד כדי להוכיח שינוי בכושר הבריאותי ("פרופיל") ולא כדי להתגבר על חשש מקשרים רומנטיים, אבל היי, מי אנחנו שנשפוט.

זה לא הגיל: סגולות הקצין
ניצן. גייסה את אח שלה למילואים כדי שייפגש עם קב"ן | צילום: מתוך "זה לא הגיל", קשת 12

כישוף שחור

בזמן שטליה לא ממש נהנתה מהנוכחות של ריקי בבית בלשון המעטה, מי שכן ניצלה את המאורע כדי ללמוד ולהחכים זו ניצן, הבת של טליה שכזכור מאוהבת בלון, שלא ממש מחזיר לה אהבה. ריקי ייעצה לניצן לפנות למעין מכשפה בשם איריס הגרושה, ש"מכל האזור באים לעשות אצלה 'שחור'", לדבריה. אפשר להתווכח על האם "שחור" זה דבר אמיתי או לא, אבל מה שבטוח זה שעד שנמצא את הטלפון של איריס הגרושה, יש עוד כמה בעלי מקצוע שמציעים את השירות הזה. יוסי ביטון, מדיום ישראלי העוסק בכישופים והסרתם ונחשב לאחד מהמומחים הכי גדולים בארץ בתחום זה, טען בראיון כי על מנת להיפטר מ"עין הרע", יש לבצע טקס "שחור ובכור", טקס אותו כל אחד צריך לעשות אם הוא עבר כישוף של מגיה שחורה. מה נאמר? שיהיה לניצן בהצלחה.