שבועיים בלבד אל תוך הקשר של אורלי פאר ונגר (47) ואמיר ונגר (31), והאחרון כבר כרע ברך ושלף את הטבעת. לא בדיוק טבעת יהלום, יותר אחת שכבר חיכתה לו על האצבע, אבל מה זה משנה? העיקר הכוונה. כבר אז, שבע שנים אחורה, הם יצאו מפגישה עם הרב והבינו שזהו, הם זה לכל החיים. "הרב הסתכל על השמות ועל תאריכי הלידה שלנו, ואמר שאנחנו זיווג משמיים", נזכר אמיר איך בגלל פער הגילים ביניהם רצו לבדוק אם בכלל יש התאמה. "זו בעצם הייתה הרמה להנחתה. הוא אמר שבמקרה שלנו אין עניין של גיל ושאנחנו צריכים להתחתן מהר, הוא גם שאל אותי אם אני מוכן להתחתן איתה ולהיות כמו אבא לבנות שלה, אמרתי שכן ולחצתי לו את היד. כשיצאנו משם, כבר הצעתי לאורלי נישואים באוטו".

מה שנקרא, בלי לחץ.
"הייתי מאוד ישיר, לא חשבתי. מה זה לא חשבתי? חשבתי מהלב. אחרי ההיכרות, כולם התחילו להגיד לי 'מה אתה עושה?', 'אל תעשה טעויות', 'מה אתה מתחתן עכשיו'. בגלל הקטע של הגיל".

אורלי ואמיר (צילום: אורלי פאר ונגר ואמיר ונגר | צילום פרטי)
"אחרי שבוע הוא אמר לי תני לי את הטלפון שלך. אז נתתי לו". | צילום: אורלי פאר ונגר ואמיר ונגר | צילום פרטי

בשבועיים האלה כולם ידעו שאתם ביחד?
אורלי: "בהתחלה ההורים שלו לא ידעו, אבל החברים כן. ואני התחלתי לשאול את חברות שלי מה הן אומרות, כי לי זה לא היה ממש ברור שאני עושה את זה. אחת מהן אמרה לי ללכת עם הלב עד הסוף. מצד שני, היו גם חברות שאמרו, 'מה, בגיל 70 תרדפי אחריו עם מקל?', כל מיני כאלה. אמא שלי אמרה לי שאני עושה שטויות בגלל הפער הזה של הגיל. אבל כשאמיר התחיל לספר למשפחה, דווקא ההורים שלו אמרו לו להזמין אותי לארוחת ערב. הם מדהימים. יום אחרי ארוחת הערב הזאת אמיר סיפר להם שהוא הציע נישואים".

איך הם הגיבו?
אורלי: "הם היו בשוק. אמרו שהם נותנים לו את הברכה שלהם, שזה בסדר, אבל שגם ישמחו לדבר איתנו קודם כדי לשמוע למה ומה קרה. אז קבענו איתם פגישה, אני ממש נלחצתי מהשיחה הזאת. הכל קרה מהר. ישבנו אצלם בבית, וזה היה שניהם מול שנינו. הם רצו לשאול למה אנחנו כל כך ממהרים, למה אנחנו לא עוברים קודם לגור יחד, או להיות כמה זמן ביחד או לריב קצת. כשהם אמרו לריב שאלתי 'למה אתם רוצים שנריב קצת? לא הבנתי'. התשובה שלי אליהם הייתה ממש חד משמעית - זה הקשר בינינו. ככה זה קורה בינינו".

עניין של וייב

רק בשבוע האחרון עלתה בקשת 12, קומדיה חדשה בשם "זה לא הגיל" (שלישי ב-21:50), שמגוללת את סיפור האהבה בין עורכת דין בת 42 לגולש בן 23, והדרך שלהם לספר לעולם על הזוגיות שלהם. סיפור ההיכרות של אורלי ואמיר לא רחוק מהעלילה הזו, ולמעשה מתחיל במקום לא שגרתי בכלל – מסיבת טבע. כן, שמעתם נכון. הוא רווק בן 24 שמאס בחיי הרווקות וחזר מטיול בהודו, היא בת 40 אחרי זוגיות ארוכת שנים עם שתי בנות צעירות בבית אבל יחד שום דבר מזה לא עמד בדרך. "הייתה מסיבה קטנה, ואני חושב שכבר בלילה אורלי ראתה אותי ברחבה וראתה מרחוק את תנועות הגוף שלי. בבוקר פנינו נפגשו ברחבה, ואני זוכר שפשוט רקדנו כולנו ביחד ככה. הייתי בקשר עין עם אורלי כל הזמן. אפילו רקדנו עם אותן תנועות גוף, באותו הווייב. כבר באותו ערב התקשרתי לחבר משותף שלנו כדי להשיג את הטלפון שלה. הוא לא נתן לי".

אורלי ואמיר (צילום: אורלי פאר ונגר ואמיר ונגר | צילום פרטי)
בירח הדבש בכרתים. | צילום: אורלי פאר ונגר ואמיר ונגר | צילום פרטי

בגלל הפער בגיל?
אורלי: "הם עשו לו ראיון קבלה בטלפון, אמרו לו, 'היא בת 40 ויש לה שני ילדים, אתה בן 24, אנחנו לא נותנים לך את הטלפון'. אחרי זה הם ישר התקשרו אליי לספר לי, וממש צחקתי. גם אני שמתי לב אליו במסיבה, אבל הפער היה רציני, 16 שנה היו יותר מדי. אז ביקשתי שלא יתנו את הטלפון, אבל שישלח לי חברות בפייסבוק. והוא שלח. במשך שבוע שלם הוא חיזר ושלח שירים, שמאוד נגעו לי ללב. אחרי שבוע הוא ביקש ממני שוב את המספר – נתתי לו. זה היה ב-12 בלילה, והוא מיד התקשר".

הרגשת את החיבור מיד?
"כן, זה פשוט היה שם, בכלל לא היה ספק. רק העניין של הגיל לקח לי כמה ימים, אבל אמיר אמר לי שלאהבה אין גיל, והכל בסדר. כששמעתי את הדברים האלה ממנו, הבנתי כמה הוא נמצא שם. מצד שני, אני יכולה להגיד שהבנות שלי אמרו לי: 'איך את מתחתנת איתו כל כך מהר? את עוד לא מכירה אותו'. אמרתי להן שאני מרגישה שהלב שלי מכיר אותו הרבה זמן. והן סמכו עליי. בהתחלה בכלל שקלנו אם להביא אותן לחתונה. בסוף הן היו".

"הרבה דברים הגיוניים לא עובדים"

שלושה חודשים אחרי הצעת הנישואים הספונטנית, אורלי ואמיר כבר עמדו מתחת לחופה יחד עם הרב, ממנו קיבלו את הברכה בתחילת דרכם. "כל החברים מהצבא שהיו בחתונה שאלו אותי: 'אתה לא חושב שאתה קצת מגזים, ממהר? היא גדולה ממך'", נזכר אמיר באלו שהתקשו לקבל את מערכת היחסים אפילו ביום המאושר בחייהם, "אמרתי להם שאני שלם עם ההחלטה. הרגשתי במיליון אחוז שאני עושה את מה שאני רוצה לעשות. זה לא היה בלחץ, פשוט ידעתי שזה הדבר הנכון לעשות". שבע שנים עברו מאז, בני הזוג הביאו לעולם שתי בנות משותפות וכיום מנהלים קליניקה ביתית בה הם עושים טיפולים אלטרנטיביים, כל אחד בתחומו.

אורלי ואמיר (צילום: אורלי פאר ונגר ואמיר ונגר | צילום פרטי)
המסע הזוגי להר שאסטה. | צילום: אורלי פאר ונגר ואמיר ונגר | צילום פרטי

היום, אתם מרגישים את הפערים ביניכם בגיל?
אורלי: "בהשקפות העולם אנחנו די בשפה משותפת. הפער היחיד שאנחנו כן רואים זה ניסיון החיים שלי, לעומת ניסיון החיים של אמיר. אבל זה מגשר. לפעמים אמיר רוצה ללכת להרבה יותר מסיבות ממני, אז יש פעמים שהוא הולך לבד, ולפעמים אני מצטרפת אליו. אנחנו אפילו הולכים עם הבנות אם זה בבוקר".

איך באמת הן מקבלות את הקשר?
אורלי: "הקטנה שלי בת 12 והיא מאוד מחוברת אלינו, לאמיר ואליי. אני זוכרת שביום שבת האחרון אמיר הרים מדוזה בים והיא אמרה לי, 'הופה אמא, איזה גבר אמיץ יש לך' (צוחקת). הגדולה פשוט בגיל ההתבגרות עכשיו, יש לה את החיים שלה".

אורלי ואמיר (צילום: אורלי פאר ונגר ואמיר ונגר | צילום פרטי)
מגדלים יחד את הבנות. | צילום: אורלי פאר ונגר ואמיר ונגר | צילום פרטי


ואיזה תגובות מהסביבה אתם שומעים היום? למרות שחיצונית לא בדיוק רואים את פערי הגיל.
אורלי: "עשינו פעם ניסוי – באנו לחברים, והיו שם המון אנשים שלא הכירו אותנו, לא אמרנו לאף אחד על הגיל, פשוט באנו כזוג. רק בסוף שאלנו אותם אם רואים שיש בינינו 16 שנה הבדל, הם היו ממש בשוק. ביום יום אנחנו לא נתקלים בקטע הזה של הגיל, אנחנו על אותו ווייב, גם במראה. אמיר נראה אולי יותר מבוגר מהגיל שלו ואני נראית יותר צעירה, ככה ששנינו נראים בערך בגיל 37".

אפשר להגיד שאתם ממש משלימים אחד את השנייה.
אמיר: "שנינו בתחום הרוח והרפואה המשלימה" (צוחק).
אורלי: "נכון, בספטמבר הקרוב אנחנו מוציאים מסע רוחני להר שאסטה, שנמצא בצפון קליפורניה. המסע יהיה בהנחיה משותפת של שנינו, ושם נעשה מגוון סדנאות באמצעות כל הכלים שיש לאמיר ולי ביחד. 10 ימים של שיאצו, רפלקסולוגיה, רוחניות. נצא גם לפעילויות של מורי דרך רוחניים שגרים שם, והם לוקחים לכל מיני פעילויות אנרגטיות בהר".

אז בסופו של דבר, זה ממש לא הגיל.
אמיר: "נכון. מעבר לעניין של הזוגיות, זה המון עניין של השראה. אני מרגיש שזו השראה לאנשים אחרים. אפשר לבחור עם הלב ולא לבחור עם המחשבות של מה צריך לעשות, מה שנשמע הגיוני היום. הרבה דברים לא הגיוניים עובדים".
אורלי: "כל המסכים של המציאות, לא קשורים לאמת. האמת היא מאחורי הקלעים, האמת היא הלב, החיבור והשפה המשותפת".
אורלי ואמיר (צילום: אלון חן, פרטי)
בטיול הזוגי להר שאסטה, צפון קליפורניה | צילום: אלון חן, פרטי