ארמון עתיק ובראסרי שרשומים כאתר היסטורי הם משכנו של מלון פוקט'ס ברייר (Hotel Fouquet's Barriere), על שדרות השאנז אליזה בפריז. דלת ליד חנות הדגל של לואי ויטון, אפשר למצוא על פיסת המדרכה הזאת באופן תדיר מספר עצום של תיירים, שעולים לרגל לאתר כאילו היה מדובר במגדל אייפל לפחות. עם זאת, ולמרות התרבות וההיסטוריה, רק החודש קיבל המלון את הכוכב החמישי שלו, והפך למלון חמישה כוכבים הראשון בכל צרפת.

אין תמונה
מלון פוקט'ס ברייר | צילום: none


פוקט'ס שייך למשפחת Barriere, שמחזיקה בנוסף למלונה הפריזאי עוד מגוון של מלונות דה-לוקס ובתי קזינו ברחבי צרפת, ולאחרונה גם אחד חדש במרקש. אבל הסיפור המעניין נוגע לביסטרו ההיסטורי של פוקט'ס. במלחמת העולם הראשונה הנחית טייס צרפתי את מטוסו בכניסה לביסטרו, אחרי שהטיס אותו מתחת לשער הניצחון. הוא בסך-הכול רצה כוס בירה. מאז, חוגגים במקום כל זוכי פרסי האוסקר והסזאר או זוכי הפרס הספרותי היוקרתי "גונקור".
אין תמונה
מלון חמישה כוכבים הראשון בכל צרפת | צילום: none

הכניסה למסעדה היא וריאציה מקומית של שדרות הכוכבים בהוליווד, כניסה מרוצפת זהב, רקועה בשמות אלה ששינו את פני הקולנוע של צרפת ושל ארצות הברית. לכן לא מפתיע לראות תיירים מצטלמים שם כשהם ישובים על המדרכה, שעליה פוסעים לעתים קרובות קלינט איסטווד ובריז'יט ברדו, למשל, כשהם מבקרים בפריז. כאן גם חגג ניקולא סרקוזי את זכייתו בנשיאות צרפת.
אין תמונה
לא הייתם מתנגדים | צילום: none

החודש, עם קבלת הכוכב החמישי, פתחו בפוקט'ס שנת חגיגות, שמתהדרת ביוקרה בלתי מתפשרת עם "חדרים חכמים", שמופעלים בעזרת שלט מהמיטה, ספא תת-קרקעי בתוך מערה, והרבה מנות בוטיק במסעדת "דיאן" של המלון, שמעוטרת בכוכב מישלן אחד. מחירים: דרינק בבאר - 10 אירו; ארוחת צהריים במסעדה המכוכבת (תפריט קיץ מלא) - 78 אירו; לילה בחדר זוגי, כולל ארוחת בוקר וכניסה לספא - 660 אירו.