מסתבר שיש מה לעשות עם ילד קטן בפריז, ואפילו לא מעט. אחרי שהיינו, ניסינו, עלזנו ומחאנו כף – הגיע הזמן לשלוח גם אתכם לארבעה מקומות מוצלחים במיוחד בבירה הצרפתית, שם גם הפעוט שלכם ירגיש או-לה-לה.

מחפשים טיסה זולה לפריז? היכנסו ל-smartair

מוזיאון המדע ב-Cite de Science) la Villette)

תינוק מטייל בעגלה (צילום: Maxim Tupikov, Istock)
גם פעוטות יכולים לגלות את קסמה של עיר האורות | צילום: Maxim Tupikov, Istock

לה וילט הוא פארק ענקי וירוק, שבקלות אפשר לבלות בו חמש-שש שעות. אנחנו הגענו אליו ביום גשום במיוחד, ורק חיפשנו איפה להטמין את עצמנו מפני הסערה. ככה יצא שהסתפקנו במוזיאון המדע שבמקום, והאמת – זה הספיק לגמרי, כדי כך שבסיום הביקור המחשבה להמשיך ולתייר נדמתה לנו מופרכת ומתישה לאין שאת.
התערוכות המרכזיות במוזיאון המדע פונות לשתי קבוצות גיל: 2-7 ו-5-12. בהיות הילד שלנו בן קצת פחות משנה וחצי – בחרנו בקבוצה הראשונה. ה"מסלול" של התערוכה כולל ארבעה מתחמים, שבכל אחד מהם כמה חדרים. בן השנה וחצי שלנו אמנם לא היה כשיר לשלל משחקי המדע והפיזיקה שבמקום, אבל בהחלט נהנה מהגירויים והאטרקציות, גם אלה שלא ידע להתעמק בפשרם.
הכי מגניב:
מתחם המים: כל ילד מקבל מעין חלוק חסין מים חלקית, ונשלח להתפלש במשחקי מים שונים. יש שם תעלות שבהן אפשר להשיט דברים, יש דליים וכל מיני מכשירים מונעי מים שצריך להפעיל, ויש עוד מיליון שעשועי מים קטנים ומשמחים, בעיקר אם אתה ילד.
וגם:
מתחם בסגנון בוב הבנאי, שבו הילדים חובשים סרבל וקסדה, מסיעים לבנים מוקצפות ומשחקים במנופים ובשלל אטרקציות בניין.
תחנת מטרו:
porte de la villette

מוזיאון המדע פריז (צילום: האתר הרשמי)
דברים שמשמחים ילדים. מוזיאון המדע | צילום: האתר הרשמי

פארק ד'אקלימטסיון (Jardin d`acclimatation)

פארק רחב ידיים ומלא ומלא פעילויות לילדים, הנמצא ביער בולון במערב העיר. אנחנו בילינו שם קצת יותר משעתיים, והספקנו לחוות רק את קצה קצהו של הפארק. אז מה יש שם? קרוסלות לילדים במחיר מופקע (באמת יש מחיר לאושר הזה, שננסך להם על הפנים כשהם רוכבים על סוס צעצוע מטופש? לא בטוח), גן חיות (פרות, ארנבים, עזים – זה מה שאנחנו הספקנו לדגום), סירות, מראות מעוותות, גולף, תיאטרון בובות – ובעיקר המון המון מקום שכיף לשוטט בו. בשביל פעוטות שזה עתה למדו ללכת מדובר בגן עדן של ממש.
הכי מגניב: רכבת קטנה שמסיעה את הילדים לטיול קצר ביער, מחוץ לפארק.
וגם: המרחבים האינסופיים.
תחנות מטרו: sablons

פארק ד'אקלימטסיון פריז (צילום: האתר הרשמי)
גן עדן לפעוטות שזה עתה למדו ללכת. פארק ד'אקלימטסיון | צילום: האתר הרשמי

גני טילרי (Jardin des Tuileries)

אם תמשיכו ישר ישר על השאנז אליזה, סופכם שתגיעו לגני טילרי (ממש לפני הלובר – אגב, מקום שמי שלוקח אליו את ילדיו הפעוטים ראוי שיעמוד על כך לדין): עוד פארק ענק שהילדים יודו לכם עליו. גם בטילרי יש מרחבים עצומים, קרוסלות ומרחב השתוללות גדול, אבל הכיף האמיתי שם הוא היריד שמוקם במקום לעת קיץ. מכירים "בנות גילמור"? זוכרים את היריד שמתקיים בעיירה הציורית שלהם, סטארז הולו, שנראה לקוח מתוך סיפור? אז ככה.
הכי מגניב:
יש גלגל ענק, דוכנים של סוכריות ושקדים מסוכרים ונוגט ושאר ממתקים, מכוניות מתנגשות ושלל עמדות "אם תפגע בברווז תקבל דובי" ברמות שונות. הכל יקר, הכל תיירותי - אבל אם אתם מצליחים להתגבר על הציניות, צפויה לכם שם חוויה מרנינת לב, שתחזיר לחיים את הילד שבכם. ילדיכם הגדולים לא יסכימו לעזוב את המקום, הקטנטנים אמנם לא יוכלו לחוות את כל מה שיש לו להציע, אבל יידעו ליהנות מהצבעוניות המקסימה ומאווירת הכמו-באגדות.
וגם:
בתוך הגנים יש נהר ובו אפשר להשיט סירות מפרש קטנות. כיף.
תחנות מטרו:
Tuileries, Concorde

גני טילרי פריז (צילום: האתר הרשמי)
חוויה מרנינת לב. גני טילרי | צילום: האתר הרשמי

האכלת יונים

אמנם האכלת יונים נאסרה לאחרונה בחוק צרפתי, אבל לעזאזל, מי יכול להתאפק. כל כך הרבה יונים יש בפריז, שאם רק תפתו אותן בכמה פירורים יהיו לכם לחברות אמת. בעלי ילדים – מוטב לכם להצטייד בבגט מיום האתמול, ולסור לאחד המקומות הבאים, ההומים יונים במיוחד.
אנחנו בילינו עם בעלות הכנף בנוטרה דאם, גני לוקסמבורג, גרנד פלאס ופטיט פלאס, אבל בטוח יש עוד מיליון מקומות. חוץ מלתת להן אוכל, כיף גם לתת לילד להתרוצץ ביניהן, ואפילו לרדוף אחריהן ממש. אושר גדול לזאטוטים.
הכי מגניב: לראות כמה קרוב הן מגיעות ליד שמאכילה אותן. לא פחדניות כמו אצלנו.

לונדון: יונים בפארק (צילום: דנה נחמד)
כיף לילד להתרוצץ בין היונים | צילום: דנה נחמד

>> טיולים לא שגרתיים עם הילדים
>> לאן תקחו את הילדים בחנוכה?