חזיות הן לרוב עניין יקר, אבל נשים רבות העדיפו לוותר על התמיכה לטובת גדר אחת בניו זילנד. במרכז חבל אוטגו שוכנת "גדר החזיות קרדונה" שהפכה למוקד תיירות לא רשמי של מאות מבקרים. הכל התחיל בשנת 1999 כשארבע חזיות הוצמדו לגדר התיל ובמרוצת השנים אלפי חזיות נוספות הוצמדו אליו. אלא שהחודש, אחרי שנים בהן מועצת העיר ניסתה לדרוש את הסרתן ללא הצלחה, נגנבו החזיות מהגדר.

הגנב החמקן גזר את החזיות מהגדר

עד לפני מספר שבועות, נתלו על הגדר המפורסמת לא פחות מ-7,400 חזיות. החזיות היו המאפיין המרכזי ב-15 השנים האחרונות בפתח של חווה צפונית מאזור ההררי שבסמוך לנהר קרדונה. שון קולבורן, המנהל של סיורי סוסים ורכיבת אופניים באזור, סיפר ל-"Otago Daily Times" שהם מאוד מאוכזבים מ"הגנב החמקן" שעבר בלילה עם מספריים וגזר את כל החזיות, שרובן הושארו במקום על ידי תיירות. "בפעם הבאה שמישהו יחבל בגדר אנחנו נאשים אותו בגניבה ובהסגת גבול. אנחנו לא בטוחים מי עשה את זה או מה המטרה שלו. אני חושב שאנשים שמסתובבים פה באמצע הלילה עם מספריים הם בעיקר שובבים".

גדר חזיות, אישה (צילום: מתוך דף הפייסבוק)
הכל התחיל מארבע חזיות שנתלו על הגדר | צילום: מתוך דף הפייסבוק
גדר חזיות, תקריב (צילום: מתוך דף הפייסבוק)
עם הזמן נוספו עוד אלפים | צילום: מתוך דף הפייסבוק

קולבורן סיפר שלא הגיש תלונה למשטרה אבל חיפש דרכים לאבטח את גדר החזיות. אפשרות אחת הייתה להעביר אותה מהכביש לתוך השטח של האדמה בה בתי העסק שלו פועלים. לטענתו, הוא שועשע מהעניין הרב בגדר החזיות על ידי תיירים שעוצרים במקום כדי לצלם תמונות. "זה פשוט כיף", אמר.

גדר חזיות, מטיילים (צילום: מתוך דף הפייסבוק)
מחפשים דרכים לאבטח את הגדר | צילום: מתוך דף הפייסבוק

הטבה בלעדית לגולשי מאקו: רוכשים ביטוח נסיעות מ-wobi ונהנים מקפה ומאפה בדיוטי פרי מתנה