אם פעם אנשים היו עוברים מסעות ארוכים וקשים כדי לעבור מגבול אחד למשנהו, היום העולם המודרני מציע פתרונות יעילים, זולים ובעיקר מהירים הרבה יותר למעבר בין גבולות. אם יצא לכם לבקר בזמן הקרוב בספרד לא תרצו להחמיץ את האומגה Limitezero, שתעביר אתכם בדקה אחת בלבד מספרד לפורטוגל.

אומגה מספרד לפורטוגל (צילום: limitezero)
מספרד לפורטוגל ב-70 שקלים | צילום: limitezero

מגובה 720 מטר במהירות 80 קמ"ש

האומגה, שטסה במהירות של 80 קמ"ש ומחברת בין שתי המדינות, מבטיחה לגרום ריגוש לחובבי האקסטרים, בעת שהם חוצים את הגבול. העלייה על האומגה הינה מסאנלוקר דה גוואדיאנה (Sanlucar de Guadiana) באנדלוסיה שבספרד והירידה ממנה בנהר גוואדיאנה באלקוטים שבפורטוגל. הודות להבדלי הזמן בין שתי הארצות, הירידה, שתימשך דקה בלבד באומגה, תחזיר אתכם שעה אחת אחורה בזמן.

דיוויד ג'רמן (David Jarman), הבריטי שאחראי להמצאה הזו שגובהה מגיע ל-720 מטרים, סיפר לדיילי מייל: "אני אוהב אתגר. שני כפרים בשתי מדינות המופרדות על ידי נהר ברוחב של 150 מטרים, אומגה פשוט הייתה הפתרון הברור מבחינתי. זו גם נראית כמו דרך מצוינת לאחד בין שני המקומות מכיוון שדברו על יצירת גשר במשך שנים ארוכות ומעולם לא בנו אותו".

אומגה מספרד לפורטוגל, גולשת (צילום: limitezero)
מהירות מרבית - 80 קמ"ש | צילום: limitezero

אומגה מספרד לפורטוגל, האומגה (צילום: limitezero)
הגעתם לפורטוגל בדקה וחזרתם שעה בזמן | צילום: limitezero

ביום עמוס, אומגת Limitzero הנקראת “La Tirolina” בספרד יכולה להסיע בין 24-30 אנשים בשעה בעלות של 15 אירו (70 שקלים). מה שכן, השהות שלכם בפורטוגל לא תהיה ארוכה. ישנה סירה בעיירה המקסימה של אלקוטים, שנועדה להשיב חזרה את היורדים באומגה לספרד, לאחר שהשלימו את ירידתם באומגה. 

>> עוד בחופש:

התיירים שמצטלמים ערומים על רקע הנוף
הרימו עוגן: ההפלגות הכי שוות לקיץ
הטרנד החם: חליפת הסילון שתטיס אתכם באוויר