תמונות עירום חדשות. ארכיון (צילום: thebosh.com)
אל תשכחו לקחת הרבה קרם הגנה מפני השמש. וויליאם וקייט | צילום: thebosh.com

מספרים שכאשר נשאלה המלכה ויקטוריה על ידי בתה המבוהלת "מה עושים בירח הדבש?", היא ענתה בסגפנות אופיינית את האמרה המפורסמת "פשוט עצמי את העיניים וחשבי על אנגליה". קשה להאמין שוויליאם וקייט יישמו את רוח הדברים האלה בירח הדבש המלכותי שלהם, ובכל זאת נדמה שהעיסוק המרכזי של האומה הבריטית אינו מתמקד בפעילות המינית שתיעשה בירח הדבש של בני הזוג אלא בספקולציות אודות מיקומו.

על פי השמועות עומד הזוג לבלות לפחות חלק מהחופשה המענגת בירדן - כן, כן, מכל המקומות האקזוטיים בעולם בחרו וויליאם וקייט דווקא בממלכה ההאשמית. הנסיכה הצעירה גילתה רגש נוסטלגי חם כלפי המדינה המדברית, היות ומסתבר שבילדותה בילתה קייט שנתיים תמימות בירדן - עת שהו שם הוריה כשליחים של בריטיש איירווייז - ואפילו פקדה גן ילדים מקומי.

אז אולי ירדן איננה היעד הראשון שקופץ לכם לראש כשאתם מדמיינים חופשת ירח דבש, ועוד של הזוג הראשון של אנגליה – ובכל זאת, יש לממלכה הזו לא מעט אתרים מרשימים להציע לתייר. מדריך הטיולים והמומחה לירדן, דני וולפשטיין, שולח את וויליאם וקייט לראות עוד כמה דברים חוץ מאת הסלע האדום.

ואדי רם

אחת מהנקודות המתוירות ביותר בממלכה היא הוואדי הזה, המושך אליו מטיילים מכל רחבי העולם ומציע מרחבים עצומים של הרי אבן חול עמוסי גוונים חומים המשנים את צבעם במהלך היום ויוצרים סימפוניות צבעוניות מהממות ביופיין. בוואדי מצויים אתרי טיפוס רבים, אבל הוא פופולארי גם בקרב תרמילאים, וניתן לטייל בו גם בטיולים יומיים באמצעות סוסים וג'יפים.

ואדי רם (צילום: alkir, Istock)
סימפוניות צבעוניות מהממות וטיפוסי הרים מאתגרים. ואדי רם | צילום: alkir, Istock

הר נבו

זוהי הנקודה ממנה, על פי המסורת, ראה משה את ארץ ישראל. במקום ניצבת כנסיית משה שבהר נבו, הבנויה על חורבותיה של כנסייה עתיקה מהתקופה הביזנטית. מהכנסייה נשקפת תצפית יפה לכיוון מדבר יהודה והרי דרום השומרון, ובלילות בהירים במיוחד ניתן אפילו לראות את הילת אורה של ירושלים.

הר נבו (צילום: Сергей Пономарев, Istock)
ביום יפה רואים את ירושלים. כנסיית משה שבהר נבו | צילום: Сергей Пономарев, Istock

ואדי איבן חמד

קניון אבן חול בצבעים אדמדמים, בתוכו זורמים במהלך כל השנה מים חמים בטמפרטורה של כ-32 מעלות היוצרים כתמים חומים וכתומים על הסלע. מקירות הוואדי משתלשלת צמחיה מגובה של 15 מטרים, והתופעה זכתה לכינוי "הגנים התלויים".

ואדי איבן חמד (צילום: האתר הרשמי)
מים חמים וגנים תלויים. ואדי איבן חמד | צילום: האתר הרשמי

נחל ארנון – מוג'יב

שמורת טבע הנמצאת פחות או יותר מול עין גדי, מעברו השני של ים המלח. זהו קניון אבן חול ברוחב של 5 מטרים, העובר בין קירות בגובה של 50 מטרים; הזרימה בנחל עזה, וניתן לטפס בו עד מפל שגובהו 20 מטרים ותחתיו בריכה גדולה. בחלק מהבריכות יש אפשרות לגלישת סנפלינג.

אין תמונה
קניון צר בין קירות ענק. נחל ארנון

ג'רש

ג'רש – המכונה פומפיי של המזרח - היא אחת מעשר הערים המרכזיות של התקופה הביזנטית. שרידי העיר שמורים היטב, וחלקם משוחזרים בצורה מעוררת התפעלות. בין היתר תתקלו בכיכר עגולה מוקפת בעמודים (פורום), שני תיאטראות, בתי מרחץ, שרידי מקדשים, כנסיות ועוד.

ג'רש (צילום: Witold Ryka, Istock)
פומפיי של המזרח. עתיקות ג'רש | צילום: Witold Ryka, Istock
אז מה אם התחילה העונה? אפשרויות לינה זולות (באמת) בצפון