איך לבלות שנה בקרואטיה כנווד דיגיטלי

פרילנסרים שיכולים להתגורר בכל מקום בעולם, יכולים לבלות שנה שלמה בקרואטיה. אזרחי ישראל החפצים בוויזת ״שהייה ועבודה״ לשנה, צריכים להיות בעלי הכנסה מחברה שאינה רשומה או מספקת שירותים למעסיקים בקרואטיה, כשבני משפחה יכולים להצטרף כמועמדים בבקשה, אותה יש להגיש בשגרירות קרואטיה בתל אביב. מבקשי ויזת השהייה צריכים להיות ללא עבר פלילי, בעלי דרכון, ולהציג הוכחת ביטוח בריאות וחוזה או מסמך אחר המעיד על עבודתם. המועמדים חייבים להציג גם הוכחות ליכולת קיום בגובה של לפחות 28,800 קרונות קרואטיות (כ-15,000 שקלים) בדמות תצהיר בנקאי או תיעוד הכנסות אחרונות. אם תתחילו את הביקור שלכם בזגרב הבירה, אולי המלצותיי מ-2015 עדיין בתוקף, ובכל מקרה סביר שאת זמנכם עדיף שתבלו לאורך קו החוף ובאחד - או מאה מהאיים.

הכיכר בזאגרב  (צילום: Thinkstock)
זגרב | צילום: Thinkstock
קרואטיה (צילום: ירון סמיד)
ספליט | צילום: ירון סמיד


מנהטן: פורסמו ההדמיות לחוף הציבורי הראשון

בתוך שנים ספורות יוכלו תושבי ניו יורק ללכת יחפים על החוף מבלי לצאת מהעיר, בזכות בנייתו של חוף ציבורי ראשון מסוגו במחוז מיטפקינג (Meatpacking). בהדמיות שפורסמו באתר של Hudson River Park Trust נשקף פארק ציבורי רחב הכולל מגרשי ספורט, אזור לכלבים, חוף חולי עם גישה לחותרים בקיאק ואפילו ביצה מלוחה. העבודות באזור, שעד לאחרונה שימש בחניה למשאיות מחלקת התברואה, הן חלק מפרויקט חצי האי גנסוורט (Gansevoort), כשחלקו של החוף נועד בראש ובראשונה לשמש מגן מפני הצפות מההדסון.

השחייה בנהר אינה מומלצת, אבל נדמה שגם בלעדיה אפשר יהיה לבלות שם בנעימים.

ים בניו יורק (צילום: James Corner Field Operations/Courtesy Hudson River Park Trust)
צילום: James Corner Field Operations/Courtesy Hudson River Park Trust
ים בניו יורק (צילום: James Corner Field Operations/Courtesy Hudson River Park Trust)
צילום: James Corner Field Operations/Courtesy Hudson River Park Trust


גוגל נקנסה ב-1.1 מיליון אירו בגין דירוג מלונות מטעה

גוגל אירלנד וגוגל צרפת ישלמו קנס של 1.1 מיליון אירו במסגרת הסדר שנחתם בעקבות האשמתה של ענקית הטכנולוגיה ב״פרקטיקה מסחרית מטעה״. בעקבות תלונות שהעלו בעלי מלונות ונכסי-נופש אחרים, פתח ב-2019 הדירקטוריון הכללי להגבלים עסקיים, הגנת הצרכן ומניעת הונאות (DGCCRF) שבמשרד הכלכלה, בדיקה. כ-7,500 בעלי עסקים טענו שדירוג הכוכבים של גוגל מטעה את הצרכנים, שמתבלבלים בינו לדירוג הכוכבים הרשמי של Atout France, הסוכנות לפיתוח התיירות של המדינה.

"השיטה הזו פגעה במיוחד בצרכנים, שהוטעו בנוגע לרמת השירות שהם יכולים לצפות לה בעת הזמנת לינה, כמו גם למלונאים שדירוג נכסיהם הוצג באופן לא מדויק ונמוך ביחס לסיווג הצרפתי הרשמי״, נמסר מ-DGCCRF. גוגל טענה, כי סיווג בתי המלון התבסס על מגוון מקורות, בהם Atout France, כמו גם משוב ממלונאים ומקורות צד אחרים, אך עוד בטרם ההסדר שינתה את אופן הדירוג כך שיציג את דירוג הכוכבים הרשמי בשירות המפות ומנוע החיפוש מבלי לפגוע ביכולת המשתמשים לדרג.

חיפוש גוגל בסמארטפון (צילום: BongkarnGraphic / Shutterstock.com)
חיפוש גוגל בסמארטפון | צילום: BongkarnGraphic / Shutterstock.com