מיסייה וונג ומיס סייגון - מאחוריכם

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי גם אתם מאוהבים במטבח הוויאטנמי או כי אתם מחפשים מסעדה טרנדית בברלין.

אפילו שיש בה מסעדות מישלן וסצנת מהגרים קולינרית מגוונת, אף אחד לא נוסע לברלין בשביל האוכל. אחת הקהילות שבכל זאת הצליחה לייצר באזז קולינרי בעיר, היא הוויאטנמית. עד היום כולם דיברו על מסייה וונג, ובקרוב הם יתחילו לדבר על טולישיוס (Thulicious). מול קולוויץ-פלאץ (Kollwitzplatz), בשכונת פרנצלאואר ברג, נפתחה בחודש שעבר מסעדה ויאטנמית מעולה, כזו שהאוכל בה עשוי בקפידה, לא מותיר בסועדים צמאון-בלתי נשלט וכל מנה טעימה באופן יוצא דופן. בין המנות המומלצות בתפריט הקבוע: ״I Love My Friends" - טאפאס של שיפודי בשר טחון על למונגראס, ספרינגרולס פריכים בשלמות ועוד; מרק פו מנחם בגרסה הקלאסית ובגרסת עוף; ומנת Fit & Fun עם ירקות מוקפצים ברוטב שום וג׳ינג׳ר, ויש גם מנות פחות מאתגרות לילדים. המקום פתוח מארוחת הצהריים ברצף.

מסעדת טולישיוס ברלין (צילום: לירון מילשטיין)
מסעדת טולישיוס ברלין | צילום: לירון מילשטיין

מרכז מבקרים מלגו

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם מבלים את החגים בדנמרק או כי אתם מעריצים של לגו.

ב-28 ייפתח מרכז המבקרים החדש של חברת לגו בבילון (Billund) דנמרק. המרכז נמצא ליד פארק השעשועים של לגו ויכלול אטרקציות חינמיות ובתשלום, כמו כיכר עיר ובית קפה בו מוגשות ארוחות ב-lunchboxes המורכבות מלבני-לגו ואלו יגיעו אליכם באמצעות רובוטים-מלצרים. המודל שנבנה כולל 774 חתיכות לגו ו-197 צעדים בדרך להשלמת המבנה. שביארקה אינגלס העומד בראש הקבוצה, הגדיר את הפרוייקט כ״חלום ילדות״.

אם המבנה הצבעוני של משרד האדריכלים מקבוצת BIG עשה עליכם רושם, תוכלו להצטייד בערכת לגו של דגם הבניין כשתגיעו לביקור במקום..

פרייטאג מתנפח למימון המונים

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם אוהבים מתנפחים או כי אתם בעניין של תיק נסיעות חדש.

יצרנית התיקים הממוחזרים השוויצרית פרייטאג (Freitag) השיקה פרויקט קיקסטארטר מסקרן: ציפלין (ZIPPELIN) תיק נסיעות מרווח, מתגלגל ומתנפח. למעלה מ-70 מוצרים כבר השיקה היצרנית, וכולם עשויים מברזנט משומש של משאיות, פנימיות של אופניים וחגורות בטיחות ועכשיו הם פונים להמונים להביע עניין ותמיכה בפרויקט החדש. בין היתרונות המובטחים: כל תיק יהיה שונה מקודמו בעיצוב, אך כולם מגיעים בקיבולת של 85 ליטרים ובמשקל של 3.6 ק״ג - ואלו לא יורגשו כשהוא יאוחסן בארון ויתפוס נפח של קופסת נעליים. במקום מסגרת פנימית שתכביד על המשקל ותמנע אפשרות אחסון קומפקטי, נתפרה צמיגית אופניים שאותה תצטרכו לנפח בעזרת משאבה ושני גלגלים להרכבה עצמית, אך גם רצועה לנשיאה מעבר לכתף בעליה למטוס. בסרטון מעולה שהעלתה החברה הם אומרים שהפניה לגיוס המונים הייתה כדי לדעת אם יש למוצר כזה בכלל ביקוש. העובדה שהם גייסו למעלה מ-265 אלף אירו מתוך 100 אלף אירו שרצו נכון ל-26 ימים לספירה לאחור, מוכיחה שהתשובה היא כן.

תיק נסיעות מתנפח (צילום: FREITAG)
תיק נסיעות מתנפח | צילום: FREITAG
_OBJ

 >>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש