רומן בוטני

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי תמיד הערצתם את הקשר בין חנה והעציצים בקרובים קרובים או כי אתם בדרך להולנד.

לא ברור מי הם האנשים שמעוניינים לשוחח עם צמחים, אבל באגודת הגנים הבוטנים בהולנד פיתחו אפליקציה שמטרתה לחבר בין המבקרים לעולם הצמחים באמצעות צ׳ט. אפליקציית Hortus Chat היא חלק מפרויקט "נוטעים את העתיד" ("Planting the Future") אליו חברו כמה גנים בוטנים בהולנד, והיא תסייע לכם בדרככם בגנים. קהל היעד העיקרי הוא צעירים בלי ידע על עולם הצומח (וכאלו שבטוחים שתפילה לאל מורידה גשם), והמשתמשים בכל הגילאים יכולים לבחור מראש באיזה צמחים יפגשו בביקור, יקבלו הודעת-צ׳ט מהצמח כשיגיעו לאזורו ויוכלו "לשוחח" עימו. באפליקציה ימצאו המבקרים מידע קטלוגי עשיר ובעתיד תתאפשר התבוננות מעמיקה גם לפרקי החיים השונים של הצמח.

רומן בוטני (צילום: יחסי ציבור)
רומן בוטני | צילום: יחסי ציבור

החורף מגיע

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם מתכננים לבלות החורף בקולרדו או כי אתם לא בטוחים איפה לבלות את החורף הקרוב.

במשך שנים רבות הייתה דנטון (Dunton) עיירת רפאים, לאחר ששימשה כעיירת כורים וננטשה ב-1918. כיום פועל באזור אתר נופש וספא יוקרתי, שכדי להגיע אליו תצטרכו לנסוע 45 דקות ממקום יישוב קרוב במעלה ההר. אבל ההשקעה תהיה שווה את זה כי כשתגיעו תמצאו המון מעיינות חמים השוכנים בגובה 2,621 מטרים בהרי סן-חואן (San Juan). באתר הנופש קיימות 13 בקתות לבחירתכם, בנות חדר שינה אחד עד חמישה, כל אחת מהם בעיצוב מעט שונה ובחודשי הקיץ תוכלו גם להתארח באוהלים על הנהר. לבד מהחדרים תוכלו להשתמש בסטודיו היוגה וחדר הספא או לבלות בספריה וכמובן לצאת לטיול במסלולי הטבע או לטבול במעיינות העשירים בברזל. 

החורף מגיע (צילום: יחסי ציבור)
החורף מגיע | צילום: יחסי ציבור

מצפה כוכבים במרחק נגיעה

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי גם אתם מחובבי האי הקפריסאי או כי תמיד חלמתם לבקר במצפה אסטרונומי של נאס״א.

בשנים הקרובות ייבנה בקפריסין מרכז מחקר אסטרונומי שישמש את נאס״א לתצפיות על תופעות שמימיות באזור. מצפה טרודוס (Troodos Observatory) העתידי, זכה לעיצוב מלא השראה מסרטי מדע בדיוני והוא יוקם בגובה 1,200 מטרים מעל פני האדמה בפארק טרודוס הנחשב לאתר מורשת עולמית ומכוסה ביערות, שדות, מטעות וכרמים.  ״קפריסין אידאלית להקמת מצפה כוכבים שיחובר עם המצפה של כרתים ולאחר מכן עם מצפי-כוכבים אירופאים אחרים״, אמר האדריכל קיריאקוס צולאקיס (Kyriakos Tsolakis) ל-Dezeen והוסיף כי את ההשראה לעיצוב ספג בעיקר מצפיה חוזרת במלחמת הכוכבים בילדותו. לטובת המבקרים יותקנו במקום שני טלסקופים, אחד לשעות האור ואחד לשימוש בשעות הלילה וכעת נותר רק לחכות שהוא יפתח. 

מצפה כוכבים (צילום: יחסי ציבור, צילום מסך)
מצפה כוכבים | צילום: יחסי ציבור, צילום מסך
 
מצפה כוכבים (צילום: יחסי ציבור, צילום מסך)
מצפה כוכבים | צילום: יחסי ציבור, צילום מסך

 >>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש