האוסקר הירדני

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי כתוב אוסקר בכותרת, או כי אתם רוצים לנסוע לחו"ל אבל לא רוצים לטוס.

אתם אולי לא יודעים הרבה על תעשיית הקולנוע הירדנית, זאת למרות כניסה מפתיעה של הסרט Theeb שנכלל בקטגוריית הסרט הזר לאוסקר הקרוב, אבל את נופיה אתם מכירים ולו בזכות שוברי קופות אחרים, למשל "להציל את מארק וואטני" (The Martian), "רובוטריקים: נקמת הנופלים", וכמובן "לורנס איש ערב". עובדה זו הביאה את חברת הטיולים Petra הישראלית להציע סיור מודרך בן שלושה ימים שיעבור בין אתרי הצילומים השונים, כולל ביקור במאהל הבדואי שבו התגורר מאט דיימון בזמן הצילומים של "מארק וואטני". הסיורים הפרטיים מתקיימים בהזמנה מראש בלבד, ומחירם כ-600 דולר לאדם בקבוצה של ארבעה אנשים. לפרטים.

קארל לארסון (צילום: tefaf.com)
Carl Larsson, Suzanne and another | צילום: tefaf.com

דירר, בויס, קוסמה וארנסט נפגשים במאסטריכט

שתי סיבות להמשיך לקרוא: עולם האומנות עושה לכם את זה, או אם אתם באזור מאסטריכט במרץ.

יריד האמנות השנתי ה-29 של מאסטריכט מתקרב, והשנה הוא יכלול 269 מציגים מ-20 מדינות. אוצרי התערוכה ידועים בקפדנותם, והם נוהגים לבחור את המומחים הטובים ביותר בעיניהם במגוון תחומים: פיסול, תכשיטים, ספרים נדירים, עתיקות קלאסיות, פורצלן, נשק ושריון, טפטים ועוד. המבקרים בתערוכה יוכלו לשזוף עיניהם במעט אקספרסיוניזם גרמני דוגמת מקס ארנסט והיינץ מאק; אוספי הדפסים ואיורים ממוזיאון Boijmans Van Beuningen ברוטרדם, בהם עבודות מתקופת הרנסנס ועד ימינו של אלברכט דירר, טינטורו, יאיוי קוסמה היפנית ואחרים; ואף מעט אמנות מודרנית (גובלת בעכשווית) בתערוכה שתתכתב עם עבודות הפיסול של יוזף בויס.
מתי: 11-20 במרץ. לפרטים.

מלון בניו אורלינס (צילום: acehotel.com)
מנסה להעביר את הרוח של ניו אורלינס | צילום: acehotel.com

המלון החדש בניו אורלינס

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם נוסעים באפריל לפסטיבל הג'אז בניו אורלינס, או כי אתם נוסעים לשם בהזדמנות אחרת.

קצת קשה להבין איך הנשמה של ניו אורלינס יכולה להיות מוצגת בפרויקט אדריכלי ועיצובי, אבל רשת המלונות Ace חושבת שיש לה את התשובה. ב-14 במרץ ייפתח בעיר פונדק הבוטיק The Ace Hotel New Orleans, שיעבוד לכבוד הפסטיבל הקרב בשיתוף עם להקת הג׳אז The Preservation Hall, תחנת הרדיו WWOZ ומוזיקאים נוספים. פונדק הבוטיק כולל 234 חדרים ברובע Nawlins, המלא במחסנים ישנים והמואר במנורות גז. במטרה למשוך למקום את בני המעמד היצירתי, נבנו קירות עץ ליצירת אקוסטיקה אופטימלית, ושערי ברזל יצוק מפרידים בין המוזיקה בלובי לבין חדרי האורחים. בחדר האורחים ניתלו וילונות קטיפה גבוהים, כיור שיש גותי הותקן לרחצה, והתחושה הכללית היא שאתה נמצא באמצע מחזה של טנסי ווליאמס.
מחירים: החל מ-189 דולר ללילה.

>> תיק הנסיעות הזה יעשה לכם חשק לטוס לחו"ל
>> בגודל של מגרש כדורגל: המטוס הגדול בעולם ממריא