ניו יורק: קוסאמה מנקדת את הגנים הבוטניים

ברחבי הקמפוס הירוק של הגנים הבוטניים בניו יורק תוצג בחודשים הקרובים תערוכת Cosmic Nature, המורכבת מיצירותיה משובבות הנפש והמנוּקדות של האמנית היפנית יאיוי קוסאמה. בתערוכה יוצגו עבודות ישנות ומוכרות וכמה חדשות, ביניהן: "דלעת מרקדת" שנדמית כמו תמנון צהוב-שחור; "אני רוצה לעוף לחלל", שמזכיר את השמש האדומה שריחפה מעל מצעד חג ההודיה בעיר ב-2019; "גן נרקיסים" שזוכה לגרסה מחודשת באגם; ו"עלייתן של נקודות הפולקה". חממה מלאת פרחים המחקה את החממה הפרטית של קוסאמה מספקת הצצה לחייה, וחדר אינסוף המשקף את הצמחייה הירוקה והשופעת שסביב. היצירות הרבות מנקדות את השטח הנרחב של הגנים ולוקחות את המבקרים למסע ויזואלי מענג דרך יצירתה של קוסאמה מראשית דרכה סביב 1945 ועד היום. התערוכה תוצג עד ה-31 באוקטובר.

Cosmic Nature (צילום: Robert Benson)
צילום: Robert Benson
Cosmic Nature (צילום: Robert Benson)
צילום: Robert Benson


Don't Just Visit, Live It!

בשנה שעברה הסתפק מי שחלם על ביקור בסנט לוסיה, בקריביים, בתוכנית אינסטגרם של משרד התיירות - והשנה מוזמנים התיירים לבלות באי הקריבי 6 שבועות שלמים. תוכנית השהות המורחבת live It מתמקדת בחיי מקומיים ומזמינה את המשתתפים בה להיעזר במדריך טיולים מהאי שישמש כמורה דרך אישי לפני ובמהלך הביקור. הפעילויות האפשריות כוללות סיור ביערות הגשם, שיעורי בישול של המטבח האזורי, צלילה בעשרות שוניות, מסע בעקבות אבני חן נסתרות וטיול לפקקים הגעשיים התלולים הפיטונס. "בביקור קצר, הנוסעים מוגבלים לכמה פעילויות, אבל אם הם נשארים זמן רב יותר הם יכולים לשוטט ולשחרר את הלחץ מסגר של שנה", אמר שר התיירות דומיניק פדי, וציין שמי שירצה להמשיך לעבוד מרחוק ימצא תשתית אלחוטית נרחבת וחינמית. "עם כל כך הרבה דברים לחקור בסנט לוסיה והביקוש לחופשות ממושכות, יצרנו את התוכנית האימרסיבית הזו כדי שהמבקרים יוכלו לחיות כמו מקומיים, ולחוש כמו בני משפחה", הוסיף. שישה שבועות הם אכן פרק זמן ארוך יותר, אבל קחו בחשבון ש-14 יום מתוכם יעברו בבידוד במלונות שקיבלו הסמכת קורונה או וילות פרטיות, ומי שירצה להאריך את השהייה יוכל להיעזר במורה הדרך ולהגיש בקשה לתקופה של עד שנה.


פריז לאוהבים - את הקולנוע

לאחרונה נפתח בפריז מלון שיאפשר לכם לבלות בערב סרט בקולנוע בלי לצאת מהמיטה. מלון פרדיסו בפריז הוא הפרויקט החדש של חברת הפקת הסרטים MK2, ובו 36 חדרים עם (לכל הפחות) תצפית לציור ענק של צ׳רלי צ׳פלין של אמן הרחוב הצרפתי JR, טאבלט השולט על מסך ברוחב 2.74 מטרים ובעזרתו ניתן לבחור מקטלוג בעל אלפי סרטים, גם כאלו שמציגים בשישה מבתי הקולנוע של החברה בעיר. בחלק מהחדרים ישנם אמצעי צפייה גם באמבטיה, באחרים מכשירי פלייסטיישן 5 ובסוויטת הקריוקי "לה לה לנד", כל מה שדרוש לערב קריוקי ו-10,000 שירים לבחירה. בתפריט הנישנושים פופקורן אורגני מבריטני ודובוני הריבו וכדי ליצור קשר עם הקבלה יש לחייג בטלפון החוגה 007. לטובת מי שסובל מיעפת או נדודי שינה, פועל בשעות החשכה (בין הערביים ועד עלות השחר) - קולנוע בן 17 מושבים לאורחי המלון בלבד, ומעליו משקיף אולם קולנוע קטן בן 6 מושבים, המספק פרטיות לאורחיו, ובקרוב ייפתח גם קולנוע על הגג. זהו המלון הראשון של חברת  MK2 המנוהלת כיום על ידי נתנאל ואלישע קרמיץ, בניו של מרטין קרמיץ, שייסד את החברה ב-1974.

מלון פרדיסו (צילום: JR)
צילום: JR