המוצר המוביל ברשת-האפלה: צילומי סלפי עם דרכונים

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם חרדים מגניבת זהות, או כי אתם נוהגים לחשוף יותר מדי ברשת.

גניבת זהות בעידן הדיגיטלי קלה מאי פעם ובשוק השחור מככבות סריקות דיגיטליות של דרכוני כל העולם. מדו״ח שפורסם לאחרונה ב-Comparitech עולה כי נרשמת עליה בביקוש לדרכונים סרוקים, המאפשרים לעבריינים לדלג מעל משוכת השבבים הביומטריים, ההולוגרמות ושאר אמצעי אבטחה מתקדמים, ולשלם מחיר נמוך בהרבה בהשוואה לדרכון פיזי. לסריקה מצורפים פרטים אישיים, ואת המספר הסידורי הייחודי לכל דרכון, ואלו יכולים לשמש למשל לפתיחת חשבון בנק. מחירה של סריקה פשוטה מתחיל בכ-15 דולר, אבל בעבור סריקת דרכון צרפתי + תמונת סלפי + עותק חשבון (חשמל, פלאפון) עומד המחיר על 124.80 דולר. ומה אתם יכולים לעשות כדי להגן על עצמכם? הכינו מראש עותקים בשחור לבן של הדרכון שלכם, למקרה שתתבקשו להציג אותו בבית המלון. אל תצטלמו עם הדרכון, ועותקים דיגיטלים שלו יש להצפין בסיסמא נפרדת. בטיסות ונסיעות השאירו את הדרכון בתיק שצמוד אליכם, ואם אינו נעול בכספת בחדר המלון, שמרו עליו הרחק מהישג ידם של כייסים.

דרכונים סרוקים (צילום: צילומי מסך מתוך Comparitech)
מאוד קל לגנוב את הזהות שלכם בחו"ל | צילום: צילומי מסך מתוך Comparitech

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

לילה במיטה של אגאתה כריסטי

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם תולעת, תולעת ספרים - או כי אתם מחפשים משהו לקרוא.

״לעתים קרובות אנו מדברים על הספרות כאילו היה זה מין דבר קסום - כאילו אפשר היה ליצור את זה ללא מאמץ, לו רק יכולנו לסדר את עצמנו בצורה מסוימת, לאכול את ארוחת הבוקר הנכונה, להזדכך, לארגן את שולחנותינו כמו הסופרים האהובים עלינו, לחקות את שגרתם היומית״, מי שהציטוט של אמילי טמפל (Emily Temple) מדבר אליו, מתבקש להמשיך ולקרוא. לא פחות מ-7 ספרים כתב ארנסט המינגווי בעת ששהה ב-Finca Vigía בקובה, ובבניין שנבנה ב-1886 פועל כיום מוזיאון. המינגווי, מספרת טמפל ב-lithub.com, גם נהג לפקוד את מלון Pera Palace באיסטנבול, וכך גם איאן פלמינג ואגאתה כריסטי, שכתבה את ״רצח באוריינט אקספרס״ בחדר 411. מי שדרושה לו תחושת גלות יותר עמוקה, ימצא את מבוקשו ב-Hauteville House שבגֶרְנזִי (Guernsey), אחד מאיי התעלה בממלכה. בבית חי וכתב בשנות גלותו מצרפת ויקטור הוגו, כולל את יצירתו הגדולה ״עלובי החיים״. חדרי עבודתם של וויליאם פוקנר, ג׳וליאן ברנס, אדית נורטון ואחרים, ״חלקם יפים, חלקם אפלים וכולם מסוגלים, מסתבר, לעורר השראה״, מופיעים בכתבה המלאה, קריאת חובה לכל תולעת-ספרים.

Guernsey (צילום: מתוך האתר maisons victor hugo)
Guernsey | צילום: מתוך האתר maisons victor hugo

הגלגול החדש של המוזיאון לאמנות עכשווית בשיקגו

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם מחפשים מלון בשיקגו, או כי אתם אוהבים מבצעים והנחות.

במקום בו שכן בעבר המוזיאון לאמנות עכשווית בשיקגו, נפתח לאחרונה מלון Aloft Chicago Mag Mile, הגדול ביותר בצפון אמריקה של קבוצת המלונות החכמים אלופט מבית מריוט. את הבריכה המקורה תמצאו בקומה ה-19, כמו גם תערוכת Party People, צילומים המתעדים את פטרוני המוזיאון באירועים הנוצצים ביותר. לרשות האורחים עומד גם חדר כושר מתקדם בשם Re:charge, ובר של מותג הרשת WXYZ, ובכל שעה משעות היום תוכלו לאכול משהו קטן וטוב ב-Re:fuel. לרשות האורחים עומדים 337 חדרי אורחים ברמות שונות, בכולן תמצאו טלוויזיה 65 אינץ, מיטות רחבות ידיים, מיני-מקרר, ומוצרי ספא שונים להתבשם בהם במקלחת הגשם. זקוקים לשירות חדרים? תוכלו להיעזר בשירותי ה-Botlr (משרת רובוט), ולהצהיר על מבוקשכם באמצעות אמוג׳י; עם החדר החכם תצטרכו לתקשר בקול ובאנגלית. עברו הססגוני של האתר מככב בשמות חדרי הישיבות על שם אנדי ורהול, פיט מונדריאן, רוי ליכטנשטיין ומאוריץ קורנליס אֶשֶר, בהן מופיעות גם רפרודוקציות של יצירותיהם. לכבוד הפתיחה מציעים ברשת 20% הנחה להזמנות עד ה-30 בדצמבר, ומחירים שמתחילים ב-149 דולר ללילה. 

View this post on Instagram

A post shared by White Lodging (@whitelodging) on

View this post on Instagram

A post shared by gabrielsun (@gabrielsun) on

View this post on Instagram

A post shared by CC (@carolccmiller) on