הדקורום הרומאי

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בדרך לרומא או כי גם אתם חוששים להידבק בחצבת.

גם לרומאים נשבר מהתיירים שעושים בעירם ככל העולה על רוחם ומועצת העיר פרסמה שורה חדשה של חוקים המתארים כיצד מצופים בני האדם להתנהג במרחב הציבורי.

מאז 1946 לא עדכנה המועצה חקיקה רלוונטית וכחלק מהעדכון יושתו קנסות גבוהים במיוחד למי שישתכשך במזרקות העיר; לגברים המסתובבים ללא חולצה; לקובעים מנעולי-אהבה; וגם איסור על אכילה בסביבות אתרים היסטוריים. החוקים החדשים כוללים הוראות שתיה ממזרקות העיר הציבוריות, ה-Nasoni כשהתיירים מתבקשים להיעזר בכף ידם או בכוס ולהימנע מלהצמיד את השפתיים לברז. המעפילים במעלה המדרגות הספרדיות וגרמים עתיקים אחרים, מתבקשים לעשות זאת ללא עגלות ילדים או מזוודות על גלגלים, ומי שמשתמש בתחבורה הציבורית יוכל להנות משאון העיר הטבעי, היות שהשירה, הנגינה והעיסוק ב״תאטרון רחוב״ אסורים במהלך הנסיעה. מהדיווח שפורסם בלונלי פלנט עולה עוד, כי בעוד גובהם של הקנסות החדשים עדיין לא ברור, האכיפה תתבצע באמצעות תגבור כוחות המשטרה בסביבות האתרים ההיסטורים.

רומא
אסור ללכת ללא חולצה ברחוב. רומא | צילום: Martin Schalk, GettyImages IL
פיאצה נבונה, רומא
קנס גבוה למי שייכנס למזרקו בעיר. פיאצה נבונה | צילום: Emi Cristea, Shutterstock

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

חופשת הטבע האולטימטיבית

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בדרך להרי האנדים או כי אתם מחפשים מקום להתנתק.

כל אחד מהחדרים במלון רפיוג׳יו לה רוקה (Refugio La Roca) בקולומביה יותר מדהים מהאחר, ובכל אחד תוכלו להתחבר אל הטבע באופן טוטאלי:  בחדר ה-La Nube המשקיף על קניון צ׳יקמוצ׳ה (Chicamocha), תרגישו בעננים; ב-Gaune תוכלו לצפות שעות ארוכות בכוכבים; חוויית הלינה ב-El Vivac מזכירה מחנה לילי צנוע של מטפסי הרים; ב-Annapurna הלינה היא במבנה דמוי אוהל עשוי עץ; וב-La Ritakuwa תבלו את הלילה תלויים מעל אחת הפסגות הגבוהות של הפארק הלאומי Sierra Nevada del Cocuy שבהרים האנדים - ואם מבנה הברזל והזכוכית לא גורם לכם לפיק ברכיים, אולי תמצאו את החווייה השלמה בישיבה על הרשת המושעית מחוץ לחדר. כל החדרים מורכבים מחומרי גלם טבעיים מהאזור ונבנו כך שיותאמו לסביבתם הטבעית. לרשות האורחים עומדת גם מסעדה ופעילויות טיפוס הרים ויוגה, אבל זה גם לגמרי לגיטימי פשוט לשבת, לבהות בנוף ולהרהר.

La Nube
La Nube | צילום: Refugio La Roca
Annapurna
Annapurna | צילום: Refugio La Roca
La Ritakuwa
La Ritakuwa | צילום: Refugio La Roca

 

לידיעת הנוסעים מהית׳רו

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי גם אתם לא מבינים את האיסור על נשיאת נוזלים בטיסה או כי אתם מתעניינים בחידושים בתחום האבטחה.

סורק CT חדש יאפשר לכם לעלות לטיסה עם נוזלים ללא הגבלה. עד שנת 2022 צפויים הסורקים החדשים לעמוד בכל נקודות הביטחון בשדה התעופה הית׳רו, ואלו יצטרפו לסורקים שב-JKF בניו יורק ועוד כמה נמלים באירופה. ״הציוד החדשני הזה לא רק ישמור על ביטחון שדה שדה התעופה עם הטכנולוגיה העדכנית ביותר, אלא גם יאפשר לנוסעים עתידיים להתמקד בנסיעה שלפניהם, ולכלות פחות זמן בלהיות מוכנים לבדיקה הבטחונית״, אמר כריס גרטון מנהל התפעול הראשי בהית׳רו. לצד ההקלה הצפויה לנוסעים, והצמצום בנפל פסולת הפלסטיק האדירה הנאספת מדי יום בעמדות הבידוק, עדיין נותרת השאלה על מקור קיומו של האיסור - כשכל מה שאדם זקוק לו כדי להפיל מטוס יכול להירקח מנוזלים שנקנים בחנויות הדיוטי-פרי.

מטוס מעל שדה התעופה הית'רו בלונדון
הסוף לזריקת בקבוקי המים. שדה התעופה הית'רו | צילום: Peter Macdiarmid, GettyImages IL