מוזיאון אגדי במקום הולדתו של אנדרסן

בקיץ הקרוב ייפתח מוזיאון חדש לכבוד הנס כריסטיאן אנדרסן, בעיר הולדתו אודנס, דנמרק. את המוזיאון החדש תכנן ובונה משרד האדריכלים קנגו קומה, ששאבו השראה מאגדותיו המפורסמות: מלכת השלג, הברווזון המכוער, הנסיכה והאפונה ורבות אחרות. הרעיון שמאחורי העיצוב האדריכלי דמה לשיטה של אנדרסן, שבה עולם קטן מתרחב פתאום ליקום גדול יותר", אמר קומה שמקווה לעורר בנכנסים למוזיאון תחושה כמו פסעו לתוך סיפור אגדה. בנייני המוזיאון והגנים משתרעים על פני כ-9,000 מ״ר, וכוללים את בית ילדותו בפועל, בית ילדים ומוזיאון תת קרקעי. "היקום האמנותי של הנס כריסטיאן אנדרסן הוא פנטסטי, כי הוא הופך את האופן שבו אתה מדמיין את העולם שחשבת שאתה מכיר, אבל בלי לשים שום דבר אחר במקומו", אמר ל-Lonely Planet הנריק ליבקר, המנהל היצירתי של המוזיאון.

מוזיאון הנס כריסטיאן אנדרסן (הדמיה: Kengo Kuma & Associates, Cornelius Vöge, MASU planning )
הדמיה: Kengo Kuma & Associates, Cornelius Vöge, MASU planning 

מוזיאון הנס כריסטיאן אנדרסן (הדמיה: Kengo Kuma & Associates, Cornelius Vöge, MASU planning )
הדמיה: Kengo Kuma & Associates, Cornelius Vöge, MASU planning 

גלמפינג תחת עץ יהושוע

לרשימת האתרים הפוטנציאליים לגלמפינג יתווספו בסתיו הבא גם הפארק הלאומי עץ יהושוע (Joshua Tree) שבקליפורניה ואזור הרי קטסקיל במדינת ניו יורק. בשני האתרים שתפתח חברת  AutoCamp ימוקמו נגררים מאובזרים של Airstream, שנדמים מרווחים (10 מטרים) ומזמינים. בכל אחד מהאיירסטרימים מקום לינה לשלושה מבוגרים או שני מבוגרים ושני ילדים - במיטת קווין בחדר השינה וספה נפתחת בסלון. בכל יחידת אירוח ישנו מיזוג אוויר, אינטרנט אלחוטי, טלוויזיה, מטבחון, חדר רחצה ופינת אוכל. לאורחי הרי קטסקיל תהיה אפשרות לבחור ללון גם באוהלים או בקתות, ובעץ יהושוע תוכלו להשתתף בשיעורי יוגה, להנות מהופעות חיות, או לטעום מיינות האזור. מותג הגלמפינג האמריקאי AutoCamp, המציע אתרים באזור הפארק הלאומי יוסמיטי והנהר הרוסי בקליפורניה וקייפ קוד במסצ'וסטס, מתכנן לתקוע יתד של אוהלי קאנבאס יוקרתיים בפארק הלאומי ציון ביוטה בשנת 2022.


שעות של הנאה עד החופשה הבאה

אם כמוני, גם אתם מרגישים עייפות מלראות את אותו הנוף מדי יום בחלון, אבל על נסיעה למקום אחר עוד אין טעם לחלום, אולי תיהנו להשתעשע עם City Guesser. חוקי המשחק פשוטים: בחרו את האזור הגיאוגרפי שאתם רוצים לשחק בו - החל מהעולם כולו ועד אנגליה לבדה, ונסו לנחש להיכן ״שוגרתם״. בשונה מ- GeoGuessr, שם מתבסס הניחוש על תמונה, לרשותכם סרטון וידאו שצולם על ידי מישהו שצעד אי שם. רמזים מסתתרים בקולות הרקע, שלט רחוב שצץ, דגל שמתנופף מהחלון, תחבורה ציבורית ייחודית או פשוט מקום שביקרתם בו בעבר. קטגוריה נוספת למשחק היא דרך זיהוי אתרים ידועים, שצולמו מנקודת המבט של המבקר בהם. זהירות, זה ממכר.

City Guesser (הדמיה: צילום מסך)
הדמיה: צילום מסך