ערוץ הספארי

לרשימת האטרקציות שנפתחו לקהל המקוון בימי קורונה נוספה אפשרות פראית במיוחד: פעמיים ביום תוכלו להצטרף לשידור החי של WildEarth מהפארק הלאומי קרוגר (Greater Kruger National Park) הדרום אפריקאי, שייקח אתכן לספארי בין אריות, פילים, תנינים, קרנפים ותאואים. השידורים מתקיימים בשעות הזריחה והשקיעה (6 ו-15:30 שעון מקומי\ 7 ו-16:30 שעון ישראל), כשהשידור עובר בין הצוותים הפזורים בפארק המפרשנים לצופים את המתרחש. במהלך השידור החי משיבות נשות ואנשי הצוות על שאלות הצופים שעולות בצ׳ט, ומי שפספסה את השידור החי מוזמנת לצפות במיטב הרגעים הגדולים המועלים לארכיון.


איי פארו מזמינים אתכם ״לשחק״ בתושבים

גם מועצת התיירות של איי פארו מצאה דרך יצירתית לשמור על קשר עם העולם, והיא מזמינה אתכם להצטרף לסיור עם מדריך, שיפנה ימינה ושמאלה - וגם יקפוץ לפקודת הצופים השולטים מרחוק. תושבים מקומיים חברים בצוות Visit Faroe Islands, ישוטטו ברחבי האי כשמצלמות צמודות לגופם ומעבירות בשידור חי את מראות הנוף המרכיבים את קבוצת האיים: מפלים, צוקים והאדריכלות המקומית. את מדריכי הסיורים מנחים בשידור חי ״שחקנים״ מקרב הצופים, כל אחד מקבל 2 דקות להכוונת המדריך באוויר, בים או ביבשה. הסיורים מתקיימים פעמיים ביום עד סוף חודש אפריל ובעמוד הבית שעון ספירה לאחור עד ל״יציאת״ הסיור הבא.

איי פארו (צילום: Kirstin Vang / Visit Faroe Islands)
צילום: Kirstin Vang / Visit Faroe Islands
איי פארו (צילום: Kirstin Vang / Visit Faroe Islands)
צילום: Kirstin Vang / Visit Faroe Islandsהטיטניק חוזרת

תחנת הרכבת האדירה של קאפרנק (Estación Internacional de Canfranc) בספרד נהנתה מהיסטוריה קצרה אך צבעונית, ו-50 שנה אחרי סגירתה היא צפויה לשוב ולקבל נוסעים בינלאומיים. בעבר נחשבה תחנת קאנפרנק לגדולה ביותר באירופה ועיצובה העשיר, הכולל 365 חלונות ורציפים של 200 מטרים, העניק לה את הכינוי ״הטיטניק של ההרים״. התחנה נחנכה ב-1928 על ידי מלך ספרד, אלפונסו ה-13 ונשיא הרפובליקה הצרפתית, גסטון דומרג וההיסטוריה הססגונית כוללת שימושים מגוונים ובהם ״חממת-ריגול״ ו״עורק חיים״ ליהודים שברחו מאירופה הכבושה בתקופת מלחמת העולם השניה ו״מסלול מסחר אסטרטגי״ לבוזזים וסוחרי זהב. ב-1970 נסגרה התחנה, אך היא צפויה להיפתח בקרוב בזכות שיתוף פעולה בין הרשויות בצרפת, בספרד והאיחוד האירופי. תחנת קאנפרנק צפויה להיפתח עד סוף השנה, כשהתקשורת המקומית מדווחת על בנייתו של מלון בצמוד לתחנה.

תחנת רכבת (צילום: Angel L, shutterstock)
צילום: Angel L, shutterstock