הבור של מונטנה מלא הפתעות

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם אוהבים סיפורים תמוהים, או כי אתם בדרך למחוז Silver Bow במונטנה.

אטרקציה תיירותית תמוהה במיוחד נרשמה במרכז מונטנה, הכוללת מתכות כבדות, חשש להצפת מי תהום ואולי גם תרופה לסרטן. האתר המדובר הוא בור-ברקלי (Berkeley Pit), השוכן בבוטה (Butte), מושב מחוזSilver Bow, שבין שנות ה-50 ל-80 של המאה הקודמת שימש כמכרה, עד התייבשות משאביו. הבור הפעור הענק, מלא כיום במים המהולים במתכות כבדות ורעילות שנשארו בו, ומי התהום שעולים כל הזמן עלולים להציף אותו ומאיימים על תושבי האזור. ברשימת הדיווחים המוזרים על אודות המקום נמצאו גם 342 אווזי שלג, שבשנת 1995 התאספו על שפת הבור ונמצאו למחרת כשקרביהם חרוכים; כמו גם זוג מדענים שמאז 2007 מאמינים שהאורגניזמים שנמצאו במים יכולים להחזיק את המפתח לריפוי מחלת הסרטן. אם אתם סקרנים ומגיעים לאזור, תוכלו - בעבור 2 דולר בלבד - לעמוד על מרפסת תצפית המשקיפה על הבור העכור בעומק של 543 מטרים.

A post shared by Daily Overview (@dailyoverview) on

A post shared by Natalia Khomskaya (@nkhomska) on

עתידות: בקיץ הבא תוכלו לבקר בשדות תות לנצח

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם אוהבים סיפורים על מעשים טובים, או כי אתם מעריצים את הביטלס.

בית היתומים לילדים Strawberry Field, שעליו כתב ג׳ון לנון את השיר האיקוני, יפתח בקיץ הבא לראשונה את שעריו לציבור המבקרים. צבא הישע, אשר רכש את האחוזה הגותית ב-1934, יהפוך את המקום למרכז הכשרה והשמה לצעירים בעלי לקויות למידה, ובמקום תיפתח גם תערוכה שתעסוק בילדותו של לנון שגדל בסמוך אצל דודתו, ונהג להימלט לחצר בית היתומים. הפרויקט והתערוכה צפויים להיפתח בקיץ 2019.

A post shared by Dani Peterson (@daniellep37) on

חצי שעה ואתם שם, שם או שם

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם תמיד תוהים מה אפשר להספיק בחצי יום תיור, או כי אתם אוהבים ניווטים מבוססי זמן.

מה נמצא במרחק חצי שעה מהיעד שלכם? אתר חדש יציג בפניכם לאן תוכלו להגיע ברגל, ברכב, בתחבורה ציבורית, באופניים - או בכל שילוב ביניהם. אפליקציית TravelTime, הפעילה בלמעלה מ-20 ערים, תציע לכם מסלולי טיול בקצב הליכה נוח באזור בו אתם נמצאים, שיובילו אתכם למקומות מפתיעים, במרחק של חצי שעה  או יותר. כל מה שדרוש הוא לסמן את נקודת המוצא, לסנן לפי תחומי עניין או מילות מפתח, ולקבל רשימה של מקומות באזור.