מלון איש החול

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בדרך למחוז סונומה או כי אתם מתעניינים בהיסטוריה חקלאית.

שעה נסיעה מצפון לסן-פרנסיסקו, עומד לרשות המטיילים במחוז סונומה מלון Sandman, בעבר מוטל מוזנח - וכיום מעין מלון בוטיק עם קריצה לימים-עברו. הכניסה החמימה, בגווני אדמה ועץ מילה, תקבל את פני אורחי 135 החדרים, יחידים, זוגות, משפחות וגם אלו המטיילים עם חיית המחמד. החדרים מעוצבים במשורה, ומציעים מקומות ישיבה מרובים. גם חדר ארוחת הבוקר חף מקישוטים, וכולל שולחנות עץ פשוטים וכיסאות אלומיניום. מי שמחפש אווירה מעט יותר ססגונית ימצא אותה בבריכה או בבר הצמוד; ומי שלא יכול בלי חדר כושר ימצא אחד צנוע ומספק. מהמלון תוכלו לצאת לסיורי יקבים ומבשלות, ולחילופין - סיורי אופניים, או לבקר בגני לותר ברנבק, בהם נערכו הניסויים הדרוויניסטים של הבוטניקאי החלוץ.

Sandman (צילום: Sandman Hotel Santa Rosa )
Sandman | צילום: Sandman Hotel Santa Rosa
Sandman (צילום: Sandman Hotel Santa Rosa )
Sandman | צילום: Sandman Hotel Santa Rosa

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

מוזיאון לתולדות הלוואצה

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם מחפשים סיבות לנסוע לטורינו, או כי אתם מעדיפים את הקפה שלכם לוואצה.

לשלל המוזיאונים השווים של טורינו הצטרף לאחרונה אחד שמוקדש כל כולו ליצרנית הקפה שראשית דרכה בחנות המכולת הקטנה של לואיג׳י לוואצה, אי אז ב-1895. המוזיאון ממוקם במטה החברה החדש, La Nuvola - הענן, בשכונת אורורה על עיצובו הופקד משרדו של ראלף אפלבאום. המבקרים מוזמנים לעבור בין חמישה מסלולים תמאטיים: ב-Casa Lavazza תמצאו את ההיסטוריה של החברה לאורך ציר השנים; ב-The Factory תלמדו כל מה שאפשר לדעת על תהליך יצור הקפה; The Piazza חוגגת את תרבות הקפה האיטלקית ברוח שנות ה-60; ה-Atelier מציג את הצד היצירתי והפרסומי; וב-The Universe, רגע לפני טעימת הקפה של הסוף, מיצג אינטרקטיבי ב-360 מעלות; ובסיומם לבקר כמובן בחנות המוזיאון.

Museo Lavazza (צילום: Museo Lavazza)
Museo Lavazza | צילום: Museo Lavazza
Museo Lavazza (צילום: Museo Lavazza)
Museo Lavazza | צילום: Museo Lavazza

ולנסיה מציגה: לידת זברה

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בדרך לוולנסיה, ספרד או כי אתם אוהבים סרטונים של גורי חיות.

דרמה גדולה התרחשה ב-Bioparc Valencia, כשדקות ספורות לאחר המלטתו, נפל גור זברה לתוך המים וכמעט טבע. בתחילת החודש הגיע לעולם גורם של לה נינה, במקור מהאלה, גרמניה וזמבה - במקור מ-Safari de Peaugres בצרפת, ובסרטון שפורסם בחשבון האינסטגרם של הפארק מתועדת ההמלטה בשלמותה. לאחר שלה-נינה מסיימת ללקק את הרך הנולד ולנקותו, עושה הוא את צעדיו הראשונים ישר לבריכה. בזאת לא תמו החדשות המרגשות כשהחודש מלאו שישה חודשים לפפה, גור הגורילה הזכר השני שנולד בפארק הוולנסיאני.


View this post on Instagram

A post shared by BIOPARC Valencia (@bioparcvalencia) on