המבצר בפורטוגל, הכי בעולם 2 (צילום: flickr user: warl0rd  )
מבצר צבאי ישן, המחובר אל האי במעבר אבן נטול מעקה. מדהים | צילום: flickr user: warl0rd
מדי שבוע אנחנו מחפשים עבורכם ברחבי הגלובוס את ההמלצות הכי מגניבות, שיהפכו את החופשה הבאה שלכם בחו"ל לחוויה בלתי נשכחת. והפעם - מלון, אטרקציה ומוזיאון שאסור לכם לפספס.

בית מלון | המלון הבודד באי הבודד

למה כדאי להגיע: כי אתם חובבי הרפתקאות וטירות נטושות, או כי את הקיץ תבלו בחופי פורטוגל.

ברוכים הבאים לרלנגאס (Berlengas), אי יפהפה השוכן למול חופי פנישי (Peniche), פורטוגל. בארכיפלג, הכולל שורה של איים הממוקמים כ-11 מטר מהחוף, שוכן המבצר של סאו ז'ואאו באפטיסטה (São João Baptista - יוחנן המטביל), המהווה את האטרקציה המרכזית במקום. במבצר הצבאי הישן, המחובר אל האי במעבר אבן נטול מעקה, תוכל לבלות לילה באכסניה חשופה ובהיעדר כל מה שעשוי להתפרש כצרכים מודרניים.

שעות הלילה באכסניה קרות במיוחד ואם לא תביאו בעצמכם שק שינה - תמצאו עצמכם מבלים את הלילה על הרצפה הנושנה. בנוסף, עליכם לדאוג לפנס או לפיד עם הגיעכם למלון המיוחד הזה, כי אם לא תמצאו עצמכם שרויים בעלטה מוחלטת.

כדי להגיע למבצר הנטוש תצטרכו לעלות על סירה, שיוצאת בין פעם לפעמיים ביום בתקופה שבין ה-20 במאי ל-15 בספטמבר בלבד. להזמנת לילה.

מלון מבצר פורטוגל, הכי בעולם 2 (צילום: Ricardo Marques)
שעות הלילה באכסניה קרות הן. אל תשכחו את שק השינה | צילום: Ricardo Marques

העלייה למבצר, הכי בעולם 2 (צילום: flickr user: Jori Avis)
מגיעים למבצר באמצעות סירה | צילום: flickr user: Jori Avis

אטרקציה | לוטרות בגן החיות של אורגון

למה כדאי להגיע: כי אתם מחבבים לוטרות או כי תמונות של גורים וגוזלים עושות לכם את זה.

את מרבית זמנה מבלה הלוטרה בתוך או לצד מקור מים, ובזמנה הפנוי היא נוהגת לשחק עם בנות מינה. כיוון שהמים מהווים מקור תזונה חשוב עבור החיה הזו, אין לזלזל בחשיבות שיעור השחייה הראשון, שמתנהל בגיל חודשיים בערך.

בתחילת נובמבר אשתקד נולד לטילי, הלוטרה המתגוררת בגן החיות של אורגון, בן - זיגזג או זיגי. בתחילה, כשזיגי רק למד לשחות, אמו שימשה לו על תקן מצופים, אבל כיום הוא כבר יודע לשחות לבד, ואין ספק שעד שתגיעו לבקר אותו הוא כבר יצלול חופשי. מה עוד תמצאו בגן החיות? כלבי פרא אפריקאיים, דב שחור אמריקאי, פילים אסייתים, קרקלים, קופי קולובוס, נמיות ננסיות. ואם אתם כבר שם, אולי תקפצו לבקר בבקתת המסתורין אשר בסנטה קרוז, אורגון.

עוד לוטרה בגן החיות של אורגון, הכי בעולם 2
אין לזלזל בחשיבות שיעור השחייה הראשון. זיגזג לומדת לשחות

לוטרה בגן החיות של אורגון, הכי בעולם 2
חפשו אותה בגן החיות באורגון

הכירו את הלוטרות מקרוב -

 

מוזיאון | הסיפור מאחורי רובע החלונות האדומים

למה כדאי להגיע: כי אתם בטוחים שתהיה תמונת עירום להמחשה או כי אתם חובבי היסטוריה.

בכל שעה של היום מאות תיירים פוסעים לאורך רחוב החלונות האדומים המפורסם של אמסטרדם, כל אחד מסיבותיו שלו. מי מכם שמעוניין ללמוד על ההיסטוריה של הרחוב מוזמן לבקר במוזיאון יוצא דופן: Red Light Secrets museum of Prostitution - ״סודות החלונות האדומים, מוזיאון הזנות״, בתרגום חופשי. מטרת המוזיאון היא להציג בפני המבקרים את הסיפור המלא של הרובע, ולהראות שהזונות שעובדות בו הן חלק בלתי נפרד מהחברה.

בסרטון שמוצג במוזיאון תוכלו ללמוד על עבודתם של מנקי החדרים והחדרנים, תקבלו הצצה למכבסה ותגלו היכן כל העובדים הסמויים מן העין סועדים את ארוחת הצהריים שלהם.

מוזיאון החלונות האדומים, הכי בעולם 2 (צילום: zingarate.com)
להבין את הסיפור מאחורי הרובע המפורסם. מוזיאון הזנות באמסטרדם | צילום: zingarate.com
>> בשבוע שעבר ב"הכי בעולם": כך תשיגו את החופשה המשפחתית המושלמת