אירלנד: שביל טיולי חדש לאורך התעלה המלכותית

האביב הנוכחי מביא איתו בשורה לחובבי הטבע באירלנד, עם מסלול הליכה ושביל אופניים חדש באורך 130 ק"מ. מסלול ה-Royal Canal Greenway משתרע לאורך התעלה המלכותית בת ה-225 שנים, יוצא ממאינוט ועובר דרך קילדייר, מית', ווסטמית' ולונגפורד. ההולכים או הרוכבים במסלול המישורי ימצאו לכל אורכו בתי קפה, מקומות לפיקניקים, ציוני דרך היסטוריים ונופים כפריים, כמו גם אכסניות ומלונות ללון בהם על אם הדרך. הרויאל-קנל גרינוויי מהווה חלק גם חלק מ"מסלול הבירות" או  EV2, מסלול טיולים בן 5,000 ק"מ היוצא מדבלין, ועובר דרך ערי בירה בבריטניה, הולנד, גרמניה, פולין, בלארוס ורוסיה. אם ברשימת המשאלות שלכם אחרי המגפה גם ביקור בטבע הירוק של אירלנד, תוכלו להוסיף לרשימה עוד כמה עשרות ק"מ של מסלולי טיול במדינה בהם: ווטרפורד גרינוויי (46 ק"מ), גרייט ווסטרן גרינוויי (42 ק"מ)  והשביל הדרומי הגדול (40 ק"מ).

 


קולומביה הבריטית מציגה: גשר השמיים המוזהב

החודש צפוי להיחנך בקנדה גשר גולדן סקייברידג', גשר-תלוי המחבר בין שבילי היערות של רכסי הרי קולומביה והרוקי בקולומביה הבריטית. הגשר החדש ממוקם בגובה 130 מטרים בצד של הרי קולומביה ו-80 מטרים בעבר השני, וממנו ניתן להשקיף על נוף הרכסים הדרמטי, מפל בגובה 61 מטרים ונהר הזורם בקניון העמוק שמתחת. מי שהדרמה ב-360 מעלות לא מדגדגת את מישור האדרנלין התחתון יוכלו להתנדנד בנדנדת בנג׳י דו-מושבית או לטוס באומגה מצד לצד. מי שהדרמה רק עושה לו חשק לעוד קצת ירוק, יוכל לבקר באחד מששת הפארקים הלאומיים שבאזור.

Golden Skybridge (צילום: Golden Skybridge by Pursuit)
צילום: Golden Skybridge by Pursuit
Golden Skybridge (צילום: Golden Skybridge by Pursuit)
צילום: Golden Skybridge by Pursuit


הלובר במרחק לחיצה!

קרוב לחצי מיליון עבודות אמנות המרכיבות את אוסף מוזיאון הלובר זמינות באתר חדש, כך הודיע המוזיאון בחודש שעבר. את מאגר המידע החדש עיצבו חוקרי וחובבי אמנות כאחד, והוא כולל למעלה מ-482,000 פריטים מהלובר ומוזיאוני אז׳ן דלקרואה, פסלים מגני הטולרי ועוד. אלו חדשות נהדרות לכל חובבי האמנות, בין אם ביקרו במוזיאון הלובר בעבר או לאו, כיוון שזו הפעם הראשונה שכל יצירות האמנות השייכות למוזיאון - כולל שנמצאות בהשאלה או במחסנים - זמינות לציבור הרחב.

"...הלובר מנקה את האבק מאוצרותיו, אפילו מהפחות ידועים", אמר ז'אן לוק מרטינז, נשיא-מנהל מוזיאון הלובר. "בפעם הראשונה, כל אחד יכול לגשת לכל אוסף היצירות [...]בין אם הן מוצגות במוזיאון, נמצאות בהשאלה או באחסון. המורשת התרבותית המדהימה של הלובר נמצאת כעת במרחק לחיצה! אני בטוח שהתוכן הדיגיטלי הזה יעודד עוד יותר אנשים לבוא ללובר כדי לגלות את האוספים באופן אישי", הוסיף. לאור מצבה של צרפת בכל הנוגע למגפת הקורונה, נדמה שיש די והותר זמן לבחון את האוסף בכללותו עד הטיסה הבאה לפריז.

מוזיאון הלובר (צילום: pichetw, Shutterstock)
מוזיאון הלובר | צילום: pichetw, Shutterstock