אוהל מתנפח ובר-תליה

אוהבות ללון בטבע אבל נשבר לכן הגב? הכירו את ARK: אוהל עם מסגרת מתנפחת אותו תוכלו לתלות בין עצים כערסל. האוהל מיוצר בשיתוף פעולה עם חברות מתעשיות ההאווירונאוטיקה, הצבא והספורט, והוא מורכב משלד חיצוני מתנפח מבוסס טכנולוגיית גלישת עפיפונים (kitesurfing). להנאה מקסימלית מגיע ה-ARK העמיד למים עם תאי אחסון עליונים ותחתונים, גג שקוף והוא ניתן לקיפול ואריזה קומפקטית. את האוהל ניתן יהיה למקם על הקרקע כמובן, אך מי שתעדיף לרחף באוויר תוכל לקושרו בין עץ למכונית או בין שני עצים. פיתוחים רבים עברו מאז 2015, אז הוצג האבטיפוס הראשון על ידי Exød, וביום רביעי יסתיים פרויקט מימון-המונים ב-Kickstarter; עם זאת, כיוון שכרגע המשלוחים זמינים לצרפת וארה״ב אולי מוטב להמתין עוד כמה חודשים - באפריל 2021 צפויים לצאת האוהלים הראשונים.

Exød (צילום: Exød)
צילום: Exød

פה בארץ חמדתי

אחד מהאתרים המפורסמים בהם צולמה סדרת הסרטים "שר הטבעות" נפתחת שוב לאחר 11 שנה. "זה מיקום כל כך מדהים וחבל לא לשתף בו," אמר מייק מי (Mike Mee), הבעלים של Deer Park Heights ל-Lonely Planet. בשנים בהן עמד סגור בפני המבקרים שימש השטח המתפרס על פני כ-8 קמ״ר כחוות-צבאים פרטית, ולדברי מי בעוד החווה תמשיך לעבוד, תותר כניסה מדי יום למספר מבקרים מוגבל. "על מנת להפוך את זה ליותר משפחתי אנחנו מגבילים את הגישה לכלי רכב עם עד שבעה מושבים, לא כולל אוטובוסים, מיניוואנים וכלי רכב מסחריים", הסביר וציין כי לדאבונו אין גישה לצועדות או לרוכבות אופניים מן הכביש כיוון שאלו נוטות להבריח את בעלי החיים מהאזור. לבד מנופי הארץ-התיכונה יפגשו המבקרות באזור בצבאים אדומים, יחמור אירופאי, עיזים, סוסים-מיניאטוריים, למות, אלפקות, חמורים וחזירי קוּני-קוּני. כדי לבקר במקום יש להזמין ביקור באתר, ולאחר מכן תוכלו לשהות בפארק במשך כל היום.

View this post on Instagram

A post shared by Deer Park Heights (@deerparkheights) on

View this post on Instagram

A post shared by Deer Park Heights (@deerparkheights) on


תקנות חדשות בים

אגודת הספנות הבינלאומית Cruise Lines International Association יצאה בהכרזה משותפת לפיה נוסעות שיהיו מעוניינות להצטרף לשיט ידרשו להציג בדיקת קורונה שלילית. ההכרזה על התקנות החדשות נועדה להרגיע חששות של מי שרוצה להצטרף להפלגה, והן תקפות כמובן גם לצוות הספינות. "אנו רואים בבדיקות כצעד ראשוני חשוב […] ואנו מאמינים שהיא מאשרת את המחויבות של התעשייה לבריאות, בטיחות ושלומות הנוסעות, הצוותים והקהילות בהן אנו מבקרים", נכתב בהצהרה עליה חתומים בין היתר רויאל קריביאן, קרניבל ו-MSC Cruises. בתוך כך ולאור העובדה שמומחי-בריאות מציינים כי בדיקות יכולות לחזור שליליות גם בקרב נבדקות שנחשפו לנגיף, ממליצות עדיין ממשלות רבות להימנע מהזמנת שיט-תענוגות.

קרוז (צילום:  Aleksandr Dyskin, shutterstock)
צילום: Aleksandr Dyskin, shutterstock