רוד-טריפ עם פליקסבוס באזור הפסיפיק נורת' ווסט

פריסת האוטובוסים של חברת Flixbus מתרחבת ומציעה חיבור נוח עם 11 תחנות בין המדינות אורגון לוושינגטון. מהדיווח שפורסם באתר הסטודנטים Daily Emerald עולה עוד, כי הנסיעות יתבצעו 4 פעמים ביום ויעברו בין סיאטל, אולבני, סיילם פורטלנד ואחרות. המסלול שנהגה כדי לתת מענה לסטודנטים, אינו מוגבל לשימושם בלבד וגם תיירים בחוף המערבי צפויים ליהנות ממנו, כל עוד אינם מטיילים עם חיות מחמד שכניסתם אסורים לאוטובוסים הפרטיים. מאז היווסד החברה ב-2013 בגרמניה, חנכה פליקבוס תחנות בינלאומיות ב-28 מדינות באירופה וב-2018 נכנסה גם לארצות הברית ואף מציעה אוטובוס חשמלי לנוסעים בין סן פרנסיסקו לסקרמנטו.

View this post on Instagram

A post shared by FlixBus (@flixbus) on

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש   

בשעה שהקרחונים נמסים

ההתחממות הגלובלית ושינויי האקלים נידונים לעיתים כמו היו נבואת זעם עתידית, כשהשיח נסוב סביב השפעת הינמסות קרחונים על עליית מפלס הים בעוד אי אילו עשרות שנים, כשבמציאות העכשווית מתמודדים כארבעה מיליון בני אדם עם ההשלכות המיידיות של השינויים באדמת הקוטב. תערוכה חדשה שנפתחה במוזיאון נורדיסקה (Nordiska museet) בשטוקהולם מפנה את הזרקור לחיים בעבר ובהווה באזור הארקטי, והיא תוצג למשך תקופה של 3 שנים. במרכז תערוכת The Arctic – While the Ice Is Melting מעין קרחון מונומנטלי, המזמין את המבקרים לעבור בתוך הסדק הענק המסמל קרע בין חיי העבר וההווה. סדקים גיאולוגיים וסימבוליים מלווים את המבקרים לאורך התערוכה: הקרע בין אלו שמבקשים להגן על הסביבה לאלו שמחפשים להרוויח ממנה כסף, הפער הסביבתי שמפריד בין בעלי החיים למזונם ובין בני האדם לטבע.

Nordiska museet (צילום: Hendrik Zeitler, Nordiska museet)
צילום: Hendrik Zeitler, Nordiska museet
Nordiska museet (צילום: Hendrik Zeitler, Nordiska museet)
צילום: Hendrik Zeitler, Nordiska museet

שלומות ושלמות לחוף הים התיכון

מלון Cretan Malia Park שבכרתים עבר לאחרונה שיפוץ ראשון מאז הקמתו שמדגיש את מאפייניו האדריכליים הקלאסיים כמו גם את מחויבותו לקיימות. הגן הירוק שעוטף את המבנים המודרניסטים הוא מקום מפלט מופלא, וב-204 חדרי המלון ובחללים הפנימיים נעשה שימוש בעצי אגוז וערמון וקני במבוק לטובת אווירת שלומות, אותה תוכלו להשלים גם בשיעורי יוגה, בבריכות, בספא או בחוף הים הצמוד. במטבח מבשלים מתוצרת מקומית, ולמעוניינים מתקיימים שיעורי בישול ומרבית חומרי הבנייה והחפצים, הינם ברי קיימא מהאזור וניתנים למחזור.
המלון הוותיק מחויב לקיימות מיום היווסדו הבאה לידי ביטוי בניהול יעיל של מים ואנרגיה, חקלאות אורגנית ללא חומרי הדברה סינתטיים, ניהול פסולת והפחתתה, ופעילויות יזומות לשיפור איכות החיים של התושבים, בעלי החיים - ובהם אינספור חתולים משוטטים, כמו גם בנטיעת עצים וניקיון החופים. המבנים המקוריים נבנו בשלהי שנות השמונים של המאה הקודמת על ידי האדריכל אנטוניס סטיאנידיס (Antonis Stylianidis) - שעבד במשרד של וולטר גרופיוס באו - ושופצו על ידי האדריכלית ואנה פרנרי (Vana Pernari). המלון נמצא כרגע בחופשת חורף ומקבל הזמנות החל מה-17 באפריל,2020. מחיר: החל מ-114 יורו ליחיד, ומ-136 יורו לזוג ללילה.

Cretan Malia Park (צילום: Design Hotels)
צילום: Design Hotels
Cretan Malia Park (צילום: Design Hotels)
צילום: Design Hotels
Cretan Malia Park (צילום: Design Hotels)
צילום: Design Hotels