ים-יבשה-ים: מלון בוטיק שט ברחבי הקריביים

אם אתם חולמים על חופשה זוגית או משפחתית בקריביים ואחת שתהיה מיוחדת במינה, יכול להיות שתמצאו את מבוקשכם ב-LUNA. לונה היא סירת קטמרן מרווחת (אורך 13.7 מטרים) העוגנת דרך קבע בסנט תומאס, באיי הבתולה של ארצות הברית ומפליגה עם הנופשים לאן שחפצה נפשם. ״מלון הבוטיק הצף״ כולל שלושה תאים-זוגיים עם חדרי רחצה צמודים, מטבח מרווח, סלון גדול וחלונות לים הטורקיז שסביב.

את לונה מפעילים בני הזוג נים ופביולה הירשהורן (Nim and Fabiola Hirschhorn), שמזמינים אתכם לבלות חמישה ימים (לכל הפחות) בחופשת הכל כלול - כולל מסלול הטיול שייקבע על ידכם. כמה שבועות לפני תאריך ההגעה תקבלו שאלון קצר שיעזור להם לתכנן מסלול שיט בהתאם לחשקיכם, אבל ״אל תרגישו מחוייבים לשום לוח זמנים, היופי בשייט באיי הבתולה הוא שמרבית האיים קרובים זה לזה, ואפשר להיות ספונטניים״, כותבים בני הזוג באתר.

מלון סירה לונה בקריביים (צילום: באדיבות Sail Luna)
סירת קטמרן מרווחת העוגנת דרך קבע בסנט תומאס | צילום: באדיבות Sail Luna
מלון סירה לונה בקריביים חדר (צילום: באדיבות Sail Luna)
המלון כולל כולל שלושה תאים-זוגיים | צילום: באדיבות Sail Luna

לבד מביקורים באיים השונים, אתם יכולים לבלות את זמנכם ברביצה פרקדן על הסיפון, במתנפחים צפים במים, או בפעילויות ספורט ימי כגון קיאקים, שנורקלינג, דיג ושיט, כמובן. את הארוחות תכין עבורכם פביולה, ילידת האיים, קצינה ראשונה ושפית (ובעלת תואר ראשון ושני בעסקים), שגדלה על סירות מפרש ב״משפחה של טבחים מדהימים״; ואת הקוקטיילים ירקח עבורכם נים, קפטן מוסמך במשמר החופים של ארה"ב, PADI Divemaster מנוסה בצלילה, ומיקסולוג - שגם ישמח לפטפט אתכם בעברית.

מלון סירה לונה בקריביים ישיבה בחוץ (צילום: באדיבות Sail Luna)
האורחים יהנו מארוחות משובחות ופעילויות ימיות | צילום: באדיבות Sail Luna

מעוניינים להזמין חופשה? כדאי שתתכנו לפחות 12 חודשים מראש כיוון שלוח השנה של לונה מתמלא במהירות. אתם יכולים ליצור קשר ישירות עם ההירשהורנים דרך האתר, או דרך מתווך היאכטות המועדף על בני הזוג.


איסלנד: ספא בין העצים

לציידי המעיינות החמים באיסלנד צפוי להתווסף בקרוב אתר ספא חדש החבוי ביערותיה הצפוניים של מדינת האי. אתר הספא Forest Lagoon ממוקם ביער Vaðlaskógur, במרחק של כמה דקות נסיעה ברכב או הליכה קצרה מאקוריירי (Akureyri), "בירת הצפון", והוא המקום המושלם למי שמחפש ליהנות ממעיינות חמים טבעיים בסביבה סלעית ירוקה ועשירה בעצי ליבנה, אשור ואורן. 

המתחם צפוי להיפתח עד אפריל, ויכלול ביסטרו, שתי בריכות-אינסוף, בריכה קרה וסאונה. בריכות הספא מחוממות במים גיאותרמיים טבעיים שמקורם בצלע ההר שמאחוריו, ולבד מהיער מוזמנים האורחים לבהות בפיורד. את ה-Forest Lagoon תכנן משרד האדריכלים Basalt, שתכנן את ה-Blue Lagoon הוותיק ו-GeoSea.

פורסט לגון באיסלנד (צילום: Basalt Architects)
אתר ספא חדש החבוי ביערותיה הצפוניים של מדינת | צילום: Basalt Architects

הליכת חלל בדרום קוריאה

פסל מתפתל מוכסף ומנצנץ הנדמה מרחוק כמו רכבת הרים ענקית, מזמין את המבקרים להעפיל אליו ולהשקיף על הנוף. מקרוב, מתחדד המבט ומתגלות מדרגות מתפתלות המתעקלות בחלל, שמזמינות את המבקרים לצעוד באחד משני מסלולים על פני 333 מטרים. מסלול אחד מוביל למעבר העולה במתינות ומוביל לעיקול רחב בגובה 20 מטר מעל ראש הגבעה עם נוף המשקיף אל הים, והשני תלול יותר וחוצה סליל הנדמה מרחוק בעל צורת מעגל מדויקת.

spacewalk קוריאה פסל הליכה (צילום: Heike Mutter and Ulrich Genth)
20 מטר מעל ראש הגבעה עם נוף המשקיף אל הים | צילום: Heike Mutter and Ulrich Genth

ה-SpaceWalk, הפסל הציבורי העכשווי הגדול ביותר בדרום קוריאה, הוא יצירתם האחרונה של צמד האמנים ההמבורגאי, הייקה מוטר (Heike Mutter) ואולריך גנת (Ulrich Genth), שהשתמשו בפלדה מגולוונת, נירוסטה, רצפת רשת ותאורת לד. בשעות הלילה במיוחד, שביל ההליכה המואר בבהירות נראה כמו סימן מצויר בשמים, ונראה כמייצג דברים שונים בהתאם לנקודת המבט", כותבים מוטר וגנת. "לפיכך, הפסל מתייחס גם למיתולוגיה מקומית ולמסורת של התבוננות בשמים וגם עושה שימוש שובב בתורת היחסות". 

spacewalk קוריאה פסל  (צילום: Heike Mutter and Ulrich Genth)
הפסל הציבורי העכשווי הגדול ביותר בדרום קוריאה | צילום: Heike Mutter and Ulrich Genth
spacewalk קוריאה פסל שקיעה (צילום: Heike Mutter and Ulrich Genth)
הפסל מתייחס גם למיתולוגיה מקומית ולמסורת | צילום: Heike Mutter and Ulrich Genth