לישון בסרדיניה באלף הקודם

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בדרך לאי האיטלקי, או כי תמיד חלמתם לישון בבית חווה עתיק.

בית חווה עתיק בסרדיניה (צילום: welcomebeyond.com)
זה המטבח | צילום: welcomebeyond.com
בית חווה עתיק בסרדיניה (צילום: welcomebeyond.com)
וזה מה שתוכלו לעשות בקורס הבישול שלהם | צילום: welcomebeyond.comאם פניכם מועדות לאי ההררי סרדיניה, כדאי לכם לבלות את הלילה ב-B&B החמים והמקסים Domu Antiga. את המקום מנהלים אב ובנו בעלי תשוקה עמוקה להיסטוריה הסרדינית, והם גם שיפצו את בית החווה העתיק שמתוארך מסביבות שנת 1700 בו שוכן ה-B&B. לדברי הבן, סמואל, כל אחד מהחדרים ייחודי, אך החדר השוכן באסם הישן הוא המיוחד מכולם. נכון להיום מוצעים במקום שלושה חדרי שינה, וארבעה נוספים יצטרפו במהלך השנה, באף אחד מהם לא תמצאו טלוויזיה. במקום לבלות שעות מיותרות מול המסך המרצד, תוכלו לבלות בספרייה הקטנה, או במסעדה המשפחתית באתר המציעה סלואו-פוד, או להשתתף בשיעור בישול בן 5 שעות אותו מעבירה אם המשפחה.
מחיר: החל מ-90 אירו ללילה. לפרטים נוספים

Mind the Map (צילום: Fuller - Bristol, UK, 2014. From 'Mind the Map', © Gestalten 2015)
בריסטול, על פי Mind the Map | צילום: Fuller - Bristol, UK, 2014. From 'Mind the Map', © Gestalten 2015

 מסביב לעולם בלי לצאת מן הבית

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם אוהבים ספרי מפות, או כי אתם מחפשים מתנה למישהו שאוהב ספרי מפות.

הוצאת Gestalten הוציאה לאחרונה ספר מפות מקסים במיוחד בשם Mind the Map, המכיל אילוסטרציות וקרטוגרפיות מהממות למי שרוצה לראות את העולם בצורה קצת אחרת. על פני 288 עמודים תמצאו פרשנות ייחודיות ואישית של אמנים למרחב האורבני, שהמשותף לכולם הוא סקרנות הרפתקנית ורצון לשרטט את הלא נודע. המפות המקסימות האלו מספרות את סיפורם של המקומות המתועדים במגוון טכניקות, ואיתם תוכלו לטייל בעולם בדרכים הפחות מוכרות.

אולף קונמן (צילום: Olaf Kühnemann)
אולף קונמן | צילום: Olaf Kühnemann

אולף קונמן עושה את לונדון

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי גם אתם עוקבים אחר עבודתו של הצייר הישראלי-גרמני, או כי אתם מחפשים תערוכת אמנות עכשווית מעניינת בלונדון.

בתערוכת האמנות Contemporary Visions VI, שמתקיימת זו השנה השישית בגלריית Beers הלונדונית, מציג גם האמן הישראלי-גרמני אולף קונמן (Olaf Kühnemann). קונמן, שנבחר עם עוד 9 אמנים עכשוויים מתוך למעלה מ-3,000 מועמדים שונים, מציג בתערוכה 126 יצירות שכולן נתלו על קיר אחד. האמנים המציגים נבחרו (בין היתר) על ידי קורט בירס (מנהל הגלריה), האספן ויקטור בנדי, האוצר טוני גודפרי, והאוצרת הראשית בגלריה סאצ׳י רבקה ווילסון. וזה מה שיש להם להגיד על הצייר: "קונמן מייצר מצבים שובבים, תהליך של משא ומתן מחודש… שילוב מדיה שונות בתוך עבודתו משדרות אינטימיות ללא נרטיב קבוע". אם גם אתם רוצים לשזוף עיניכם בעבודותיהם של האמנים המבטיחים אליבא דה בירס, יש לכם עד ה-19 במרץ.

>> אטרקציה לקיץ? לא תאמינו במה הבריכה הזאת מלאה
>> סוכנות ישראלית החלה למכור כרטיסים לחלל