שיר אהבה לכרבולת האדומה

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם אוהבים תרנגולי-גומי או כי אתם בדרך לסיאטל.

אחרי שבמשך כמה שנים מכר מארק מקפי (Mark McPhee) מביתו בלוס אנג׳לס, מגוון לטאות גומי ושאר חפצים, הוא הבין שהביקוש גדול והחליט לנסות את מזלו ולפתוח חנות בשר ודם. ב-1983 נפתחה לראשונה בסיאטל החנות על שם ארצ׳י מקפי (Archie McPhee), דודו מנישואים של מארק, שבכלל היה נגן ג׳אז. שלוש פעמים נדדה החנות למקום גדול יותר, ולאחרונה נחנך בה גם מוזיאון המוקדש כל כולו לצעצועי גומי בצורת תרנגולות. אוסף הקבע כולל 10,001 פריטים שונים, בהם ‏תרנגולת גומי הגדולה ביותר, וגם הקטנה ביותר בעולם.

A post shared by Archie McPhee (@archiemcphee) on


בחנות המוזיאון תמצאו כמובן מגוון מזכרות אדומות כרבולת, אבל גם פלסטרים עם איורי ישו, כובעי יום הולדת לחתולים, בובות בדמות גיבורו של אדוארד מונק שישחררו מגרונם צעקה, ושאר חפצים משעשעים.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

קליפורניה מתחדשת בפארק סקויה עתיק

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי כבר ביקרתם בכל הפארקים והיערות הלאומיים, או כי אתם חובבי יערות ענק.

עד לפני ימים ספורים, הייתה The Harold Richardson Redwoods Reserve במחוז סונומה, יער הסקויה הגדול ביותר (730 דונם) הנמצא בבעלות פרטית. הליגה להצלת עצי הסקויה (Save the Redwoods League), שילמה 9.6 מיליון דולר בעבור הפארק ששטחו גדול ב-30% מ-Muir Woods National Monument והיא מקווה להפוך אותו לפארק ציבורי ב-3 השנים הבאות. גילו של אחד הסקויות מוערך בכ-1,640 שנים, ובין כלל העצים חיים מיני ציפורים, דגים ובעלי חיים נוספים. משפחתו של הרולד ריצ׳רדסון, שעל שמו נקראת השמורה, החזיקה בעתודות הקרקע מאז שנות ה-20. לשמחת כל הנוגעים בדבר, אף על פי שהתפרנס מכריתת עצים, בסקויות כמעט ולא נגע.

פארק חדש בארה"ב (צילום: Mike Shoys)
The Harold Richardson Redwoods Reserve | צילום: Mike Shoys

A post shared by Bay Nature Magazine (@baynaturemagazine) onחגיגות המופשטות בפוטסדאם

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם אוהבים את גרהרד ריכטר, או אמנות אבסטרקטית.

במוזיאון ברבריני (Barberini) בפוטסדאם נפתחה בחודש שעבר תערוכת יחיד של הצייר גרהרד ריכטר (Gerhard Richter). עם למעלה מ-90 עבודות, חלקן מעולם לא הוצגו בציבור. האסטרטגיות והטכניקות האבסטרקטיות בהן נקט האומן מאז שנות ה-60, ומופעיהן בעבודותיו עד היום, הן אלו שעומדות בליבה של התערוכה. בפתיחתה סיפר האמן, שנחשב לאחד מהמצליחים ביותר בעולם. שחלק מהעבודות המוצגות נשכחו כבר מליבו. התערוכה תוצג במוזיאון עד ה-21 באוקטובר.

מוזיאון ברבריני  (צילום: Helge Mundt)
מוזיאון ברבריני | צילום: Helge Mundt
מוזיאון ברבריני  (צילום: Helge Mundt)
מוזיאון ברבריני | צילום: Helge Mundt

A post shared by Museum Barberini (@museumbarberini) on