ספארי: ביג דאטה לחופשה המושלמת

הדרך לחופשת הספארי המושלמת עבורך עוברת באתר החדש של Expert Africa, המציג אפשרויות בהתבסס על ניתוח נתונים. "ספארי נהדר יכול להיות חופשה נהדרת, משנת חיים", אמר כריס מקינטייר (Chris McIntyre), מנכ"ל החברה. "בחירת החופשה הנכונה מהותית, ולכן חלק גדול מהחזון שלנו מאחורי האתר החדש שלנו היה לעזור לאורחים שלנו עם התובנות הטובות״. מקור התובנות במחקר בן שנתיים שאסף וניתח 700 משובים שמילאו מטיילות וכ-30 אלף תצפיות על 26 מיני בעלי חיים, כשהנתונים הפכו למנוע חיפוש חופשה במסווה שאלון ידידותי וחינני. המנוע מבוסס על תשובות אפשריות לשאלות: מי נוסע (מטייל-סולו, משפחה מורחבת); מה מתחשק (חוף, צילום, טיול רגלי, עיסוי רגלי); איפה (זנזיבר, איי סיישל); ומתי, כשאת יכולה לסמן כמה תשובות לכל שאלה או לדלג אם אין לך תשובה. אם הסיכוי לפגוש בגורילת הרים או צבוע-חום מהווה משקל בתכנון החופשה, תוכלי להשיב על שאלת הבונוס שתקפוץ לאחר שתבחרי באפשרות Wildlife Safaris. התוצאות המותאמות כוללות לודג׳ים בהם תוכלי לבלות בנעימות בתצפית, והחבילות נתפרו על ידי צוות החברה הוותיקה המורכב מ״מומחי נסיעות אוצרי טיולים איכותיים ומותאמים אישית״.

ויש גם בונוס: הנתונים שנאספים על ידי המטיילות ומשמשים להתאמת החופשה המושלמת מקדמים במקביל מחקרים העוסקים בחיות בר ושימורן, כשבזכותם מופו שלושה אזורי מחיה חדשים לצבועים.

View this post on Instagram

A post shared by Expert Africa (@expertafrica) on

View this post on Instagram

A post shared by Expert Africa (@expertafrica) on

View this post on Instagram

A post shared by Expert Africa (@expertafrica) on


הר להשכיר

לכל אורכה של יפן ישנם בין 16 אלף ל-18 אלף הרים (תלוי את מי שואלות), ואת אחד מהם ניתן מעכשיו להשכיר ללילה שלם. ב״יום ההר האחרון״ שצויין ביפן ב-10 באוגוסט, הכריזה חברת KING TOURISM JAPAN על השקת Rental Mountain YAMA. בהודעה לעיתונות ציינה החברה, כי השירות ״הושק מתוך כוונה ליצור מקום לינה שבו אנשים יכולים ליהנות מהטבע במלואו, מבלי לדאוג שמא יראו לעיניהם של אחרים״. רק קבוצה אחת יכולה לשכור את ההר בכל פעם, ובמחיר כלולה גם וילה עם שני חדרי שינה, מטבח מרווח, אח בסלון ומרפסת פתוחה, וסביבה מתקן ברביקיו, ערסל וג׳קוזי. ההר המדובר שוכן באזור ניצ'ינאן (Nichinan) של מחוז מיאזאקי (Miyazaki), במרחק נסיעה של רבע שעה מנהר, אוקיינוס והרים נוספים, ומי שתרצה להתוודע לאזור לעומקו, תוכל לשכור שירותיו של מדריך טיולים מקומי, שבתפריטו טיולים בטבע, טקס תה וגם סיור-שט.

יום ההר נחגג ביפן מאז ה-11 באוגוסט, 2016, מדי שנה בכוונה לספק ״הזדמנויות להכיר הרים ולהעריך את ברכתם״, אך השנה הוקדם כדי לאפשר את קיום המשחקים האולימפיים, הסדר שנחתם על ידי הממשלה בשנים נטולות מגפה. בעקבות דחיית המשחקים לשנה הבאה, יצויין יום ההר הבא ב-9 באוגוסט, 2021.

מחיר: החל מ-80,000 ין יפני לעד ארבע נפשות, כ-2,600 שקל.

KING TOURISM JAPAN (צילום: KING TOURISM JAPAN CO., LTD)
צילום: KING TOURISM JAPAN CO., LTD

אי הלב

אחרי שהייתה סגורה למבקרים במשך עשרות שנים, נפתחה האפשרות לבקר בשונית הכי לבבית. ״שונית הלב״ שוכנת כ-60 ק״מ צפונית-מזרחית לאי המילטון (Hamilton) והיא חלק משונית המחסום הגדולה. ביקור בן כ-3 שעות בסביבת השונית מתחיל בטיסת מסוק בת חצי שעה, נחיתה על גג סירת פונטון (pontoon) יוקרתית ואקולוגית העושה שימוש באנרגיה סולרית, 90 דקות שהיה במקום וחזרה באמצעות המסוק בדרך נוף אחרת. את הזמן על הסירה תוכלו להעביר בישיבה עצלה על הדק, שיט בסירה קטנה בעלת תחתית זכוכית, שתיית דרינק ושכשוך בבריכה בפונטון עצמה, או אם תרצו להגיע הכי קרוב שאפשר לאלמוגים הרבים תוכלו כמובן לשנרקל או לצלול סביב השונית הקטנה שקוטרה 30 בלבד. החווייה הייחודית זמינה לבנות 14 ומעלה ומחירה גבוה: 1,100 דולר אוסטרלי (כ-2,700 שקלים) לכל אחת ועד קבוצה של שש בכל פעם.

View this post on Instagram

A post shared by Hamilton Island Official (@hamiltonisland) on

View this post on Instagram

A post shared by Hamilton Island Official (@hamiltonisland) on