המלצות מהעולם (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
שלא יברחו לכם עם המזוודה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
אזהרת מסע שלא קשורה למצב הבטחוני, מלון מהמם בבנקוק או האיש שנטע לבדו יער שלם מיוחד במינו. שלוש המלצות יוצאות דופן במסגרת "הכי בעולם".

בלוג: 40 מעשי נוכלות נפוצים ברחבי העולם

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם אוהבים רשימות מכולת של עניינים חשובים, או כי אתם נוסעים לחו"ל בתקופה הקרובה.

אזהרות מסע לנוסעים לחו"ל אינן עניין השמור לאנשי המטה ללוחמה לטרור בלבד, וישנם סוגים רבים של סיכונים שעימם מתמודדים תיירים ברחבי העולם - לא משנה מאיזה מוצא הם - שעליהם חשוב לדעת לפני הנסיעה. כייסים נמצאים בעולם כולו, אבל יש מקומות בהם השלט "היזהרו מכייסים" נתלה על ידי הכייסים עצמם כדי שתוכלו לסמן להם - באופן אינסטינקטיבי בלתי מודע - את הדרך לארנק. באיזו מדינה יברח לכם נהג המונית עם אחת המזוודות שלכם? איפה ימכרו לכם יהלומים "במחיר מציאה"? באיזו ארץ מסתובבים ילדים "חירשים ותמימים" שיבקשו מכם לחתום על עצומה, ובאותה הזדמנות יכייסו אתכם?

רשימת הדברים שיש להיזהר מהם בחו"ל ארוכה ומורכבת, אבל בבלוג של אתר חיפוש הטיסות הבריטי Just The Flight ערכו רשימה מסודרת הכוללת את 40 מעשי הנוכלות הידועים ובאיזה מדינות הם נפוצים. את הרשימה הזו כדאי לקרוא מתחילתה ועד סופה, ובכל מקרה לפני שאתם נוסעים ליעד חדש, הציצו בערך שלו באתר Wikitravel, המרכז עבורכם מידע רב על העיר או המדינה, כולל הדברים שמהם כדאי להימנע.

המלצות מהעולם (צילום: Wison Tungthunya )
מי ימצא את הדרך לארנק שלכם? מתוך הבלוג | צילום: Wison Tungthunya

>> עוד בחופש:

אזהרת מסע: המקומות הכי מסוכנים לישראלים
גם בעירום: מסע בחופי הבלקן
כמו לגור על הירח: החיים באיסלנד

מלון: לישון עם חיוך

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם מחפשים מלון מהמם בבנגקוק, או כי אתם אוהבים עבודות אדריכלות מעניינות ומוצלחות.

מלון Yim (חיוך בתאילנדית) בבנגקוק מציע פיתרון לינה עירוני אלגנטי, ומעניק לבניינים בשכונה התעשייתית והנשכחת תוספת מודרניסטית, צבעונית ומשובבת. מבטו של הנכנס בשערי הלובי יתערפל משפע הצבעים שיקדמו את פניו, וזה עוד בטרם יקבל את המפתח לחדר הנבחר. על התכנון המקסים של המלון אחראי האדריכל פיטופונג צ'אווקול (Pitupong Chaowakul) ממשרד סופר משין סטודיו (Supermachine Studio), שהצליח לשמור על תכונות הפנים החיוניות של הבניין, אך לייצר ממנו משהו חדש, עכשווי ומרהיב.

המלון מציע חדרים פרטיים, חדרים ל-4-6 אנשים וחדר לבנות בלבד. אם התרגלתם שחדרים משותפים בהוסטלים מזכירים במקרה הטוב את ימי השירות הצבאי, אתם יכולים להיות בטוחים שבמקרה הזה, הן החדרים והן המיטות הניצבות בהם יעניקו לכם הרגשה מפנקת ומשמחת. אם אתם מתכננים לצאת לטיול, אבל רוצים להשאיר כמה חפצים מאחור המלון יספק לכם שמירת חפצים ללא תשלום לתקופה של עד חודשיים.

המחיר ללילה: החל מ-650 באט.

המלצות מהעולם (צילום: Wison Tungthunya )
חדרים פרטיים, חדרים ל-4-6 אנשים וחדר לבנות בלבד. מלון Yim | צילום: Wison Tungthunya
המלצות מהעולם (צילום: Wison Tungthunya )
פיתרון לינה עירוני אלגנטי. מלון Yim | צילום: Wison Tungthunya
המלצות מהעולם (צילום: Wison Tungthunya )
שפע של צבעים. מלון Yim | צילום: Wison Tungthunya
המלצות מהעולם (צילום: Wison Tungthunya )
מיטות מפנקות ומשמחות. מלון Yim | צילום: Wison Tungthunya

יער: עץ אחד בכל פעם

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם אוהבים לחבק עצים, או כי אתם מחפשים סרט קצר שייקח אתכם הרחק ממה שקורה בישראל.

חשבתם שהסנטרל פארק עצום? אולי כדאי שתקפצו לבקר באי מאג'ולי (Majuli) שבסמוך לנהר הבראהמאפוטרה (Brahmaputra). זהו האי הגדול ביותר בעולם, ומתגוררים בו כ-150 אלף בני אדם. אך הסיפור המרכזי של מאג'ולי אינו גודלו או תושביו, כי אם סיפורו של יער מולאי (Molai), המתפרש על פני כ-5.5 קמ"ר משטחו. את היער החל לנטוע לבדו ב-1979 תושב האי, ג'אדאב פיינג (Jadav Payeng), וב-35 השנים שחלפו הוא הצליח ליצור יער הגדול בשטחו מזה של הסטנרל פארק בניו יורק.

בין אלפי העצים שנטע וטיפח חזרו לשוטט ולקנן בעלי חיים שונים שנמצאים בסכנת הכחדה: עדר של כ-100 פילים - כולל 10 פילפילונים שנולדו לאחרונה; נמרים בנגלים, ואף מיני נשרים שלא נראו באי במשך למעלה מ-40 שנה. צלם הטבע והבמאי וויליאם דאגלאס מקמאסטר צילם וערך סרט תיעודי יפהפה, המגולל את סיפורו של פיינג, אשר ישכיח מכם כל מחשבה רעה לרבע שעה לפחות.