חוזרים לשגרה
צילום: MIGUEL MEDINA, afp

ונציה: הגונדולות חוזרות לשוט

אחרי קרוב לשלושה חודשים של סגר חוזרים החיים אט אט למסלולם בארץ המגף, כשרגע אחרי פתיחת המסעדות והחנויות ורגע לפני ביקוריהם של השכנים לאיחוד האירופי, חזרו גם הגונדולות לשוט בנהרות ונציה. ״אלו חדשות טובות, סימן לרצון של כולם לחזור לשגרה בהקדם האפשרי״, אמר ג׳ובאני ג׳וסטו (Giovanni Giusto), חבר מועצת העיר וציין כי השגרה החדשה תכלול אמצעי הגנה. עובדי התברואה אחראים לריסוס וחיטוי המַעֲגָנוֹת, תחום המושבים בגונדולות סומן בסרטים ומוגבל לשישה ומשיטי הגונדולות עוטים מסכות וכפפות. ב-3 ביוני יוסרו הגבלות התנועה בתוך המדינה לתושביה, ותיירים מהאיחוד האירופי יורשו לחזור ולבקר, תוך שמירה על ריחוק-חברתי בן מטר ועטיית מסיכות בכפוף לתקנות המקומיות.

ונציה
צילום: realsimple.com


ניו זילנד: שנרקל ושלם לפי רצונך

שתי חברות המפעילות סיורים באי סטיוארט/ ראקיאורה (Stewart Island, במאורית: Rakiura) מציעות לתיירים להשתתף בפעילות - ולשלם כרוחב ידם. לתיירות יש תפקיד מכריע בכלכלת ראקיורה, והיא הדבר שמאפשר לאנשים לחיות כאן״, אמר אולי פקהאם (Ollie Peckham), ממייסדי Stewart Island Adventures, ללונלי פלנט. ״הנחנו שבעקבות הקורונה ייקח לתיירות באי זמן להתאושש״. התיירים שיגיעו מוזמנים להשתתף בשנירקולים וצלילה חופשית של Stewart Island Adventures או בסיורי הצפרות של Beaks and Feathers, כשמודל התשלום מוגדר כ-koha, מילה מאורית לתיאור מתנה או תרומה. מודל התשלום הנוכחי בתוקף עד ספטמבר, אז תתבצע הערכה להמשך השנה. "אנו מעודדים אנשים לבזבז את הכסף שהם חוסכים על סיור שנירקול שלנו על מפעילים קטנים אחרים ברחבי האי כדי לחלוק את האהבה".

האי סטיוארט הוא האי השלישי בגודלו בניו זילנד, והוא נודע בזכות בעלי כנף כגון וקה, קאקא ניו זילנדי, אלבטרוסיים, יוני קררו, פינגווינים ומינים נוספים שמשגשגים בזכות מיעוט טורפים. כעשרה אחוז מכלל המועסקים בניו זילנד עובדים בתעשיית התיירות, אך נכון להיום עוד אין תאריך יעד לשובם של תיירים בינלאומיים.

חוזרים לשגרה
צילום: Stewart Island Adventures, צילום מסך


סטונהנג׳-לייב

לראשונה מזה אלפי שנים: שידור חי של חגיגות הִפּוּךְ הַקַּיִץ מהסטונהנג' (Stonehenge). מדי שנה נאספים בשעת הזריחה אלפי מבקרים לחגיגות היום הארוך ביותר בשנה, אך בכפוף למציאות החליטו בארגון למורשת אנגליה להעביר את המראות בערוצי המדיה החברתית. ״אנו מקווים שהשידור החי שלנו יציע חלופה לאנשים מכל העולם להתחבר עם המקום הרוחני הזה בזמן כל כל מיוחד בשנה״ אמרה ניקולה טסקר (Nichola Tasker), ראש מחלקת פרויקטים בינלאומיים בארגון והוסיפה, כי היא מקווה לפגישות ארציות יותר בשנה הבאה.

חוזרים לשגרה
צילום: צילום מסך
_OBJ