אפליקציית הנסיעות שרוצה שתמחצו את ראשו של טרמאפ

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי גם אתם מתנגדים לבניית חומות בין עמים, או כי אתם מתכננים חופשה במקסיקו.

אפליקציית הנסיעות TRVL מעניקה למי שיזמין דרכה חופשה במקסיקו מתנה: ״כדור לחץ״ בדמותו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. התשורה יוצאת הדופן תוענק על בסיס ״כל הקודם זוכה״ לאלף המזמינים הראשונים, גימיק מעלה חיוך, אך מאחוריו עמדה נחרצת. ״אבל בואו נהיה רציניים לשנייה. זה לא מצחיק, נכון?״ נכתב באתר החברה, ״בניית קיר להפסקת ההגירה? הפרדת ילדים מהוריהם? זה לא מוסרי״. יוכם ונונס (Jochem Wijnands) המנכ״ל והמייסד, מספר בטקסט על חוויותיו כצלם דוקומנטרי באפגניסטן אחרי נפילת הטאליבן, כשבניגוד לחששותיו מפגישות עם גורמים עויינים, כל אדם בו פגש היה ידידותי ומכניס אורחים. המסקנה שלו משנים של טיולים היא פשוטה: ״אנשים רגילים, עם משפחות ועבודות, נפלאים בכל רחבי העולם. זה קומץ קטן של בריונים ופוליטיקאים שגורמים לכל הבעיות״. אפליקציית TRVL הושקה ב-2017, והיא מאפשרת למקומיים ונוסעים מתמידים להשאיר המלצות עבור מטיילים אחרים, עליהן - ממש כמו סוכן נסיעות - הם יכולים לקבל עמלה.

כדור לחץ בדמות של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ (צילום: TRVL)
כדור לחץ בדמות של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: TRVL

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

ישו 3.0

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי רציתם לדעת איפה פסל הישו הגבוה בעולם או כי אתם מתעניינים בפתרונות אסתטיים לאנטנות אלחוטיות.

הרבה כתרים נקשרו לפסל ״ישו המלך״ בשווייבודז'ין שמחזיק בתואר ״פסל הישו הגבוה בעולם״, אבל עדיין לא לגמרי ברור מי הניח אנטנות אינטרנט על ראשו. בנייתו של הפסל המרשים השוכן במערב פולין הושלמה ב-2010 בעלות של כ-1.5 מיליון דולר ולרגל חנוכתו הגיעו כ-15 אלף צליינים ועולי רגל לחזות בחשיפתו המונומנטלית של ישו בגובה 167 מטרים. בשנה שעברה הבחין הצהובון הפולני Fakt 24 בדבר מה שנדמה כמו אנטנות התגובות בכתר הזהב של הפסל, וכדי להיות בטוח שלח מזל״ט כדי לקבל הצצה טובה יותר, ואישור לחשדות. פנייה לכנסיה המקומית העלתה תשובה לא מספקת ועמומה, והכתבים המשיכו לחקור ואיתרו את חברת האינטרנט שהאנטנות שייכות לה, וגם ״מקור״ שמוכן לדבר, שטען שהאנטנות הונחו לבקשת הקהילה. לדברי המקור, הכנסייה המקומית זקוקה לרשת בשביל מצלמות האבטחה, וכי ההסכם היה חוקי לחלוטין - וגם לקוחות אחרים נהנו מהאות. לאחר שהבישוף המקומי גילה על אודותיהן, הוא הורה על הסרתן המיידית של האנטנות שפגעו בציבור המאמינים.

View this post on Instagram

A post shared by Atheneum Group // David Stasch (@atheneum_group) on

View this post on Instagram

A post shared by Gordon Pearson (@geeepeeeoneee) on

מחבואים בהרים

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בדרך לקנטון גראובינדן או כי אתם מחפשים מקום נהדר לחופשת סקי.

בין הפסגות הדרמטיות של הרי האלפים השווייצרים בפלימס, מחכה לכם The Hide Hotel Flims עם חדרים אופנתיים, חמימים ומאובזרים ״מִבְדָּד אלפיני-אלגנטי ומגרש משחקים הרפתקני כאחד״. עם גישה ישירה ל-224 ק״מ מדרונות-סקי, 4 פארקי-סקי ו-28 מעליות, מה שמייתר את הצורך ברכב צמוד כדי לצאת - או לשוב - מהגלישה. המבנה בעל ארבעת הקומות שתוכנן על ידי משרד האדריכלים האוסטרי Baumschlager Eberle מחובק בצורה אלגנטית בין הפסגות; ו-47 החדרים והסוויטות הולבשו על ידי Stylt Trampoli בקטיפה, טפטים, פסיפס ופליז. לכל חדר יש מרפסת עם נקודת-תצפית פרטית על אתר המורשת העולמית וכשהעיניים ישבעו, יכולים האורחים לבחור בין כמה מסעדות, כולל כמה שפועלות במתחם סטנה-פלימס. עוד בקומפלקס העשיר: ארבעה בתי קולנוע, חנויות, ברים ו״עיר הילדים״ - מרכז למידה ומשחק בדגש על מדעים, כשאורחי המלון בכל הגילאים נהנים מכניסה חינם. קצת אחרי עונת הסקי ייחנך אזור השְׁלוֹמוּת, 1,000 מ״ר של סאונה פינית, סנריום, מזרקת קרח וספא, אבל בשביל זה תצטרכו להמתין עד חודש מאי.
החל מ-185 אירו ללילה.

The Hide Hotel Flims (צילום: Design Hotels )
The Hide Hotel Flims | צילום: Design Hotels
The Hide Hotel Flims (צילום: Design Hotels )
The Hide Hotel Flims | צילום: Design Hotels