הורה ממגורה

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי תמיד רציתם לעשות שיפוץ למגדל התבואה במושב שלכם או כי אתם בדרך לקייפטאון.

מלון סילו קייפטאון (צילום: יחסי ציבור)
חדר מאופק עם נוף להר השולחן | צילום: יחסי ציבור
מלון סילו קייפטאון (צילום: יחסי ציבור)
ממגורה שממגורה. תראו את הלאונג' הזה | צילום: יחסי ציבור

לתיק העבודות של סטודיו הת'רוויק הלונדוני בראשותו של המעצב תומס הת'רוויק (Thomas Heatherwick), שכולל בין היתר מקדש בודהיסטי, העיצוב המחודש של אוטובוס הקומתיים הבריטי וגורדי שחקים אם למנות רק כמה, הצטרף לאחרונה מלון שהוקם בתוך ממגורת תבואה. השלב הראשון של השיפוץ הסתיים בחודש האחרון, ובממגורה לשעבר בסמוך לנמל נפתח המלון המזוהה בזכות החלונות התפוחים. מלון סילו השייך לרשת רויאל פורטפוליו ממוקם בתוך מעלית התבואה של הבניין, ובהמשך השנה יפתח מתחתיו מוזיאון זיץ לאמנות עכשווית באפריקה (MOCAA). במלון עצמו תוכלו לבחור בין בר-ווילסון עם מנות קטנות לנשנוש (יש חומוס!) או כריכים; לקפה גרנרי, המגיש ארוחות בוקר, צהריים וערב כמו גם תה של אחר הצהריים. המלון כולל 28 חדרים בהם פנטהאוז של 211 מ"ר. מחיר: 800+ דולר ללילה. לינק לאתר המלון.

על הגובה

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בדרך למזרח סין או כי אתם רוצים לבקר בכל עשרת גלגלי הענק הגדולים בעולם.

שמונה שנים נמשכה בנייתו של גלגל הענק בבצ'אנגז'ו (Changzhou), ג'יאנגסו (Jiangsu) שבמזרח סין ולאחרונה נפתח המבנה השוכן בגשר על נהר באילנג (Bailang). גלגל הענק, שקיבל את השם המעט גנרי Bailang Bridge Ferris Wheel, הוא הראשון מסוגו בעולם שנבנה בעיצוב רשת עפיפון (Kite Grid) המכונה גם "שדרת הדרקון" (Dragon Spine). היקפו של הגלגל הוא 125 מטר והוא מגיע לגובה של 145 מטר, מה שממקם אותו במקום הרביעי בדירוג גלגלי הענק בעולם - גבוה יותר מ"לונדון איי".

גן עילי בסיאול (צילום: יחסי ציבור)
הגן העילי בסיאול | צילום: יחסי ציבור

גן עדן עילאי

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בדרך לסיאול או כי אתם אוהבים את העבודות של MVRDV.

כביש עילי באורך של 983 מטרים בעיר סיאול הפך לאחרונה לטיילת-עילית ירוקה ונעימה במיוחד. הגן העילי, The Seoul Skygarden, שוכן באזור התחנה המרכזית ומשמש כמעין גן בוטני ובו למעלה מ-250 מינים שונים של עצים, פרחים ושיחים, שמספרם הכולל עומד על 24,000. על המהפך שעשה הכביש הישן אחראים משרד האדריכלים ההולנדי MVRDV, והשיפוץ מהווה את הצעד הראשון להפיכת רובע התחנה המרכזית (Seoul Station) העירוני לסביבה ידידותית יותר למבקרים. הגישה אל הגשר הבטון שגובהו 16 מטרים היא דרך גשרים ומדרגות ובשעות הלילה ילוו את הצועדים והרוכבים לולאות אור כחולות המקיפות את הצמחים וצבען מהווה ניגוד לאורות הרחוב הצהובים. לאתר הפרויקט.