ברוכים הבאים לפארקים הפחות-נגישים של ארה״ב

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי השם ג׳ורדן פישר אומר לכם משהו או כי גם השנה אתם מבלים את החופשה השנתית שלכם מול המחשב.

 

רשות הפארקים הלאומיים בארה״ב השיקה לאחרונה את פרויקט ״The Parks 101״ לרגל חגיגות יום ההולדת ה-101 של הרשות. בין הפרויקטים החגיגיים, שכוללים שיר הייקו עם תגובות מוצלחות יותר ממנו, נבחר גם הזמר והשחקן ג׳ורדן פישר (Jordan Fisher) לצאת ולתעד סיור ב-360 מעלות באחד הפארקים היותר קשים להשגה. הפארק הלאומי Channel Islands שוכן כמה ק״מ מהחוף של סנטה ברברה ומורכב מחמישה איים עשירים אקולוגית הנגישים אך ורק באמצעות סירה או מטוס. לראות במו עיניכם את המגדלור מ-1932, את המערות התת ימיות ואלפי הציפורים. הנה, תראו באיזו קלות אתם יכולים לסמן וי על עוד מקום שהייתם בו במדינה.

ארבע העונות של קריזאווה

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם זקוקים לחופשת מרגוע או כי אתם צפרים חובבים.

מוקד המשיכה העיקרי של העיר קריזאווה (Karuizawa) היפנית, השוכנת בגובה 1,000 מטר מעל פני הים, הוא האקלים הנהדר והפעילויות השונות המותאמות לעונות השנה. בזכות הגישה הנוחה מטוקיו, נחשבת העיר לאתר נופש אטרקטיבי במיוחד. למרגלות הר אסמה (Asama) נחנך לאחרונה מרכז המבקרים החדש ואזור ההחלקה על הקרח של פיצ׳יו (Picchio), השייכים בעצמם למלון Hoshinoya. בקיץ ובסתיו משמש המבנה כמרכז מידע לטובת המטיילים והמבקרים בתחנת הצלת הציפורים הסמוכה ובחורף הופכת הבריכה הטבעית למרכז החלקה על הקרח. אם אתם מחפשים חופשת זן, תוכלו להישאר ללון בחדרים הצופים על היער, וספק אם תרצו לצאת מהם אי פעם. על פרויקט החידוש המרשים אחראי משרד האדריכלים Klein Dytham מטוקיו.

ההחלקה על הקרח של פיצ׳יו (צילום: יחסי ציבור)
ההחלקה על הקרח של פיצ׳יו | צילום: יחסי ציבור
מלון Hoshinoya (צילום: יחסי ציבור)
מלון Hoshinoya | צילום: יחסי ציבור

ללמוד, להכין, לאכול: חמש גלידריות באיטליה מזמינות אתכם לשיעור

שתי סיבות להמשיך לקרוא: כי אתם בדרך לאיטליה או כי תמיד רציתם לדעת להכין גלידה כמו איטלקים.

אף אחד לא מבטיח לכם שתחזרו הביתה ותוכלו לשחזר את ההצלחה, אבל לפחות יש לכם אפשרות ללמוד את עקרונות הכנת הגלידה מהטובים ביותר בעולם. מגזין הטיולים של ה-New York Times פרסם רשימה של חמש גלידריות בטורינו, פדובה, פירנצה ושתיים ברומא וכל מה שנשאר לכם לעשות זה להירשם ולפנות בין שעתיים לארבע לטובת השיעור.

גלידה איטלקית (צילום: יחסי ציבור)
גלידה איטלקית | צילום: יחסי ציבור

 >>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש