מלון שנראה כמו חלום

באביב הקרוב ייפתח מלון Baja Club בטיילת שבמרכז ההיסטורי של לה פאס, מקסיקו, נכס נוסף לרשת  Grupo Habita ותוספת מעניינת לפורטפוליו של Design Hotels. המלון הוקם בווילה מ-1910 ששופצה והורחבה בהתאם לגישה האדריכלית של שימוש חוזר אפקטיבי, לפיה במקום להרוס את הבניין יש לשלב את הבסיס הקיים בתהליך העיצוב של המבנה החדש. על המשימה הופקדו משרדי האדריכלים Max von Werz Arquitectos ו-Jaune Architecture  שהשתמשו בצבעים, מרקמים וחומרים מהמסורת העשירה של המדינה. אלמנטים היסטוריים רבים נותרו שלמים כגון חלונות ברזל, קורות עץ חשופות, חדרי אמבטיה אריחים, רצפות טרצו אדומות, וחזית הטיח המחוספס של המבנה. הבניין החדש ממוקם סביב חצר מרכזית של פטיו וגנים, ומרפסות החדרים משקיפות על מפרץ לה פאס. מלון הבוטיק מציע 32 חדרי אירוח וסוויטות, בריכה וספא, מסעדה ובר על הגג, כמו גם טרסות נדיבות המשקיפות על נוף המפרץ.

Design Hotels (צילום: Design Hotels)
צילום: Design Hotels
Design Hotels (צילום: Design Hotels)
צילום: Design Hotels


שביל חוצה בלטיות

מסלול הליכה ארוך במיוחד מצטרף השנה לרשימת המסלולים באירופה, עם פתיחתו של "שביל היער" המחבר בין היערות והפארקים הלאומיים של ליטא, אסטוניה ולטביה. שביל היער, המתפתל לאורך 2,141 ק"מ, מתחיל באזור הגבול הפולני-ליטאי ליד העיירה לזדיי (Lazdijai), ממשיך לכיוון ריגה, לטביה ומסתיים בטאלין בירת אסטוניה, כשלאורכו יערות, שבילים, דרכים כפריות וחופים - סלעיים וחוליים. באתר הייעודי תמצאו הסברים, מפות ומסלולי GPX להורדה שיעזרו לתכנן את המסלול המבוקש. שביל היער מחולק לשלבים באורך 20 ק"מ עם אפשרויות לינה ותחבורה, ובאתר תמצאו מידי בנוגע למשך ההליכה הצפויה ומה מעניין לראות לאורך הדרך. בין האתרים הבולטים בהם תוכלו לצעוד תמצאו את הפארק הלאומי דזוקיה (Dzūkija) והפארק הלאומי ז'מיטיה (Žemaitija) הנמצאים בליטא; הפארק הלאומי קמרי (Kemeri) והפארק הלאומי גאויה (Gauja) בלטביה; והפארקים הלאומיים לאהמה (Lahemaa) ואלטאגוס (Alutaguse) באסטוניה. שביל היער הוא חלק מהנתיב האירופי למרחקים ארוכים E11 ואם תרצו להשלים את השביל כולו כדאי שתפנו לפחות 102 ימים.


לא חובה לחגור

לנהוג לאורך הטיילת בניס ולהאזין ל-Kiss Fm; לתת גז ברחובות שיקגו ולשמוע Groove Salad; לנסוע בכבישי מוסקבה כשברקע מתנגן רדיו שוקולד או ברחבי סאו פאולו לצלילי רדיו אלפא: בעזרת אתר Drive and listen תוכלו "לנסוע" בערים שונות ברחבי העולם ולהאזין לתחנות הרדיו המקומיות. את האתר בנה במהלך הקורונה סטודנט ממינכן בשם ארקרם, והוא מאפשר לכם לעבור בין ערים, להגביר את מהירות הנסיעה וגם לפתוח או לסגור את החלון - תלוי אם מתחשק לכם לשמוע את רעשי הרחוב. סעו בזהירות!

View this post on Instagram

A post shared by Time Out İstanbul (@timeoutistanbul)

View this post on Instagram

A post shared by ㅇㅈㅇ (@memoselec)