כשאנחנו נוחתים בחו"ל, במיוחד אם זה מקום שלא היינו בו בעבר ואנחנו פחות מכירים, הבחירה האוטומטית שלנו היא לצאת מחוץ לטרמינל ולתפוס מונית למרכז העיר או לאזור שבו המלון שלנו נמצא. לא הרבה אנשים עוצרים רגע לבדוק איך ניתן להגיע לנקודת הפתיחה בטיול בעזרת תחבורה ציבורית, שהיא גם זולה יותר והרבה פעמים מהירה יותר.

>> טרנד מסוכן: תפסיקו לצלם את הדרכון שלכם לפני הטיסה

>> הכי פשוט שיש: כך תפתרו את הבעיה הכי מעצבנת שיש בטיסות

>> בלי לחכות: ככה המזוודה שלכם תגיע ראשונה למסוע אחרי הנחיתה

ברוב המקומות המערביים בעולם וגם באלה שלא, ההגעה למרכז העיר ולנקודות שונות שמסביבו היא מאוד פשוטה גם בתחבורה ציבורית. לרוב, מנמל התעופה יוצאות רכבות מהירות, אוטובוסים ולפעמים אפילו שאטלים מיוחדים ומסובסדים שעוצרים בנקודות מרכזיות.

כל מה שצריך לעשות זה לברר מראש, אפשר עוד מהארץ, מה הדרך הכי מהירה למלון שלכם. אפשרות נוספת היא פשוט להשתמש בגוגל מפות שניתן להפעיל גם ללא ווי פי ולגלות את המסלול המהיר והמשתלם. אופצייה נוספת היא פשוט לשאול במודיעין של הנמל שנמצא מחוץ לאולם איסוף המזוודות. ברוב מדינות העולם מבינים את החשיבות בלהנגיש את ההגעה מהנמל בצורה קלה, ואכן זה הרבה יותר קל ממה שאתם מדמיינים.

רכבת נמל תעופה (צילום: Surachet Jo, shutterstock)
כל כך קל להגיע למרכז העיר בתחבורה ציבורית | צילום: Surachet Jo, shutterstock

בשורה התחתונה: אל תרוצו מיד לקחת מונית, שהרבה פעמים נתקעת בפקקים בדרך למרכז, או שהנהג גובה מחיר שרק בסוף הטיול אנחנו מבינים שהיה הרבה יותר מדי יקר.

אגב, גם בנתב"ג יש מספר פתרונות למי שלא רוצה לנסוע במונית שעולה כ-125 שקלים למרכז תל אביב: הרכבת כמובן, וגם ישנם מספר קווי אוטובוסים שמגיעים למרכז. בחודש מאי השנה גם הושק קו לילה - 905, שמגיע מ/אל חיפה ועובר בדרך בתל אביב. ישנם גם קווי אוטובוס שמגיעים לירושלים ובאר שבע. הבעיה הכי גדולה היא בשישי שבת כמובן. רק צריך לבדוק מראש.