חברת הלואו קוסט הבריטית איזיג'ט ערכה סקר של כ-100 מלונות ברחבי אירופה, כדי לקבוע אילו דברים אנשים משאירים מאחוריהם לאחר שהחופשות שלהם מסתיימות. מתברר שמעבר לחפצים הרגילים כמו מטענים, בגדים ואפילו מחשבים ניידים, נופשים שוכחים גם מגוון פריטים מוזרים, חלקם מאוד.

בראש הרשימה נמצאות שיניים תותבות, עם שיניים מלאכותיות שנמצאות לעתים קרובות כל כך בחדרי מלון לאחר שהאורחים בודקים, עד שמקומות מסוימים אפילו מודים על שמירתן במחלקת אבדות ומציאות. הם עושים זאת ליתר בטחון, למקרה שהאורח ישוב לחפש את השיניים האבודות.

שיניים תותבות (צילום: Joern Pollex , getty images)
הפריט שהכי הרבה שוכחים הם שיניים תותבות | צילום: Joern Pollex , getty images

מלון אחד מבין אלה שהחברה סקרה אמר שהם מצאו מערך שלם של אביזרי כישוף, כנראה שהושארו מאחור על ידי אורחת שהיא למעשה קוסמת. חלק מהאורחים טסו הביתה ללא גפיים תותבות, אפילו עין זכוכית נמצאה במקרה אחד, בעוד שאחרים שכחו לקחת איתם פריטים סנטימנטליים יותר. לרוב, אלה כוללים טבעות נישואין ותצלומים אישיים, אם כי אורחת אחת חזרה למלון שבו התארחה כדי לקחת בחזרה "כוס תה מזל" שהשאירה לה סבתה.

טבעת יהלום  (צילום: Jackson Stock Photography, shutterstock)
לא מעט שוכחים גם טבעות בחדר המלון | צילום: Jackson Stock Photography, shutterstock

למרות שלא מעט מהאורחים משאירים מאחוריהם מזומנים, עובדי מלון בגרמניה אומרים שהם מצאו אלפי מטבעות מארק ישנים שהוחבאו מאחורי מיכל הדחת המים בחדר הרחצה. פריטים מוזרים נוספים כללו סירה מתנפחת, חבילות קוויאר, חרוזי מחרוזת תפילה ותחפושת מלאה של ליצן עם אף אדום, פאה ונעליים גדולות.

בהכרזה על תוצאות הסקר, מאט קלגהאן, מנכ"ל איזיג'ט אמר: "חופשות הם זמן של רגיעה מוחלטת, ואנחנו אוהבים לדעת שהלקוחות שלנו מרגישים נוח באתרי הנופש שלנו. המחקר שלנו עם המלון שמשתפים איתנו פעולה היה מעניין וחלק מהפריטים האבודים שנמצאו הם יוצאי דופן, אבל אנחנו שמחים לראות שהלקוחות שלנו נהנו".