המתקן "מלתעות" בפארק השעשועים של אולפני יוניברסל באורלנדו (Universal Studios Florida) נסגר. החל מה-2 בינואר 2012, המבקרים בפארק כבר לא יוכלו לשקשק מפחד בזמן שהם מפליגים סביב האי אמיטי ומנסים להתחמק מהכריש.

המתקן מלתעות בפארק אולפני יוניברסל אורלנדו (צילום: Natalie Anna)
הפחיד אנשים במשך יותר מ- 20 שנה. הכריש במתקן "מלתעות" | צילום: Natalie Anna


המתקן המיתולוגי מבוסס על הסרט עטור הפרסים של ספילברג משנת 1975 "מלתעות" ופועל בפארק מיום הקמתו ב- 1990. "מלתעות היה מתקן מדהים וחלק בלתי נפרד מההיסטוריה של הפארק", אומר דובר הפארק טום שורדר, "אבל פנינו צריכות להסתכל קדימה אל עבר העתיד ועלינו לחדש את חוויות הבידור השונות עבור האורחים שלנו".גם בדף הפייסבוק של פארק השעשועים הופיעה התייחסות לסגירתו של המתקן: "אנחנו יודעים שאתם אוהבים את "מלתעות" - בדיוק כשם שאנחנו אוהבים את המתקן, המהווה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של הפארק, ויש לנו תכנונים לזכור ולשמר אותו בדרכים שונות. זה אמנם קשה להיפרד, אבל מילים לא יכולות לתאר עד כמה אנחנו נרגשים מהחוויה החדשה והמדהימה שאנחנו הולכים להקים במקומו".

לנו רק נותר לחכות בקוצר רוח למתקן המפחיד הבא שימציאו המוחות המבריקים העומדים מאחורי המתקנים בפארק, שודאי יהפוך במהירה לאטרקציה תיירותית, בדיוק כפי שהמתקן "מלתעות" היה במשך למעלה מ-20 שנה.

מכירים מתקנים מיתולוגיים נוספים בפארקי שעשועים בעולם? טקבקו לנו אותם!
>> חמש השכונות המסוכנות בעולם